REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Samorząd

Piaskownica. Ekipa Koczorowskiej przywrócona
REKLAMA

REKLAMA

Piaskownica. Ekipa Koczorowskiej przywrócona

Dziecinada i żenada - tak podsumowali mieszkańcy sesję rady dzielnicy, na której przywrócono odwołany trzy tygodnie temu zarząd.

REKLAMA

Odwołanie i powołanie zarządu Wawra - co to właściwie było?
Na 26 czerwca zaplanowano dwie sesje - na jednej planowano odwołać przewodniczącego rady Norberta Szczepańskiego, na drugiej powołać zarząd dzielnicy.

Klub PiS, który wystąpił o zwołanie pierwszego posiedzenia, twierdził, że potrzeba powołania nowego przewodniczącego rady jest oczywista - biorąc pod uwagę powołanie nowych władz dzielnicy niezbędny jest nowy przewodniczący, który nawiąże z nimi dobrą współpracę. Nie zgodzili się z tym radni Platformy. Szef PO Michał Grudziąż, który na poprzedniej sesji rozjuszył mieszkańców wymieniając wśród największych zasług zarządu budowę placów zabaw, w dość kwiecisty sposób podsumował walkę Prawa i Sprawiedliwości o zmiany w dzielnicy.

- Surferzy-amatorzy próbowali płynąć na fali, ale fala się skończyła... - mówił apelując o odwołanie wniosku opozycji.

Po krótkiej, bo godzinnej dyskusji w tajnym głosowaniu zadecydowano, że Norbert Szczepański nadal będzie pełnił funkcję przewodniczącego rady.

Prawdziwa burza rozpętała się na drugiej sesji, na której PO wystąpiło o powołanie na stanowisko burmistrza Jolanty Koczorowskiej. Jej przeciwnicy przypomnieli wszystkie zarzuty stawiane na poprzedniej sesji. Ogłaszane co kilkanaście minut przerwy potęgowały emocje, których i tak nie brakowało przez cały czas trwania obrad. W końcu powołano komisję skrutacyjną i rozpoczęto tajne głosowanie. Leszek Barański, który jako pierwszy odebrał kartę do głosowania, postanowił głosować przy stole obrad a nie tak jak do tej pory w wyznaczonym do tego miejscu. Radni PiS nie kryli oburzenia tym co najmniej dziwnym zachowaniem, dlatego podeszli za nim do stołu. Wywołało to dyskusję o tajności głosowania i miejscu, gdzie powinno być ono wykonane. Ponieważ, zgodnie z opinią radcy prawnego, tajnośc głosowania to przywilej radnych, więc mogą oni głosować gdzie i jak chcą.

Radna Hanna Chodecka, również z Platformy, zagłosowała stojąc tuż przed komisją skrutacyjną. Trudno było oprzeć się wrażeniu, że PO działa według wcześniej ustalonego schematu. Sytuacja uspokoiła się dopiero, kiedy Mirosław Gotowiec poprosił o zaprotokołowanie, że widział kartę do głosowania radnej (stanęła ona tuż przed nim wypełniając kartę).

- Żednada, dziecinada, ganiają się po sali, żeby pokazać kto tu naprawdę rządzi - krzyczeli siedzący z tyłu sali mieszkańcy.

Radni PO, którzy w końcu zaczęli oddawać głosy w wyznaczonym miejscu, zaczęli dla odmiany fotografować swoje karty do głosowania - prawdopodobnie na dowód tego, że są lojalni wobec klubu i głosują tak jak powinni. Sytuacja była bardzo napięta, nerwy puszczały radnym co chwila - np. jeden z radnych zaatakował mieszkańca, który próbował nagrywać przebieg głosowania.

Zaboklicki - twardy orzech do zgryzienia

Jolanta Koczorowska została przywrócona na stanowisko burmistrza. Zaproponowała, aby powołać na stanowiska wiceburmistrzów: Adama Godusławskiego i Przemysława Zaboklickiego (swoich byłych zastępców). Wówczas rozpętała się prawdziwa burza. O ile kandydaturę Godusławskiego radni przyjęli spokojnie (większość spodziewała się takiego rozstrzygnięcia), to nie wszyscy mogli pogodzić się z głosowaniem na Zaboklickiego, któremu mieszkańcy stawiają wiele zarzutów i - jak podkreślił Andrzej Krasnowolski - to głównie przez tego wiceburmistrza Koczorowska pożegnała się trzy tygodnie temu ze stanowiskiem.

Ku zaskoczeniu wszystkich Godusławski został zaakceptowany jako zastępca, a Przemysław Zaboklicki odpadł 12 głosami przeciw, przy 11 za.

PO wystąpiło o niemal godzinną przerwę. Po naradach padł wniosek o rozszerzenie porządku obrad i podjęcie uchwały o powołaniu na stanowisko wiceburmistrza... Przemysława Zaboklickiego. Dyscyplinująca narada Platformy okazała się skuteczna, bo tym razem za kandydaturą Zaboklickiego opowiedziało się aż 15 osób.

Mieszkańcy z niedowierzaniem patrzyli na sceny rozgrywające się w wawerskim ratuszu.

- Jak to możliwe, że w ciągu kilkudziesięciu minut przy podejmowaniu tak ważnych dla dzielnicy decyzji aż trzech radnych zmieniło zdanie? - pytali oburzeni dodając, że tego typu szopki bywały w czasach komuny, a w demokratycznym państwie nie powinno dochodzić do takich drastycznych momentów, kiedy to za wszelką cenę próbuje się utrzymać kogoś przy władzy.

Posiedzenie rady zakończyło się o północy. Zmęczona, ale zadowolona z wyników Jolanta Koczorowska jest pełna zapału do dalszej pracy.

- Myślę, że rozsądek zwyciężył. Mam nadzieję, że uda nam się wprowadzić porządek, bo został tu wprowadzony niepokój. Nie chcę snuć teraz dywagacji, że prawodpodobnie naruszono czyjeś interesy. Mam nadzieję, że przy pomocy rozsądku damy radę - mówiła tuż po ogłoszeniu wyników.

Czas bezkrólewia w Wawrze mamy już za sobą. Szkoda tylko, że radni podejmując tak ważne decyzje nie zastanawiają się nad tym, ile stracili mieszkańcy przez niemal miesiąc, kiedy praca zarządu była sparaliżowana.

- Odwołali, przywrócili, zmieniają decyzje jak chcą. Cyrk na kółkach. Tylko o nas nikt nie myśli, a wszyscy zapomnieli, że to my będziemy głosować w przyszłych wyborach - podsumował obrady jeden z mieszkańców.

Anna Sadowska


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Wawer

Piaskownica. Ekipa Koczorowskiej przywrócona

Od lewej: wiceburmistrzowie Adam Godusławski i Przemysław Zaboklicki
27.06.2012 10:29 #mieszkaniec1111
Warto zwrócić uwagę, kto z władz PO przybył na te Sesję... Poseł Kierwiński, Poseł Jastrzębski, Dyrektor Jóźwiak?? nie sposób wszystkich wymienić, gdyż Radnych PO stale wzywano na spotkania wspólne, lub indywidulane w pokojach urzedu
27.06.2012 10:35 #x-men
rozumiem ze rozsądkiem p. Koczorowska nazywa usilne przepychanie Zaboklickiego na burmistrza za wszelką cenę...-zapewne z odgórnym nakazem...:)

ciekawe jaka była "cena" głosów przy drugim głosowaniu na wiceburmistrza???
27.06.2012 10:37 #marysiazmarysina
i co to miało być? robienie farsy z naszej dzielnicy, wstyd na całe miasto.do kolejnych wyborów na pewno nie pójdę, dość kpin z mieszkańców!
27.06.2012 11:00 #mieszkaniec wawra
no właśnie...dlatego ze ludzie nie chodzą do wyborów to są wybierani tacy ludzie jak było to wczoraj widać...bez honoru, stawiający interes partyjny ponad wszystko...których ceną jest/była posada o którą teraz się teraz boją i nawet "pierdnąć" będą się bali inaczej niż "góra" im nakaże...

trzeba wiedzieć kogo się wybiera...kogoś kto pokazał że jest w nim jakiś pokład przyzwoitości a nie kurczowe trzymanie się stołka i kpienie z ludzi co wielokrotnie pokazał burmistrz zaboklicki, będący pewny tego, ze bez względu na wszystko to i tak zostanie burmistrzem...
gdzie odrobina pokory panie zaboklicki????
czy to ma coś wspólnego z uczciwością i samorządnością???
heh...cytując jednego z radnych po: wszystko będzie załatwione
27.06.2012 11:12 #mieszkanka Wawra
Z wielkim smutkiem patrzę na ten żałosny teatr. Mam wielki żal, że ludzie na których głosowałam zawiedli. Mam szczerą nadzieję ,że może doczekam się praworządności i uczciwości w państwie demokratycznym, ale na razie to tylko widzę pychę władzy w dzielnicy Wawer.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


więcej
REKLAMA
REKLAMA
oprawki-50%
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

GIEŁDA SĄSIADÓW - TANIO KUPIĘ
 Kupie bezpośrednio 3 pokojowe mieszkanie na Bemowie/ tel.. 608576716

2-pokojowe sprzedam
 Do sprzedania pokojowe mieszkanie dwustronne idealne w lato / ciche mieszkanie/ środkowe cieple// nie używamy kaloryferów zima// super lokalizacja Rozłogi Bemowo jelpnki

Usługi stolarskie
 cześć Jestem francuską bizneswoman zamieszkałą we Francji, która udziela pożyczek lub inwestycji prywatnych w krótkim i długim okresie od 5 mld euro do 80 000 000 000 euro wszystkim poważnym, wiarygodnym i uczciwym osobom, które chcą udzielić pożyczki. Moje oprocentowanie różni się o 2% w zależności od pożyczonej kwoty i czasu zwrotu środków, ponieważ będąc prywatnym nie chcę naruszać przepisów dotyczących lichwy. Proszę o kontakt: ivette.skribek@gmail.com

Oddam za darmo
 Wygrałam bon na 500 zł na zakupy do wykorzystania w każdym sklepie Rossmann w Polsce. Niestety otrzymałam go będąc zagranicą gdzie na codzień mieszkam i nie jestem w stanie wykorzystać jego wartości. Chętnie oddam go w ręce osoby, która wykorzysta bon ponieważ niedługo kończy się data ważności skorzystania z tej okazji. Zainteresowanych zapraszam do napisania wiadomości mailowej gdzie przekażę bon drogą internetową.


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Wyprzedaż -55%!

Najnowsze wydanie

REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA