REKLAMA

Wawer

inwestycje »

 

Czy przybędzie wreszcie parkingów w Wawrze?

  7 listopada 2012

alt='Czy przybędzie wreszcie parkingów w Wawrze?'

Dla mieszkańców Wawra najsensowniejszą alternatywą dla problemów z dojazdem do centrum stolicy jest możliwość dojechania z dalszych rejonów do parkingu zlokalizowanego przy którejś ze stacji PKP, pozostawienie tam swego pojazdu i pokonanie dalszej trasy koleją. Niby nic nowego, tylko dlaczego ciągle w sferze planów?

REKLAMA

O miejsca parkingowe upomina się od kilku lat radna Wawra Hanna Chodecka. Chodzi o tereny położone pomiędzy ul. Patriotów a torami kolejowymi. - Parkingi w Wawrze byłyby wzorowane na parkingach zbudowanych w Józefowie. Byłyby to parkingi typu przesiadkowego, które stwarzałyby kierowcom możliwość przesiadki do pociągu - stwierdza Hanna Chodecka.

Ponieważ tereny te należą do PKP, rozmowy nie należą do najłatwiejszych. A chodzi o trzy lokalizacje przy stacjach:

 • w Radości - okolice ul. Wilgi, naprzeciwko przychodni,
 • na Gocławku - po stronie wschodniej.

  Wydaje się, że najłatwiejsza sytuacja jest w przypadku Międzylesia. - Ta działka, choć zlokalizowana przy budynkach należących do PKP, należy do Skarbu Państwa. Dogadanie się stron w tym przypadku powinno odbyć się najszybciej - mówi radna Hanna Chodecka.

  Wiceburmistrz Wawra Adam Godusławski stwierdza, że jeszcze za wcześnie na przekazywanie szczegółów. - Parkingi przy stacjach PKP to temat na szerszy artykuł. Zaproszę pana i projektanta, pokażę plan zagospodarowania działek, ale ponieważ jesteśmy przed rozmowami z PKP, to zrobię to dopiero po podpisaniu z nimi porozumienia - stwierdza.

  Na co zatem obecnie mogą liczyć kierowcy?

  O działkę starają się przedsiębiorcy z obiektu handlowego "Centrum Miedzeszyna", którzy chcą sami zorganizować w tym miejscu parking dla klientów - mówi Hanna Chodecka.
  - Już w tym roku, pod koniec listopada, planujemy oddać do użytku parking dla około 50 samochodów, zlokalizowany na działce znajdującej się tuż przed PKP Międzylesie i stacją BP. Z działki usunęliśmy już krzewy, do wykonania została podbudowa i ekopłyty - informuje wiceburmistrz Godusławski.

  Radna Chodecka chętnie widziałaby też parking przy stacji w Miedzeszynie, przy ul. Lawinowej, naprzeciwko sklepu Biedronka. Niestety, tam sytuacja jest najtrudniejsza i co za tym idzie najmniejsze szanse na ogólnodostępny parking. - O działkę w tym miejscu starają się przedsiębiorcy z obiektu handlowego "Centrum Miedzeszyna", którzy chcą tam sami zorganizować parking dla klientów - mówi Hanna Chodecka.

  Pozostaje jeszcze pytanie, z czyich pieniędzy byłaby finansowana budowa parkingów? - Jeśli PKP wyrazi zgodę na podnajem czy dzierżawę tych terenów, to parkingi zostaną zbudowane w ramach funduszy dzielnicy - stwierdza radna.

  To jednak nastąpi najwcześniej w roku 2014 r., gdyż w załączniku do wstępnego projektu budżetu dla Warszawy na 2013 rok, na budowę parkingów nie zarezerwowano żadnych pieniędzy. Zatem mieszkańcom Wawra przyjdzie chyba jeszcze trochę postać w korkach. Niestety.

  sb

 •  

  REKLAMA

  Czytaj na ten temat

  Komentarze (3)

  # jonasz

  07.11.2012 09:27

  Nie tak dawno podano info, że miasto wycofało się z budowy P&R w Wesołej, Rembertowie i Falenicy. Więc parking w Międzylesiu na 50 pojazdów, to troche za mało. Ale budując parkingi ( lub nie) nie zapominajmy o brakującym rondzie w Falenicy przy PKP i warto pomyślec o nich na ciagu Mozaikowa - Mrówcza i nieszczęsnej z-tce Kadetów/ Stoczniowców ( ? - podaję z pamięci).

  # miłośnik_motyk

  08.11.2012 12:07

  Ludzie !
  Nie dajci się nabijać w butelkę. Jak tylko prace pójdą w tym kierunku zostaniecie odcięci od świata. Miasto skorzysta z okazji i wycofa Wam większość autobusów z nieszczęsnym 521 na czele. Wasza komunikacja będzie się odbywała tylko w obrębie linii kolejowej z właściwą dla niej częstotliwością oraz odstępami między stacjami. Jako nędzny ochłap dostaniecie linie dowozowe krążące po całym osiedlu z częstotliwością co 40 min.
  Do tego w zimie pięknie utkniecie w szczerym polu i zaspach pomiędzy stacjami Gocławek i Olszynka Grochowska lub dalej Dworzec Wschodni. A to wszystko z powodu np pierwszeństwa pociągów międzynarodowych, albo pęknięcia szyny. Nawet nie będziecie się mogli dostać do autobusów z Grochowa, bo nie ma do nich jak dojść.
  Stawianie w Wawrze tylko na kolej bez dywersyfikacji w postaci szybkich linii autobusowych i dojazdu do planowanego tramwaju na Gocław to pętla na szyję dla mieszkańców. Obrazowo: to tak jak uzależnienie się Polski od rosyjskiego gazu.
  Nie dajcie się tak załatwić na długie lata !!!

  # bubel

  30.03.2013 17:43

  [/b]Doskonała lokalizacja na parking między osiedlem Bursztynowym a "hutą" dokładnie na przeciw stacji PKP Gocławek. Jest tam teren na którym stoją szopy samowolnie postawione - oczywiście z zburzenia i będzie doskonały plac na parkowanie samochodów. Dobry dojazd od węzła Marsa,[/b]

  REKLAMA

  więcej na forum

  LINKI SPONSOROWANE

  REKLAMA

  Zapraszamy na zakupy

  REKLAMA

  Najnowsze informacje na TuWawer

  REKLAMA

  REKLAMA

  REKLAMA

  REKLAMA

  AMBRA - Twoje Perfumy
  AMBRA - Twoje Perfumy

  Misz@masz

  Artykuły sponsorowane

  REKLAMA

  REKLAMA

  Top hotele na Lato 2024
  Top hotele na Lato 2024

  Kup bilet

  Znajdź swoje wakacje

  Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

  Polecamy w naszym pasażu

  Wstąp do księgarni

  REKLAMA

  Butelki dla dzieci Kambukka
  Kambukka Reno

  REKLAMA

  Wyjazdy sportowe
  Wyjazdy sportowe

  REKLAMA

  REKLAMA

  City Break
  City Break