REKLAMA

Wola

budżet obywatelski »

 

Ruch i nauka na świeżym powietrzu przy Ogrodowej

  26 kwietnia 2024

alt='Ruch i nauka na świeżym powietrzu przy Ogrodowej'
źródło: bo.um.warszawa.pl

Projekt złożony do budżetu obywatelskiego Woli zakłada stworzenie ogólnodostępnego placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 221 na Ogrodowej. Plac ma rozwijać ruchowo i umysłowo bawiące się na nim dzieci.

REKLAMA

Grażyna Włodarczyk proponuje w ramach przyszłorocznego budżetu obywatelskiego utworzenie przy Szkole Podstawowej nr 221 z Oddziałami Integracyjnymi nietypowego placu zabaw.

Głuchy telefon, koło optyczne, krzywe zwierciadła

Na placu zabaw przy Ogrodowej 42/44 powstać by miały urządzenia naukowo-sensoryczne takie jak: głuchy telefon, koło optyczne, krzywe zwierciadła, eko-kuchnia, warsztat Eugeniusza, eko-memory, rury deszczowe, ściana do pisania. Projekt zakłada też urządzenia ruchowe jak: trampolina, zestawy zabawowe z huśtawkami, domek aptekarza, tablice zabawowe, stół do gry w szachy i warcaby. Całość ma na celu stworzenie kompleksowej, bezpiecznej i atrakcyjnej przestrzeni rekreacyjnej dla każdego mieszkańca.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Rozwój kreatywności u dzieci

- Realizacja projektu jest uzasadniona z kilku istotnych powodów. Po pierwsze, plac zabaw z różnorodnymi urządzeniami naukowo-sensorycznymi i ruchowymi odpowiada na rosnące zapotrzebowanie społeczności lokalnej na dostęp do bezpiecznych i atrakcyjnych przestrzeni rekreacyjnych. Projekt również rozwiązuje problem braku dostępności do edukacyjnych i naukowych aktywności na świeżym powietrzu. Integracja elementów naukowych na placu zabaw wspiera rozwój kreatywności i ciekawości poznawczej u dzieci - wyjaśnia projektodawczyni.

Szacunkowy koszt tej inwestycji to 743 tysiące złotych. Obecnie znajduje się on na biurkach urzędników, którzy oceniają go pod kątem formalno-prawnym. Jeśli nie będzie przeciwwskazań, to nad jego dalszym losem pochylą się mieszkańcy w czerwcowym głosowaniu, w ramach budżetu obywatelskiego dzielnicy.

JR

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy