REKLAMA

REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Wola

budżet obywatelski

 

Aleja Jana Pawła II będzie cichsza i bardziej zielona

  15 czerwca 2022

Aleja Jana Pawła II będzie cichsza i bardziej zielona
źródło: Dzielnica Wola

Tramwaje w alei Jana Pawła II będą cichsze. Torowiska mają zostać obsadzone żywopłotami. Zieleń będzie nie tylko cieszyć oko, ale zatrzymywać też część dobiegającego z podwozi hałasu i zatrzymywać podnoszony kurz.

REKLAMA

Nowa zieleń powstanie w ramach budżetu obywatelskiego. Czterdzieści lat temu arteria, która wówczas nazywała się Marchlewskiego słynęła z bujnej zieleni porastającej torowiska.

REKLAMA

Żywopłoty zazielenią aleję

- Dziś al.

Jana Pawła II na odcinku od Anielewicza do Ogrodowej to nieformalne centrum dzielnicy, a przy okazji ruchliwa arteria, którą w ciągu doby przyjeżdżają tysiące aut, tramwajów i autobusów - mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. To jednak niedługo się zmieni, ponieważ wzdłuż torowisk zasadzone zostaną żywopłoty. - Zarząd Zieleni na jesieni, kiedy takie prace najlepiej wykonywać, zasadzi w tym miejscu około 140 metrów bieżących dwurzędowego żywopłotu, nawiązując do historycznego wyglądu ulicy - dodaje burmistrz.

Inwestycja będzie realizowana ze środków pochodzących z budżetu obywatelskiego i zakłada zasadzenie krzewów wzdłuż torowiska na al. Jana Pawła II. Prace będą przeprowadzane na przełomie października i listopada. Obejmą swoim zakresem 50-metrowy odcinek od ul. Nowolipki do al. "Solidarności" oraz 90-metrowy fragment od al. "Solidarności" do Ogrodowej.

REKLAMA

Bujne krzewy wzdłuż torowiska

Autorem projektu, na który zagłosowało 1785 osób, jest Rafał Kowalczyk. - W przeszłości okoliczna zabudowa była luźniejsza, drogę od chodników oddzielały gęste drzewa, a fragmentami wzdłuż torów tramwajowych ciągnęły się przepiękne żywopłoty. Cieszę się, że mój pomysł powrotu do takiego stanu znalazł uznanie w oczach moich sąsiadów - podsumowuje projektodawca. Koszt inwestycji realizowanej przez Zarząd Zieleni to ok. 10 tys. zł.

(jr)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA