REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Parkomat Ferio odstrasza klientów? "Nie odwiedzam dla zasady"
REKLAMA

REKLAMA

Parkomat Ferio odstrasza klientów? "Nie odwiedzam dla zasady"

Parkomat na parkingu centrum handlowego Ferio - mimo że działa już od wielu miesięcy - wciąż wzbudza emocje. Najczęściej te negatywne.

REKLAMA

- Nigdy więcej Ferio Wawer! Żona zaparkowała o godz. 11.40 na tamtejszym parkingu dla klientów. Dwie pierwsze godziny gratis, ale tablice z informacjami na ten temat marnie wyeksponowano, o szlabanie wjazdowym oczywiście nie ma mowy. Pracownik centrum, gdy tylko odeszła z dziećmi od auta, wystawił jej mandat za niepobranie biletu parkingowego. Godzina zapisana na mandacie (11.43) świadczy o tym, że widział jej przeoczenie, ale - zamiast objaśnić zasady parkowania - wolał wlepić karę. Musiał widzieć, że jest klientką centrum, bo kieruje się do sklepów, a nie zostawia auto, by przesiąść się do pociągu. To jest sposób Ferio Wawer na wynik biznesowy: złupić rodzica, który musi skupić uwagę na dzieciach. Cenna postawa, więc zachęcam do udostępniania tego wpisu - napisał na jednej z facebookowych grup pan Damian.

"Zjawisko bliższe mafii"

Ale jak się okazuje - to nie jedyny niezadowolony klient centrum handlowego przy ul. Szpotańskiego 4, który został ukarany mandatem przez zarządcę terenu przy Ferio.

- Wieczór, około godz. 19. Pół parkingu puste, szlabany otwarte. Dlaczego w tych okolicznościach dochodziło do próby wymuszenia pieniędzy przez zarządcę parkingu pod pretekstem dbałości, aby nie blokować miejsc na cały dzień przez dojeżdżających do zakładów pracy? To jest zjawisko bliższe mafii, aniżeli pro-klienckiemu centrum handlowemu - opowiada pan Janek. - Wjeżdżając na parking prywatnego centrum handlowego zapoznałeś się z regulaminem? Wisi przy wejściu. Biedronka po drugiej stornie ulicy przy Zwolenskiej i Bronowskiej przy Wale Miedzeszyńskim ma takie same praktyki - odpowiedział mu Mateusz.

Park+ride Ferio

Coraz więcej marketów wprowadza parkingi płatne. Jak tłumaczą ich właściciele, dzieje się tak najczęściej z troski o klientów, którzy mają kłopoty z parkowaniem pod sklepem z powodu zajętych notorycznie miejsc przez osoby traktujące parking prywatny jako publiczny i przesiadające się np. do komunikacji miejskiej. Lokalizacja Ferio, gdzie w pobliżu jest stacja SKM, jest traktowana przez niektórych jako idealne rozwiązanie park+ride. Kiedy w listopadzie 2015 roku otwierano Ferio Wawer, pytaliśmy przedstawicieli inwestora, czy nie obawiają się wykorzystywania parkingu centrum handlowego przez kierowców zamierzających przesiąść się do pociągów. Wówczas padła odpowiedź, że nie. Równo po dwóch latach okazało się, że choć miejsc parkingowych wzdłuż peronu stacji Międzylesie jest sporo, dla niektórych kierowców parking pod Ferio jest znacznie bardziej atrakcyjny. Wielu wolało zostawić auto w podziemnym garażu centrum handlowego. Zapewne dlatego Ferio Wawer postanowiło odzyskać cały parking dla klientów. I nie ma zmiłuj: regulamin, którego pilnie strzeże obsługa EuroPark, zastrzega sobie prawo do naliczenia opłaty dodatkowej w wysokości 80 zł za brak bileciku. Już "poprzez wjazd na teren parkingu użytkownik pojazdu zawiera z EuroPark umowę o najem miejsca parkingowego na warunkach określonych w regulaminie" - czytamy w punkcie pierwszym. Automat nie wydaje reszty, a opłatę należy uiścić z góry, niezwłocznie po przybyciu na parking. Pierwsze dwie godziny pobytu są gratis, każda następna to koszt 4 zł.

"Nie korzystam dla zasady"

Parking jest prywatny, więc jego zarządca ma prawo wprowadzać regulamin, jaki mu się żywnie podoba, jednak... każdy kij ma dwa końce.

- Po wprowadzeniu opłat przestałam korzystać z tego centrum handlowego, dla zasady. Z tego co widziałam to i wcześniej parking podziemny był pustawy, tylko na naziemnym był ruch. Porównywanie tego miejsca do Złotych Tarasów, w których też się płaci za parkowanie, jest trochę śmieszne, bo może to i centrum, ale przedmieścia. Dwie godziny darmowego parkingu nie wystarczą, np. wizyta u fryzjera może spokojnie trwać do trzech godzin - komentuje pani Anna.

(DB)


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Wawer

Parkomat Ferio odstrasza klientów? "Nie odwiedzam dla zasady"

22.11.2018 12:14 #Wiola
Prawdą jest, że dwie godziny dla osób, które korzystają z usług typu manicure czy fryzjer to często za mało. Poza tym tylko nieliczni wiedzą, że w niektórych miejscach jest możliwość przedłużenia tego czasu o godzinę. Mimo wszystko, gdy się pójdzie na dwugodzinny trening, na posiedzenie w kawiarni lub restauracji praktycznie nie ma czasu i trzeba szukać szczęścia gdzieś indziej. Chcących zostawić auto na cały dzień nie urządzałoby ograniczenie czasu np. do 4-5 godzin, a komfort korzystających z usług i sklepów Ferio byłby zdecydowanie większy.
22.11.2018 12:28 #Kasiak
Teren należy do urzędu dzielnicy. Ferio znajduje się w budynku po fabryce Szpotańskiego, więc nie jest to teren prywatny jako taki. Prywatnie mogli ewentualnie wynająć firmę która pobiera opłaty za parkowanie...
22.11.2018 12:30 #Tambulec
Ani fryzjer ani kawiarnie ani sala zabaw ani restauracje ani siłownia w Ferio nie są w zasiągu finansowym ludzi, których nie stać na parking 4zł/h przy dwóch pierwszych godzinach darmowych. Ludzie, nie ośmieszajcie się. 4zł to gałka loda w Grycanie kosztuje a w restauracji na przeciwko za 4zł nawet wody nie dostaniesz.
22.11.2018 14:23 #Pawel
Zgadzam się z przedmówcą, 4 zł każdą kolejną godzinę ponad drugą to nie jest majątek niestety społeczeństwo mamy pełne cwaniaków i trzeba ich w ten sposób zmuszać do parkowania tam gdzie należy za co niestety płacą uczciwi obywatele. Aby nie być gołosłownym podam przykład szpitala w Międzylesiu, ludzie parkują na chodniku, lekceważąc zakaz parkowania zamiast zaparkować na prawie pustym parkingu przyszpitalnym bo to kosztuje 4 czy 5 złotych. Szkoda gadać :(
22.11.2018 14:44 #Bartek87
Nie chcę generalizować, ale ogólnie ludzie to buraki niestety... jeśli ktoś siedzi u fryzjera 3 godziny, a na fryzjera wyda 200 złotych albo i lepiej (przepraszam, bo pewnie zwykle są to panie, nie znam mężczyzny, który siedzi u fryzjera więcej niż pół godziny), to brak 4 zeta na parking lub marudzenie na to 4 zeta jest zwyczajnym buractwem. Oczywiście oburzą się teraz osoby, które to czytają, ale sorry... tak właśnie jest.

Jeśli nie pasuje ten fryzjer, zawsze jest spoko na bazarku na Marysinie Wawerskim za 20 złotych, ale to męski :P nie wiem ile bierze damski. Tam parking jest za darmo, za to czasem nie ma gdzie stawać i trzeba stanąć gdzie się da. Nie kumam po prostu takiego buractwa. Że komuś się chce tracić czas dla tych 4 zeta i kombinować coś z parkowaniem itd. Jak korzystam gdzieś z parkingu na mieście i kupiłem bilet do 17.45 a mi się coś przedłuży, to jeśli wiem, że dużo się przedłuży, biegnę uzupełnić opłatę w parkomacie. Z szacunku dla pracy innych, dla zasad itd. Korzystam z parkingu w Ferio kilka razy w tygodniu, zawsze zdążę zawieść żonę na ćwiczenia, pojechać jeszcze na zakupy do lidla, pokazać synkowi króliczki i pójść z nim do księgarni, potem jeszcze ogarnąć pepco i jakoś dwie godziny gratis spokojnie starczają. A jak nie starczą to po prostu zapłacę 4 zeta. Bo szkoda mi czasu na szukanie wszędzie winnych, tylko nie widzenie powinności po swojej stronie. Oczywiście ze strony ferio skoro jest problem być może można pomyśleć o wydłużeniu tego czasu do 3 godzin, albo właśnie o przyznaniu niektórym z handlowców możliwości oferowania swoim klientom dłuższego czasu gratis, być może trzeba też lepiej komunikować ten parking, albo i zamknąć szlabany. Jednak jak ktoś pisze, że wlepianie ludziom kar rzędu 80 zł wpływa na wynik biznesowy ferio to chyba nie wie o czym mówi...

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


więcej
REKLAMA

 REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Usługi transportowe
 Wynajem autokarów klasy lux Ibatur na wakacje / autokary na wczasy / wyjazdy wakacyjne autokarem Firma Ibatur oferuje wynajem autokarów i busów na wakacje, transport osób na wypoczynek / wyjazdy firmowe / dowóz dzieci na kolonie / dowóz na obozy młodzieżowe / wynajem autokarów na obozy językowe krajowe i zagraniczne / obozy w górach i nad morzem / obsługa krajowych wyjazdów i zagranicznych / wynajem autokarów i busów na wycieczki objazdowe/ autobusy na treningi www.ibatur.pl

Usługi motoryzacyjne
 pomoc drogowa jgraczkowski warszawa oferuje calodobowe uslugi holowania pojazdow na lawecie na terenie miasta ,uruchamianie awaryjne z kabli rozruchowych ,wymiane kola ,dowoz paliwa ,jesteśmy dostępni pod numerem telefonu 601 252 050 przez 7 dni w tygodniu ,365 w roku ,pomoc przy awariach i kolizjach

Nauka
 Nauczę Cię angielskiego na żywo przez Skype Czy przeszło Ci przez głowę, żeby po prostu mówić po angielsku? I nie chodzi mi o to, żeby myśleć co powiedzieć tylko po prostu mówić. Daj mi 3 minuty i zobacz jak w prosty sposób pomogę Ci przez Internet. Ja nazywam się Joanna i po prostu LUBIĘ UCZYĆ angielskiego. Zanim na prawdę pomyślisz jak to będzie kiedy wreszcie zaczniesz dobrze mówić po angielsku... Zobacz sama: 1. Motywacja - raz ją miałam a raz nie, 2. Czas - najczęściej go nie miałam, 3. Zmęczenie - ciężko uczyć się po pracy, kiedy człowiek jest zmęczony, 4. Mistrzyni wymówek - tutaj znalazłam zawsze coś, żeby jednak się nie uczyć, np., nie mam czasu, nie chce mi się, pracuję na zmiany, przecież już próbowałam już i nic z tego nie wyszło... W czasie naszej pierwszej rozmowy poproszę Cię o jedną rzecz, Wiesz jaką? Joanna Mój mail: joanna.angielski@interia.pl Tel: 575 249 030 Wejdź na mają stronę: www.angielski-skype.pl

5-pokojowe i większe sprzedam
 Wyjątkowa oferta kredytowa Udzielamy pożyczki w wysokości od 2000 do 12 000 000 euro bez jakiegokolwiek protokołu jakiejkolwiek osobie fizycznej, moralnej; osoby fizyczne lub kierownik firmy. Jeśli chcesz skorzystać z kredytu lub finansowania na realizację swoich projektów, nie martw się już nigdy! Dajemy Ci pożyczkę maksymalnie po 48 godzinach. Kontakt: laurabettery@gmail.com


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Najnowsze wydanie

REKLAMA
Nowości do -45%
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA
oprawki-50%