REKLAMA

Wola

budżet obywatelski »

 

Bardziej zielona Smocza bez utraty miejsc parkingowych?

  26 kwietnia 2024

alt='Bardziej zielona Smocza bez utraty miejsc parkingowych?'
źródło: bo.um.warszawa.pl

Czy da się pogodzić parkowanie z dodaniem zieleni? Mieszkańcy ulicy Smoczej na Nowolipkach przekonują, że tak. W jaki sposób chcą tego dokonać?

REKLAMA

Dzięki budżetowi obywatelskiemu. Karol Milczarek złożył projekt, który w zamyśle ma uporządkować południowy odcinek ul. Smoczej poprzez przeniesienie miejsc parkingowych na jezdnię, tak jak ma to miejsce na innych ulicach w okolicy.

"Szeroka Smocza zachęca do szybszej jazdy"

- Obecnie odcinek między ulicami Nowolipki a Nowolipie pozbawiony jest jednostronnie drzew, co jest niekorzystne wizualnie i fatalne dla pieszych w gorące dni. Zwężenie ponadwymiarowych pasów ruchu oraz wykonanie nasadzeń przywróci osiedlowy, a nie tranzytowy charakter ulicy - zauważa projektodawca.

- Ponadto zwężenie pasów ruchu oraz dodanie azyli dla pieszych spowoduje, że kierowcy osiągający duże prędkości na długim, prostym odcinku między Anielewicza a Nowolipki będą musieli być ostrożniejsi i w rezultacie zwolnić. Na końcu umożliwi to w przyszłości rozpłytowanie odzyskanej przestrzeni i wykonanie kolejnych nasadzeń zieleni wysokiej i średniej, która poprawi warunki akustyczne. Z jednej strony mamy bowiem zabytkowy bruk, a dalej wąski "tunel" zwartej zabudowy z trzydziestoma metrami między budynkami.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Zielona Smocza a miejsca parkingowe

Obecnie południowa część ulicy Smoczej ma wydzielone miejsca do parkowania na chodnikach. Jak przekonuje projektodawca, szerokość pasa drogowego umożliwia przeniesienie ich swobodnie na jezdnie. Dzięki temu odsuną się nieco samochody, które teraz parkują tuż pod oknami, ale nie zmniejszy się przy tym liczba miejsc postojowych. Daje to możliwość posadzenia drzew. W przyszłości "uwolnione" miejsce mieszkańcy Smoczej chcieliby rozpłytować i wykonać kolejne nasadzenia zieleni wysokiej oraz średniej, w tym zieleni ekranującej - odcinek od ulicy Dzielnej do Nowolipie jest bodaj najgłośniejszą ulicą w tej okolicy.

Obecnie pomysł oceniają urzędnicy. Jeśli przejdzie pozytywnie weryfikację formalno-prawną, będzie można na niego zagłosować w drugiej połowie czerwca. Ewentualna realizacja tego projektu w ramach budżetu obywatelskiego Woli powinna nastąpić w przyszłym roku.

MB

fot.2
 

REKLAMA

Komentarze (1)

# Marian

26.04.2024 14:56

Tylko projekty likiwdujące miejsca parkingowe są pozytywnie ocenine, chociaż tutaj jest szansa bo jest zwężenie w planie.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe