REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Nowa przychodnia rozczarowuje? "Te same chore zasady"
REKLAMA

REKLAMA

Nowa przychodnia rozczarowuje? "Te same chore zasady"

W nowoczesnej i otwartej niedawno przychodni na Bemowie jak bumerang powracają dobrze znajome problemy - kłopoty z rejestracją i dostaniem się do lekarzy.

- Czy w przychodni na Coopera zawsze jest się dwunastym w kolejce? Ktoś się dodzwonił tam do rejestracji rano? - zapytała na facebookowej grupie mieszkańców Bemowa pani Aleksandra. Problemy z rejestracją do lekarzy pojawiają się nie tylko w tej przychodni, ale ponieważ placówka jest nowa, to oczekiwania jej pacjentów były dużo większe.

- Przychodnia to piękny, nowy budynek, ale obowiązują w niej te same chore zasady, co w pozostałych ośrodkach zdrowia w naszej dzielnicy. Panie w rejestracji rano nie odbierają telefonów. Nie umawiają też zapisów chorego dziecka na następny dzień. Rejestracja elektroniczna istnieje, ale umożliwia zapisy tylko raz w miesiącu. Kiedy o kontrowersyjne zasady zapisów zapytałem jedną z rejestratorek na dyżurze, stwierdziła, że to nie odgórne wytyczne, tylko ich (pań) wewnętrzne - komentuje pan Maciej.

Puste gabinety, jeden lekarz

- Piękny budynek, kilka gabinetów zamkniętych, hol pusty, po południu tylko jeden lekarz przyjmuje dzieci chore i zdrowe, biega od jednego pokoju do drugiego. Szarfa była na otwarcie, zdjęcia, a potem chora rzeczywistość - komentuje pani Agata. Z relacji rodziców wynika, że największe problemy są z kolejkami do pediatry. - Jak dzwoniłem ostatnio w okolicach siódmej rano, to automat mnie poinformował, że jestem ósmy w kolejce. Dodzwoniłem się po kilkunastu minutach oczekiwania. Miejsc do pediatry na ten dzień już nie było, a na kolejny nie chcieli mnie zapisać - skarży się pan Rafał.

"Wystarczająca liczba pediatrów"

Jak udało nam się ustalić, w przychodni przy Coopera 5 w poradni podstawowej opieki zdrowotnej dla dzieci pracuje sześciu pediatrów. - Ta obsada jest obecnie wystarczająca w stosunku do liczby zapisanych dzieci. Liczba zapisanych jednak rośnie, dlatego prawdopodobnie będzie konieczność zatrudnienia dodatkowych pediatrów w drugim półroczu 2019 roku - przekonuje dyrektor Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego (SZPZLO) Warszawa Bemowo-Włochy Paweł Dorosz.

"Pacjenci mieli pełny komfort"

SZPZLO podkreśla, że prowadzi zapisy na wizyty lekarskie zarówno poprzez osobistą rejestrację, drogą telefoniczną, jak i ostatnio coraz bardziej popularną e-rejestrację. Jednak jak radzi dyrektor - najskuteczniej jest zapisać się osobiście w rejestracji. Z czego wynikają trudności z dostaniem tzw. numerka do lekarza? Według dyrekcji - winne są okoliczności.

- Problemy z zapisaniem się i uzyskaniem porady lekarskiej występują okresowo wszędzie w okresie wzmożonej zachorowalności pacjentów i zdarza się to najczęściej w okresie jesienno-zimowym lub epidemii grypy. W takim czasie żaden zakład nie jest w stanie przyjąć wszystkich pacjentów w dniu zgłoszenia. Przychodnia przy Coopera 5 działa od roku i pacjenci mieli jak dotąd pełny komfort z dostaniem się do lekarza w dniu zgłoszenia się do przychodni. Dopiero w ostatnim czasie w związku ze zwiększoną liczbą przeziębień, a szczególnie u dzieci, wystąpiły trudności z dostaniem się do lekarza i z tego powodu niektórzy postanowili skarżyć się na nasz zakład - dodaje Paweł Dorosz.

(DB)


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Bemowo

06.02.2019 11:03 jimmy two times
sam często ide rano zapisać dziecko do lekarza... 7:00 otwierana jest przychodnia i zazwyczaj średnio ok 15 osób stoi w kolejce... pani albo panie w rejestracji sprawnie umawiają wizyty... i nie mają czasu aby odbierać telefony. Nie wyobrażam sobie sytuacji, ze ludzie czekają w kolejce a panie odbierają telefony i umawiają wizyty a oni stoją... zapewne jak kolejka oczekujących w przychodni jest rozładowana, zaczynają odbierać i telefony...
06.02.2019 15:05 #Doktor wyciorr
W czym problem? Zatrudnić pana (parytet płci!) do odbierania tych telefonów. Tylko dlaczego nikt w przychodni na ten pomysł nie wpadł?
06.02.2019 15:14 #ddd
"Winne śa okoliczności" - tak stwierdził pan dyrektor. A ja uważam, że winny jest brak organizacji.
Zupełnie nie rozumiem, czemu zapisy na kolejny dzień są dopiero od godziny 14 (lub 16). Kolejka się ustawia dużo wcześniej. Dobrze, że od jakiegoś czasu już nie trzeba stawać o 5 rano. Nie rozumiem, czemu nie można iść np w środę i się zapisać na piątek?.
A już zupełnym kuriozum jest to, że się nie można zapisać z wyprzedzeniem na wizytę. Tylko z wyprzedzeniem miesięcznym. E-rejestracja jest beznadziejna. Do specjalisty można się zapisać tylko na pierwszą wizytę. Na kolejne już nie., A aby się zapisać do lekarza poz to loteria. Na wiele prób, udało mi się to tylko raz.
Jak już mi się uda zapisać z wyprzedzeni miesięcznym, to i tak około godziny opóźnienia jest, zanim wejdę do gabinetu. Bo lekarz nie pilnuje godzin, a często przyjmuje ludzi pomiędzy zapisanymi pacjentami. W przychodni na Powstańców Śląskich, jak zauważyłem, tylko jedna lekarka wywołuje pacjentów.
Niestety, organizacja w przychodniach Bemowa jest fatalna. A tak niewiele trzeba, aby ją poprawić.
I nie jest pocieszeniem, że np. na Bielanach jest dużo gorzej.
06.02.2019 15:21 #ddd
jimmy two times napisał 06.02.2019 11:03

sam często ide rano zapisać dziecko do lekarza... 7:00 otwierana jest przychodnia i zazwyczaj średnio ok 15 osób stoi w kolejce... pani albo panie w rejestracji sprawnie umawiają wizyty... i nie mają czasu aby odbierać telefony. Nie wyobrażam sobie sytuacji, ze ludzie czekają w kolejce a panie odbierają telefony i umawiają wizyty a oni stoją... zapewne jak kolejka oczekujących w przychodni jest rozładowana, zaczynają odbierać i telefony...
Nie wiem ile pań jest w rejestracji dziecięcej. Ale to również kwestia organizacji. Wystarczy zorganizować oddzielne stanowisko obsługujące tylko pacjentów telefonicznych. Nie wszyscy mogą przyjść do przychodni, szczególnie gdy nagle zachoruje dziecko (chociaż dorosły też może być w takiej sytuacji).
Należy również zabronić wydawania jednej osobie kilku "numerków" do lekarza. Są "stacze", którzy za niewielką opłatą idą w tę kolejkę codziennie i zapisują na wizyty kilka osób. Na piwo na cały dzień im wystarczy. Ja rozumiem, że ktoś zapisuje swojego domownika - ok, to dla mnie normalne.
06.02.2019 15:42 #Edkj
Wybudowali sobie budynek nowy dla administracji i dyrekcji pod przykrywką przychodni! Proszę zadać pytanie Panu dyrektorowi dlaczego w takim miejscu jak to, czyli młode małżeństwa, rodzi się dużo dzieci i brakuje lekarza ginekologa i punktu pobrań dla dzieci! Pan dyrektor odpowie wam, że nie ma ponoć miejsca na Gabinety specjalistów!? A dla komercyjnych lekarzy są miejsca?? Jak otwierali przychodnie j dotarła do mnie i formacja, kto zostanie dyrektorem to jego znajomy lekarz powiedział, że będzie kiepsko, nie mylil się...

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


więcej
REKLAMA

 REKLAMA
REKLAMA

Według władz Warszawy metrem na Bemowo
dojedziemy najpóźniej za:
 
dni

godzin

minut

sekund
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Biuro do wynajęcia
 Dzień dobry, Potrzebujesz inwestora? Czy potrzebujesz pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub pożyczki osobistej? Mamy zdolność do udzielania kredytów biznesowych i osobistych / pożyczek firmom i osobom indywidualnym po 3% stopie procentowej. Nasi inwestorzy finansują również projekty. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z E-mail: avantcworld@gmail.com WhatsApp: +13219993670 https://avantinc.webnode.com tylko dla poważnych ludzi Z poważaniem Alexander Avant Credit Gwarantowana oferta kredytowa

Antyki
 Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki, naszywki itp.: wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i legitymacje związane z nadaniem odznaczeń, inne pamiątki i starocie związane z wojskowością i służbami mundurowymi. telefon: 518 507 460 e-mail: wojskowe-odznaki@wp.pl

1-pokojowe do wynajęcia
 Pracuję w jednej z korporacji, chętnie wynajmę samodzielny pokój z dobrym dojazdem do śródmieścia lub w samym śródmieściu. spokojną, bezkonfliktową osobą, ceniącą sobie spokój i porządek. Mam 31 lat. kontakt: 664150436, mspre@o2.pl

Sprzedam
 Sprzedaż nowych części do samochodów z instalacją gazową LPG I CNG. Sklep https://www.agsiedlik.pl/ oferuje: zbiorniki do gazu, butle LPG, centralki, filtry fazy lotnej i ciekłej. Znajdziesz u nas części LPG od BRC, KME, Tomasetto, Landi Renzo, AC STAG czy Stako. Gwarantujemy profesjonalne podejście do klienta, fachowe doradztwo oraz szybką realizację zamówienia. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Nie zwlekaj kup już dziś!


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
oprawki-50%
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Najnowsze wydanie

REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA