REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Mokotów

interwencja

 

Stary Mokotów: patrz w lusterka, śmietniki są wszędzie

  15 kwietnia 2022

Stary Mokotów: patrz w lusterka, śmietniki są wszędzie
TuStolica.pl

Wpisaną do ewidencji zabytków część Mokotowa szpecą kolorowe śmietniki, poustawiane nawet na jezdni. Zapytaliśmy, co można z tym zrobić.

REKLAMA

Artykuł powstał dzięki zgłoszeniom Czytelników.
Zaproponuj temat na redakcja@tustolica.pl

"Układ urbanistyczny i zespół budowlany Starego Mokotowa z lat 1900-1960" - tak nazywa się z perspektywy konserwatora zabytków rozległy rejon al. Niepodległości, Puławskiej, Stefana Batorego i Woronicza. Tzw. obszarowy wpis do gminnej ewidencji zabytków zobowiązuje do szczególnej dbałości o krajobraz, ale nie wszystko można łatwo osiągnąć.

Śmietniki są wszędzie

Jedną z ulic objętych wpisem jest Odolańska, której wschodni odcinek - od Kazimierzowskiej do Puławskiej - zdobią zabytkowe kamienice z lat 30. ubiegłego wieku. Uwagę od nich skutecznie odwracają niezliczone kolorowe śmietniki, które stoją dosłownie wszędzie: przy bramach do kamienic, na rogu niczym przedwojenna "ferajna" czyhająca na "frajera", a niektóre nawet na jezdni. Urzędnicy rozkładają ręce, bo do takiej prowizorki zmusza prawo.

- Problem ustawienia kontenerów na odpady komunalne jest bardzo złożony i wynika przede wszystkim ze zwartej zabudowy obejmującej część tzw. Starego Mokotowa, co w konsekwencji skutkuje dużym problemem z urządzeniem miejsc gromadzenia odpadów komunalnych zgodnie z obowiązującymi przepisami - wyjaśnia rzeczniczka mokotowskiego ratusza Monika Chrobak.

Zapraszamy na zakupy

Podejmują działania

Rzeczniczka urzędu dzielnicy zaznacza, że miejsce do gromadzenia odpadów wskazuje firmie Remondis właściciel nieruchomości. Pojemniki są ustawiane na chodniku lub jezdni wtedy, kiedy śmieciarka nie jest w stanie wjechać na podwórko albo sytuacja własnościowa terenu jest skomplikowana.

- Podejmujemy działania zmierzające do rozwiązania tego problemu i usunięcia kontenerów na odpady komunalne z pasa drogowego, jednak nie zawsze istnieje możliwość zapewnienia alternatywnego miejsca gromadzenia odpadów - mówi Monika Chrobak.

(dg)

 

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuMokotów

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA