REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wola

budżet obywatelski

 

Aleja Jana Pawła II będzie cichsza i bardziej zielona

  15 czerwca 2022

Aleja Jana Pawła II będzie cichsza i bardziej zielona
źródło: Dzielnica Wola

Tramwaje w alei Jana Pawła II będą cichsze. Torowiska mają zostać obsadzone żywopłotami. Zieleń będzie nie tylko cieszyć oko, ale zatrzymywać też część dobiegającego z podwozi hałasu i zatrzymywać podnoszony kurz.

REKLAMA

Nowa zieleń powstanie w ramach budżetu obywatelskiego. Czterdzieści lat temu arteria, która wówczas nazywała się Marchlewskiego słynęła z bujnej zieleni porastającej torowiska.

Żywopłoty zazielenią aleję

- Dziś al. Wygląda jak podwórko z Trzeciego Świata. Będzie metamorfoza na Odolanach? Wygląda jak podwórko z Trzeciego Świata. To Warszawa
Podwórko pomiędzy blokami przy ul. Grabowskiej a ul. Tylną jest szare, ponure i obskurne. Przejdzie w końcu zasłużoną metamorfozę?
Jana Pawła II na odcinku od Anielewicza do Ogrodowej to nieformalne centrum dzielnicy, a przy okazji ruchliwa arteria, którą w ciągu doby przyjeżdżają tysiące aut, tramwajów i autobusów - mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. To jednak niedługo się zmieni, ponieważ wzdłuż torowisk zasadzone zostaną żywopłoty. - Zarząd Zieleni na jesieni, kiedy takie prace najlepiej wykonywać, zasadzi w tym miejscu około 140 metrów bieżących dwurzędowego żywopłotu, nawiązując do historycznego wyglądu ulicy - dodaje burmistrz.

Inwestycja będzie realizowana ze środków pochodzących z budżetu obywatelskiego i zakłada zasadzenie krzewów wzdłuż torowiska na al. Jana Pawła II. Prace będą przeprowadzane na przełomie października i listopada. Obejmą swoim zakresem 50-metrowy odcinek od ul. Nowolipki do al. "Solidarności" oraz 90-metrowy fragment od al. "Solidarności" do Ogrodowej.

REKLAMA

Bujne krzewy wzdłuż torowiska

Autorem projektu, na który zagłosowało 1785 osób, jest Rafał Kowalczyk. - W przeszłości okoliczna zabudowa była luźniejsza, drogę od chodników oddzielały gęste drzewa, a fragmentami wzdłuż torów tramwajowych ciągnęły się przepiękne żywopłoty. Cieszę się, że mój pomysł powrotu do takiego stanu znalazł uznanie w oczach moich sąsiadów - podsumowuje projektodawca. Koszt inwestycji realizowanej przez Zarząd Zieleni to ok. 10 tys. zł.

(jr)

.
 

Polecamy

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA