REKLAMA

Wawer

komunikacja »

 

Szansa na parkingi przy PKP Radość, Międzylesie i Gocławek

  10 maja 2012

alt='Szansa na parkingi przy PKP Radość, Międzylesie i Gocławek'

Władze dzielnicy rozpoczęły działania zmierzające do budowy trzech parkingów przy stacjach PKP: Radość, Międzylesie i Gocławek.

REKLAMA

Jak twierdzi radny Paweł Kaszuba, parkingi przy linii kolejowej do Otwocka mają szansę stać się ważnym elementem na mapie komunikacyjnej Wawra.

- Przy wysokich cenach benzyny, wszechobecnych korkach i opłatach za parkowanie w centrum miasta coraz większa liczba mieszkańców chciałaby zostawiać samochód przy stacji kolejowej i przesiadać się do pociągu.

Miejskie parkingi P+R to ciekawe i nowoczesne rozwiązanie, jednak bardzo kosztowne, a procedura projektowania i budowy zajmuje wiele czasu - mówi radny Paweł Kaszuba.
W naszej dzielnicy mamy już parkingi park&ride przy torach kolejowych w Wawrze i Aninie. Zależy mi na doprowadzeniu do powstania większej liczby zwykłych parkingów wzdłuż linii kolejowej. Miejski system P+R to ciekawe i nowoczesne rozwiązanie, jest jednak bardzo kosztowne, a procedura projektowania i budowy zajmuje wiele czasu - mówi Paweł Kaszuba.

Jak tłumaczy, najważniejsze są kwestie dostępności gruntu a następnie jego utwardzenie. Dlatego wystąpił o utwardzenie terenu pod parking na działce należącej do miasta przy stacji kolejowej Międzylesie - na rogu ulicy Zwoleńskiej i Mrówczej, naprzeciwko stacji benzynowej.

- Po moich interwencjach zarząd rozpoczął szersze rozmowy z koleją na temat udostępnienia miejsc pod parkingi w pasie kolejowym. Bardzo zależy mi na stworzeniu tego parkingu. W centrum Międzylesia brakuje miejsc dla aut - argumentuje Kaszuba.

Dzielnica ostro wzięła się do pracy. Zlecono już opracowanie map do celów projektowych dla trzech miejsc: przy PKP Radość, Międzylesie i Gocławek, i razem z prośbą o określenie wstępnych warunków realizacji inwestycji złożono je do PKP.

Choć na razie za wcześnie by mówić o szczegółach, to już dziś można przypuszczać, że jeśli inwestycja dojdzie do skutku, to kierowcy z Wawra zyskają kilkadziesiąt nowych, dodatkowych miejsc parkingowych.

Anna Sadowska

 

REKLAMA

Czytaj na ten temat

Komentarze (1)

# ppp

16.05.2012 20:39

Gocław a Gocławek (zwłaszcza PKP Gocławek) to naprawdę dwie różne lokalizacje.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA