REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Oświata

Rowerowy wirus w szkole na Leśnej Polanki
REKLAMA

REKLAMA

Rowerowy wirus w szkole na Leśnej Polanki

Drugiej takiej szkoły nie ma w całej Polsce. Rower jest tu motywem przewodnim na lekcjach i po lekcjach. Na dwóch kołach jeździ patron szkoły, dyrekcja, pracownicy, dzieci. Wszystko dzięki pasji dyrektora placówki, nauczyciela wychowania fizycznego, kreatywnego miłośnika rowerowego stylu życia. Optymizmem i pasją dyrektora zaraziła się cała szkoła.

REKLAMA

Rowerem po Białołęce. Jest dobrze?
Rowerem po Białołęce. Jest dobrze? Na Białołęce mamy 33 km ścieżek rowerowych. To dużo czy mało?
czytaj
"Tu Szkoła Podstawowa z oddziałami integracyjnymi nr 154 imienia Pawła Edmunda Strzeleckiego w Warszawie. Najwspanialsza szkoła pod słońcem" - wita mnie przez telefon radosny, dziewczęcy głos. Od razu chce się przyjść. Nawet ulica Leśnej Polanki, przy której stoi budynek, przyjemnie się kojarzy. Prócz kadry nauczycielskiej i uczniów na pierwszym planie w szkole jest rower. Jeden wisi tuż przy wejściu, na ścianie. Mural z patronem na rowerze to drugi widoczny znak, że zdrowy styl życia i zrównoważony transport jest tu priorytetem. Jest jeszcze wykonany własnymi siłami i środkami parking dla 300 rowerów. Drugiej takiej szkoły nie znajdziecie w całej Warszawie. Dyrektorem placówki jest Sylwester Kolibabski. Wysoki, wysportowany, szczupły mężczyzna uwielbia sport, kocha rower i od lat zaraża młodzież szkolną miłością do dwóch kółek.

- Szkoła jest przyjemnym miejscem, tylko trzeba o to przyjemne miejsce zadbać. My próbujemy od lat i postawiliśmy na zdrowy styl życia. Rower jest motywem przewodnim nauki w naszej szkole. Nie wykorzystujemy go wyłącznie jako środka komunikacji, ale również podczas lekcji np. na języku angielskim, fizyce, wychowaniu fizycznym czy matematyce. Na lekcjach matematyki wykorzystujemy instrumenty multimedialne do rozwiązywania działań. Jest to np. wyścig rowerowy, w którym wirtualne rowery poruszają się szybciej, kiedy dzieci rozwiązują zadania szybciej od pozostałych uczniów. Kiedy pani od fizyki przeprowadziła lekcję na temat prądu, dzieci we współpracy ze studentami Politechniki Warszawskiej wykonały rower produkujący prąd - opowiada

W szkole nr 154 każdy dzień rodzi nowe pomysły. Jest drukarka 3D, na której nauczyciele i uczniowie sami produkują gadżety, np. breloki do kluczy w kształcie roweru. Infrastruktura rowerowa szkoły jest imponująca. - Flagowym wydarzeniem placówki jest konkurs. Przez dwa miesiące od kwietnia jeździmy rowerami do szkoły, na zakupy, na wycieczki, 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę i liczymy przejechane kilometry - opisuje dyrektor szkoły Sylwester Kolibabski. W pierwszej odsłonie konkursu uczniowie przejechali ponad 40 tys. km. W kolejnym roku do konkursu dołączyli rodzice. Efekty przeszły najśmielsze oczekiwania. - W tej chwili nie ma dnia, niezależnie od pory roku i pogody, żeby przed szkołą nie stało kilka czy kilkanaście rowerów. Nasi rowerzyści nie boją się śniegu, deszczu, mrozów - mówi dyrektor.

Przykład idzie z góry

Kuba jest uczniem klasy 8F i członkiem samorządu uczniowskiego. Mówi, że dzięki zaangażowaniu nauczycieli, uczniowie są bardziej aktywni. - Najbardziej aktywnym miesiącem w roku jest maj, kiedy rywalizujemy o liczbę przejechanych kilometrów na rowerze. Co drugi uczeń naszej szkoły angażuje się w rowerowe akcje i przejeżdża dziesiątki, jak nie setki kilometrów. Rekordy sięgały nawet kilku tysięcy kilometrów miesięcznie, to są imponujące wyniki - ocenia uczeń. Jedna z uczennic Iga Bazan startuje w rajdach rowerowych i zdobywa medale, jest też członkinią Warszawskiego Klubu Kolarskiego.

W głównym holu szkoły znajdują się rowery elektryczne, które są wykorzystywane np. podczas konkursów na najszybszy lub najdłuższy przejazd w określonym czasie. Jak mówi Kuba - to dodatkowo angażuje uczniów i motywuje ich do rozwijania swoich pasji i uprawiania sportu, a przy okazji integruje. W okresie wiosenno-letnim i wczesną jesienią szkoła organizuje sobotnie wyjazdy rowerowe, w których biorą udział dzieci zdrowe i z orzeczeniem o niepełnosprawności. - Z pomocą władz miasta i rodziców zbudowaliśmy parking rowerowy i stację napraw - mówi dyrektor Kolibabski. W ubiegłym roku nauczyciele napisali rowerowy projekt do Erasmusa+. Grupa nauczycieli i uczniów wróciła z Chorwacji. - Nauczycielom z innych krajów pokazaliśmy lekcje rowerowe. Wypożyczyliśmy od sklepu sportowego Decathlon platformę rowerową z dużym monitorem, gdzie dzieciaki online ścigały się z innymi rowerzystami na świecie - mówi dyrektor.

Pracownicy na rowerze

W Szkole Podstawowej nr 154 uczy się 1000 dzieci, aż 60-70% dojeżdża do szkoły rowerem. - Mamy ponad 300 miejsc postojowych na rowery, ale wiosną szkoła jest dosłownie nimi "oblepiona". Stoją wszędzie, są przypinane do płotu, drzew i słupków. Od czasu do czasu robię wyzwania dla rodziców. Zachęcam ich, żeby na dwóch kółkach przyjeżdżali na wywiadówki. Udało się potroić liczbę pracowników szkoły, którzy na stałe dojeżdżają do pracy rowerami. Pani woźna, mimo wieku, zmieniła środek transportu na rower, dojeżdża do pracy codziennie kilkanaście kilometrów w jedną stronę. Najdłuższą trasę rowerem już kilkakrotnie pokonała wicedyrektorka szkoły - 30 km z Wołomina na Białołękę. - Zdrowy styl życia polega na uświadamianiu, że systematyczny ruch jest naszą inwestycją w zdrową przyszłość. Skupiamy się na naturze, aktywności fizycznej, współpracujemy z dietetykiem, który układa menu stołówki. W szkole od dawna jest źródełko wody - wylicza Sylwester Kolibabski.

W najbliższych miesiącach w szkole będą organizowane warsztaty rowerowe oraz konkurs na plakat rowerowy z wystawą najpiękniejszych prac w Galerii Północnej. Szkolny dzwonek zabrzmi wkrótce przebojem "Bicycle" zespołu Queen. Zdrowy rowerowy wirus rozprzestrzenia się po szkole, zaraził już dzieci i pracowników, teraz zmierza w stronę rodziców.

(dag)


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Białołęka

Rowerowy wirus w szkole na Leśnej Polanki

Rowerowy wirus w szkole na Leśnej Polanki

Rowerowy wirus w szkole na Leśnej Polanki

Rowerowy wirus w szkole na Leśnej Polanki

16.03.2019 13:50 #uczeń
Jako uczeń tej szkoły mówię, że ten tekst jest bardzo podkoloryzowany.
16.03.2019 16:28 meryha
tak
22.03.2019 13:54 #tomaszz
A ja jako rodzic drugiego już dziecka uczącego się w tej szkole dodam, że wolałbym aby pan dyrektor więcej energii wkładał w zapewnienie dzieciom pomieszczeń do nauki, niż w promocję rowerów. Dzieciaki kończą lekcje wieczorem, a zajęcia dodatkowe późnym wieczorem. Jak mają wracać do domu na rowerze o tej porze?
23.03.2019 22:58 #Rowerzystka
Rower jest cool.
24.05.2019 22:57 Pani Wiosna
Internet w Polsce powinien być dla wszystkich bezpłatny i wolny od jakiejkolwiek cenzury! #wiosna @wiosnabiedronia @KGawkowski
https://imgbbb.com/image/emzjZ

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


więcej
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
oprawki-50%
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Sprzedam
 Magnes neodymowy do łowienia w wodzie UM 65x45 siła ~ 230 KG Przedmiotem oferty jest magnes neodymowy z uchwytem, wykonany z dwóch magnesów neodymowych, najmocniejszych obecnie na Polskim rynku. Magnesy neodymowe zamocowane są w nierdzewnej obudowie, do których mocowane są ucha z oczkiem do liny. Nasze rozwiązanie było do tej pory nieznane i niespotykane na polskim rynku, a poprzez umieszczenie dwóch magnesów neodymowych w jednej obudowie zwiększamy dwukrotnie moc obudowy czynnej co daje dwukrotnie większą moc przez co zapewnia lepsze przeszukiwanie terenu np. (studni). Zależnie od kierunku działania siły magnetycznej istnieje możliwość wkręcenia śrub od czoła uchwytu, bądź w jego boczne ściany. Dostępne uchwyty z magnesem o udźwigu od ~ 180 kg do ~ 1080 kg. Więcej informacji na naszej stronie internetowej https://magnesy-neodymowe.pl telefon: +48 22 499 98 98 e-mail: bok@dhit.pl

Zdrowie i Uroda
 Kręgarz,Masaż,Chiropraktyka (Dojazd do Pacjenta) - Warszawa Jako dyplomowany terapeuta manualny ,kregarz I certyfikowany masażysta , świadczę usługi zdrowotne w zakresie: -profesjonalnych zabiegów kręgarskich -różnego rodzaju masaży leczniczych. Zabieg kręgarski jest jednym ze sposobów usuwania bólu kręgosłupa, jest to metoda bez użycia środków farmakologicznych. Pozwala ona na przywrócenie prawidłowej statyki kręgosłupa i uwalnia nas od bólu www.vitamasaz.pl Dojeżdza do pacjenta na terenie Warszawy I okolic. Rezerwacja telefoniczna 7 dni w tygodniu 530 878 844

Usługi stolarskie
 Cześć, Aby pomóc Ci promować swoje działania lub przezwyciężyć trudności finansowe, udzielam niezawodnego i bezpłatnego kredytu bez protokołów od 5 000 do 1 000 000 euro dostępnych dla wszystkich zgodnie z Twoimi potrzebami przez okres 300 miesięcy. Odsetki wahają się od 2% do 4%. Zatwierdzenie jest szybkie i skuteczne ze 100% gwarancją. Skontaktuj się z adresem e-mail: leni.bolkova01@gmail.com, aby uzyskać więcej informacji. Zarejestruj swoją aplikację online, a za 48 godzin środki będą dostępne na Twoim koncie bez zbędnej zwłoki. E-mail: leni.bolkova01@gmail.comWhatsApp: +420608987486 Dziękuję Ci. Serdecznie. Lenka Bolkova

Kursy, szkolenia
 Tańczyć i ćwiczyć każdy może - trochę lepiej, lub trochę gorzej... ale nie o to chodzi, jak to komu wychodzi... :) ! Serdecznie zapraszamy wszystkich do naszego studia tańca & fitness! Dzieci, i młodzież i dorosłych! Di Somma Dance Studio zostało założone w 2006r.. Studio zapewnia szeroki wachlarz zajęć tanecznych i zajęć fitness na bardzo wysokim poziomie Ale prócz profesjonalizmu zapewniamy przede wszystkim mnóstwo RADOŚCI! W naszym studio możesz nie tylko kształcić i rozwijać swój talent, ale po prostu miło spędzić czas w gronie sympatycznych osób! Nie zwlekaj! Tańcz i ćwicz z nami! Pobudź swoje ciało! Zmotywuj się do działania! Korzystaj z życia i wspaniałych aktywności, które pozytywnie nakręcają! :) Zapisz się już dziś! A Ty? Co wybierzesz? Taniec, czy ćwiczenia? A może to i to ? Strona www: www.taniecinfo.pl E-mail: taniecinfo@taniecinfo.pl Telefon: Tel: 500 371 124


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Najnowsze wydanie

REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA