REKLAMA

Wawer

samorząd »

 

Zarząd dzielnicy Wawer odwołany!

  5 czerwca 2012

alt='Zarząd dzielnicy Wawer odwołany!'

Po kilkugodzinnych, burzliwych obradach radni odwołali burmistrz Jolantę Koczorowską, a wraz z nią cały zarząd dzielnicy.

REKLAMA

Sesja 5 czerwca przyniosła zmiany we władzach dzielnicy. Radni odwołali Jolantę Koczorowską, a razem z nią stanowiska utracili wiceburmistrzowie Przemysław Zaboklicki i Adam Godusławski. Z szefowaniem Radzie Dzielnicy pożegna się też najprawdopodobniej na najbliższej sesji Norbert Szczepański.

Przyczyną odwołania były, według radnych, opóźnione posunięcia inwestycyjne, zaniedbania budżetowe i ogólny impas w dzielnicy.

Teraz rada ma 30 dni na wybór nowego zarządu dzielnicy.

(red)

 

REKLAMA

Czytaj na ten temat

Komentarze (23)

# Wanda Pradzioch

05.06.2012 20:58

Jestem z Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów, ta wiadomość zwaliła mnie z nóg, nie mogłam usłyszeć lepszej informacji. Z Koczorowską i z poprzednikiem walczę od lat o mieszkanie (z reprywatyzacji) uważam, że w zasobach lokalowych była i jest korupcja. Zarząd to zbyt mało, powinni wywalić pracowników z lokalówki, tam dla odmiany panoszą się od kilkunastu lat.
Wanda Pradzioch

# jonasz

05.06.2012 21:38

źle się dzieje w "państwie duńskim", ale i w wawerskiej PO, jeśli sami platformersi przyłożyli do tego swoje dłonie:). Chociaż czy powieje wiatr od morza. Bo niby kto miałby dalej dzierżyć ster?

# Mariola

05.06.2012 21:42

Mnie też zwaliło z nóg! Dlaczego odwołuje się ludzi którzy zmieniają nasza dzielnice na lepszą. Kogo to tak bolało, ze dzieje się dobrze? Taka polityka pisu, nie współpracować tylko mącić i niszczyć. Żenada, ciekawe tylko co dalej...

REKLAMA

# mieszkaniecwawra

05.06.2012 21:52

Szczepańskiego jeszcze nie odwołali.Na razie jest wniosek o Jego odwołanie.
Do Mariola:
"dzieje się dobrze?"Ciekawe gdzie , na pewno nie w Wawrze.

# Mariola

05.06.2012 22:11

W Wawrze, w Wawrze. Powstało dużo inwestycji ale być może sa zbyt małe dla niektórych by je zauważyć. Polecam zatem wycieczkę do przychodni przy ul Strusia, do byłego szpitala kolejowego w Międzylesiu, na pływalnię i plac zabaw w Aninie, na ścieżki rowerowe wzdłuż Patriotów, na parkingi przy torach w aninie i wawrze, parking i skwer w falenicy na przeciwko fali... Jeszcze wiele można by wymieniać. Jeśli to jest mało to proszę wybaczyć.

# mieszkaniecwawra

05.06.2012 22:24

#Mariola napisał(a) 05.06.2012 22:11
W Wawrze, w Wawrze. Powstało dużo inwestycji ale być może sa zbyt małe dla niektórych by je zauważyć. Polecam zatem wycieczkę do przychodni przy ul Strusia, do byłego szpitala kolejowego w Międzylesiu, na pływalnię i plac zabaw w Aninie, na ścieżki rowerowe wzdłuż Patriotów, na parkingi przy torach w aninie i wawrze, parking i skwer w falenicy na przeciwko fali... Jeszcze wiele można by wymieniać. Jeśli to jest mało to proszę wybaczyć.
O ile się orientuję, to przychodnia na Strusia powstała dzięki staraniom Pani Dyrektor Kąkol i udziale Biura Polityki Zdrowotnej m.st. Warszawy.
Szpital Kolejowy - jego organem założycielskim jest Samorząd Województwa Mazowieckiego -ze strony szpitala:"Dzięki wyjątkowo ofiarnej pracy i kwalifikacjom całego personelu, dzięki programom koordynowanym przez Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz doskonałemu wyposażeniu w aparaturę medyczną Szpital jest nadal jednym z wiodących zakładów opieki zdrowotnej na mazowieckim rynku usług medycznych"
Pływalnia i plac zabawa w Aninie- wybudowano i otworzona za poprzedniej kadencji Zarządu Dzielnicy.
Parkingi P&R w Aninie i Wawrze- to inwestycje Zarządu Transportu Miejskiego.
zostaje więc jedna - podkreślam jedna- ścieżka rowerowa- wzdłuż ul. Wydawniczej - a nie ul. Patriotów.
I jeszcze parking w Falenicy- tu się zgodzę to sukces odchodzącej ekipy- chociaż projekt zrobiono za poprzedniego Zarządu.
Mimo wszystko wybaczam:)

REKLAMA

 Krzysiek_S

05.06.2012 22:33

Stosunkiem 11:10 odwołano zarząd , jeden głos nie ważny , jednego radnego nie było.
Pana Przewodniczącego faktycznie jeszcze nie odwołano.
Były jakieś zastrzeżenia prawne co do uchwały dotyczącej zarządu, więc nie wiadomo czy to będzie ważne.
Krzysiek

# Adrian

05.06.2012 23:39

Witam
Ale wszystko to co wymieniasz to nie jest zasługa tego zarządu tylko poprzednich. Inwestycje planuje się z wyprzedzeniem!!!
A aktualny zarząd do najbardziej kompetentnych nie nalezał.

# ja-ja

06.06.2012 08:01

Mariolu, na taką wycieczkę to trzeba chyba dobrym autem terenowym się wybrać, bo przeciętna osobówka na pierwszej lepszej drodze w dzielnicy może sobie urwać tłumik albo nawet zawieszenie, a pływalnia w Aninie chyba powodem do dumy nie jest, przychodnia przy Strusiej - brawa dla pani dyrektor a nie burmistrza...

REKLAMA

# RadośćWielka

06.06.2012 08:20

mam nadzieje , ze ta uchwała przejdzie i HGW niczego nie bedzie kombinować.
Pozdrowienia dla odwaznych radnych!

# jam

06.06.2012 08:37

dla przypomnienia wszystkie inwestycje o których piszesz zostały zapoczątkowane a część z nich wykonana przez Gójskiego a nie przez obecny zarząd...

# jonasz

06.06.2012 09:23

Rzecz jasna, że mój skromy komentarz był zabarwiony sarkazmem, bo wszyscy piszący ...mają rację. I ci mieszkajacy w "starym" Aninie ( że taki "rozmach" inwestycyjny), i ci tonący w błocie, pozbawiani prądu, czekajacy dziesiatkami lat na chodnik. Stosunek 11;10 pokazuje, że przewaga jest minimalna, co może oznaczać, że za 30 dni ( jesli prawnicy p. Hani nie znajdą uchybień w odwołaniu) kandydatury tych samych osób znajdą się na "wokandzie", bo Wawer zna takie przypadki ( historia p. Andrzeja). A swoją drogą kadencja biegła leniwie i komu to przeszkadzało:)?

REKLAMA

# Kościesza

06.06.2012 10:10

Tak, jak już wielokrotnie pisałem Wawer ze swymi problemami potrzebuje do zarządzania Herosów (przez duże H). Ci z dużymi aspiracjami a mniejszymi umiejętnościami polegną tu jak 13 DP w 39 r. A jescze dorzucę jedną rzecz:
tak się dzieje często, jak zapomina się o komunikacji z wybranymi i wyborcami. Rzecznik (?) wawerski raczej sprawie się korzystnie nie przyczynia.

# PiotrekPiotr

06.06.2012 10:13

Słabo.Ja nie narzekałem na ten zarząd, krótko był ale faktycznie jego działania dało się zauważyć. Przynajmniej w mojej okolicy. Pani Mariola może trochę się za bardzo rozmarzyła ale faktem jest, że te inwestycje działy się (nie za ich inicjatywą) ale przy ich udziale. Nie mówmy o wielkich rzeczach bo to nie ma na co liczyć, ani przy tym ani przy innym zarządzie. Swoją drogą bardzo ciekawi mnie kogo teraz wybiorą? I czy odwołają Szczepańskiego? Szczepański dostał najwięcej głosów w wyborach w Wawrze, Zaboklicki był drugi a zaraz za nim Godusławski. Ludzie chcieli ich mieć i myśle, że chcą dalej... przynajmniej Ci którzy na nich głosowali a jest to pokaźna liczba.

# TakBywa

06.06.2012 11:14

Że Koczorowska poleciała to dobrze, ona nawet nie jest z Wawra ale reszta powinna zostać!

# olaf

06.06.2012 13:06

Nowe oblicze Szpitala kolejowego w Międzylesiu to akurat zasługa Marszałka Województwa a nie dzielnicy. Trzeba wiedzieć co komu podlega a dopiero pisać.

# olaf

06.06.2012 13:07

I bardzo dobrze. Dosyć rządów platfusów w Wawrze. Koniec zaścianka stolicy.

# TakBywa

06.06.2012 14:32

Tak, teraz kolej na rządy pisowczykow, może w ramach inwestycji postawią nam jakiś pomnik poległym w "zamachu"

# wawerczyk

06.06.2012 17:06

a ja dziekuje radnym PO ,ze sprzeciwili sie zlu jakie panoszylo sie w Wawrze szczegolnie ze strony P.Zaboklickiego i Goduslawskiego

# wawerczyk

06.06.2012 17:16

Pani Mariolu. Wawer nie jest tylko w tych miejscach ktore Pani wymienila i dzialalnosc Zarzadu nie polega na wydaniu pieniedzy na inwestycjue ale jest jeszcze mnostwo innych dzialow /nie to zloto co sie swieci/ a podobno basen po wybudowaniu byl juz remontowany
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy