REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Do Duśki i jeji indyka

# pola

25.01.2003 16:15

Duśka!!!Indyk A'la Duśka jest pychotą najlepszą. Wczoraj zrobiłam, i indyk zniknął w pięć minut...Jestem fanką gotowania, mogę godzinami patrzeć na pulchne paluszki Makłowicza, czy Kuronia..Masz jeszcze inne podobnie pyszne przepisy????

# Duśka

25.01.2003 20:57

A jakże! A co Cię interesuje? Ciasta, mięso czy coś innego np. zupka pomidorowa po holendersku? Duśka

# martyna

25.01.2003 21:19

To może Duśka wydasz "książkę kucharską a la Duśka", internetową albo w Echu papierowym? Ja wcale nie żartuję...

REKLAMA

# Duśka

25.01.2003 23:03

No jasne! A co Cię interesuje? Ciasta, mięso czy inne np. holenderska zupka pomidorowa? Duśka

# Duśka

25.01.2003 23:07

Nie wiem dlaczego, ale nie pokazywał mi się mój wcześniejszy zapis, a potem pojawił się i wychodzi na to, że jestem jąkała. Dwa razy piszę to samo. Coś się dzieje z tymi łączami !!!! A co do wydania książki kucharskiej to mogłoby być ciekawe... tylko nie wiem czy radaktorzy "Echa" byliby tym zainteresowani? Duśka

# pola

26.01.2003 01:37

Duśka!Zupa pomidorowa po holendersku???Intrygujące....Generalnie stawiam na dania oryginalne- więc ta zupka jest cool!!!Czekam na przepis i baaaardzo Cię pozdrawiam.

REKLAMA

# Duśka

26.01.2003 12:48

Pola! Widzę, że ty też jesteż nocny Marek tak jak ja (sądząc po godzinie, o której pisałaś). Podaję przepis na zupę pomidorową rodem z Holandii:
Składniki na 5 osób: 2 kg pomidorów, duża cebula, zielona i czerwona papryka, 30 dag marchewki, jeśli ktos lubi to ząbek czosnku, włoszczyzna tradycyjna. Wszystko pokroić, włożyć do garnka, podlać niewielką ilością wody, dodać 3 kostki bulionu z kury i dusić około 40 minut. Potem wszystko przetrzeć przez sitko. (najlepiej takie półmechaniczne kręcone ręką). Nie miksować, bo zostaną skórki!
Kulki mięsne: 15 dag mięsa wołowego chudego, 15 dag mięsa wieprzowego chudego. Wszystko razem zemleć, dodać sól, pieprz i gałkę muszkatołową (b.ważna). Wyrabiać malutkie kulki. Gdyby się nie kleiły dodać nieco oliwy z oliwek. Gotowe kulki wrzucać do ugotowanej zupy i gotować jeszcze około 10 minut. Osobno podać śmietanę i natkę z opietruszki. Smacznego.
Mam jeszcze coś z jagnięciny, chcesz? Duśka.

# pola

26.01.2003 20:12

Duśka!Ty jestes czarodziejką!JA się zapisuję na kurs.Poczekaj, na razie wypróbuję na mężu zupkę.Pozdrawiam serdecznie.Wielkie dzięki bo brzmi obiecująco..

# martyna

27.01.2003 17:50

Czy redakcja nas czyta? Co Państwo na Duśkową księgę kucharską? Może niby dalej zamieszczać przepisy na forum, ale...

REKLAMA

# jotes

27.01.2003 22:50

Pola !
I co przezył ????

# Duśka

28.01.2003 01:50

Podaję do publicznej wiadomości, że nie pochodzę z rodu Sforza (królowej Bony, jeśli ktoś nie wie), więc Pola śmiało może dawać potrawy według mojego przepisu swojemu mężowi. Inni też. Duśka

 mirek

28.01.2003 12:04

Do Duśki: proszę o kontakt w sprawie książki kucharskiej na stronach Echa.
mirek@3w.pl

REKLAMA

# martyna

28.01.2003 19:56

Ha, ha, a jednak chwyciło! Bardzo się cieszę droga Redakcjo i Duśko! A Ty się cieszysz?

# Duśka

28.01.2003 20:07

Życie to jedna wielka codzienna niespodzianka, a co z tego wyjdzie to jeszcze się okaże. Może to moje siedzenie od 10 lat w garnkach na coś się komuś przyda. Duśka

# martyna

28.01.2003 21:50

Już się przydało! Ja co prawda nie gotuje codziennie, wiec nie zdazylam popobowac, ale, jak czytam, Pola jest zachwycona... A w jakim wątku był ten indyk?

REKLAMA

# pola

29.01.2003 15:44

Duśka!!!Już się piszę pierwsza na wieczór autorski Twojej książki!!!!!!To ja pierwsza odkryłam ten talent i basta, nikt nie poprosił o przepis na indyka tylko ja...!!Zupka pomidorowa, pychota, naprawdę Duśka! Przyjaciele z Krakowa wyjechali z przepisem na Twoją pomidorówkę, i byli szczerze zakoczeni ilością osób i przyjacielskim tonem naszego forum....Pozdrawiam Cię serdecznie Duśka,

# martyna

29.01.2003 21:53

Ależ ja Ci nie mam zamiaru ujmować pierwszeństwa, Pola! Ale powiedzcie gdzie był ten indyk, bo na niego nie trafiłam???

# pola

30.01.2003 02:17

Martynko- to były żarty oczywiście. A na indyka zapraszam do wątku Kitchen rozpoczętego przez kolorado. Pozdrawiam- ja indyka wykonałam i czuję się po nim bosko, a był naprawdę prima szczególnie sos ze zmiksowanych moreli..Pyyychaa!!!

REKLAMA

# martyna

30.01.2003 10:06

Dzięki, pozdrawiam.
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe