REKLAMA
To codziennie rozterki mieszkańców budynku przy ul. Leszno 32. Dlaczego? Ponieważ schody zewnętrzne przy wejściu do klatki są podziurawione i nie mają już stopni.
Gdzie na Woli znajdują się te nutki, które są kompozycjami z trawy? Kto jest ich autorem?
Mieszkańcy bloku przy ul. Obozowej 89 od przeszło pół wieku czekają na remont zdewastowanych chodników pod swoim budynkiem.
Pani Agnieszka poprosiła "Echo" o interwencję w sprawie nieopróżnianego od miesięcy ogólnodostępnego kosza na śmieci przy ul. Baonu Zośka 2.
14 września rozpoczął się pierwszy etap rewitalizacji ul. Chłodnej, która w przyszłości ma stać się kulturalnym centrum Woli. Zyskamy odnowiony historyczny bruk, nowe chodniki, kosze, ławki i latarnie.
Cmentarz Prawosławny przy ul. Wolskiej wraz z cerkwią św. Jana Klimaka jest jedyną warszawską nekropolią przeznaczoną dla osób wyznania prawosławnego, choć od lat 70. możliwe są tu także pochówki katolickie.
Pani Bożena, lokatorka boku przy ul. Rabsztyńskiej, w poczuciu bezradności wobec działań podejmowanych w jej imieniu przez zarząd wspólnoty mieszkaniowej, poprosiła "Echo" o interwencję w sprawie zbędnego, w jej opinii, ocieplenia budynku.
Dzieci nadal stanowią dużą grupę wśród ofiar wypadków drogowych. Tylko w 2009 r. doszło w Polsce do ponad 5 tys. wypadków z ich udziałem. W wyniku tych zdarzeń na terenie kraju zginęło 128 dzieci.
Mieszkańcy bloku przy ul. Rabsztyńskiej 24 poinformowali nas, że na chodniku tuż obok ich bloku znajduje się otwarty, niezabezpieczony właz.
Mieszkańcy kamienicy przy ul. Górczewskiej 4 zostali pozbawieni wyjścia ewakuacyjnego, ponieważ jeden z lokatorów je zamurował.
11 września odbędzie się kolejna bezpłatna wycieczka z przewodnikiem po pięknych zakamarkach Woli.
Jeszcze dwa lata temu bawiły się tu dzieci, uczniowie grali w piłkę i pingponga. Teraz plac zabaw służy okolicznym pijaczkom i czworonogom - wysoka trawa skutecznie maskuje butelki, papierosy i psie odchody.
Już za parę dni rusza sklep socjalny, w którym ceny będą o połowę niższe w porównaniu do cen rynkowych. Skorzystają najmniej zamożni mieszkańcy Woli.
Przez całe wakacje otrzymywaliśmy wiele zgłoszeń w sprawie dużego natężenia hałasu, jaki powoduje nagłośnienie imprez odbywających się w amfiteatrze w parku Sowińskiego.
Mieszkańcy nieruchomości przy ul. Ludwiki 5 od ponad 10 lat żyją niczym w slumsach - bez ciepłej wody, centralnego ogrzewania i z grzybem na ścianach.
Bezdomne zwierzęta na cmentarzu Wolskim opływają w luksusy - mają warunki, o których inne miejskie koty mogą tylko pomarzyć.
Po publikacji artykułu na temat kamienicy przy ul. Wolskiej 67 w redakcji rozdzwoniły się telefony. Mieszkańcy są zdeterminowani, by uratować rzeźbę Matki Boskiej wmurowaną w elewację budynku.
Nie tylko na Woli przybywa starszych osób, które z powodu wieku są często zdane na izolację społeczną. Sami seniorzy twierdzą, że pomimo przejścia na emeryturę, w dalszym ciągu chcą czuć się potrzebni społeczeństwu. Tylko jak zacząć?
Do redakcji zgłosiła się czytelniczka z prośbą o wyjaśnienie kwestii ogródków zakładanych przez lokatorów mieszkań na parterach budynków spółdzielczych i opłat za wodę do podlewania.
Nie tylko na praskich podwórkach i skwerach zachowały się pięknie malowane kapliczki. Są one również na Woli. Specjalnie dla naszych czytelników postaraliśmy się je odnaleźć.
LINKI SPONSOROWANE