Niebezpieczny właz
10 września 2010
Mieszkańcy bloku przy ul. Rabsztyńskiej 24 poinformowali nas, że na chodniku tuż obok ich bloku znajduje się otwarty, niezabezpieczony właz.
Czym jest Frontex? Ma główną siedzibę na Woli
W związku z sytuacją na granicy białoruskiej część posłów proponuje, by Polska skorzystała z pomocy Frontexu. To pierwszy raz, gdy unijna agencja wzbudza tak duże zainteresowanie w naszym kraju.
- Nie dość, że można się tu potknąć, to jeszcze kusi on ciekawskie dzieci do zajrzenia do środka. Czy ktoś to zabezpieczy zanim dojdzie tu do tragedii? - pyta.
Kiedy zainterweniowaliśmy w tej kłopotliwej sprawie w administracji, okazało się, że od 1 września nieruchomością przy ul. Rabsztyńskiej 24 zarządza nowa fir-ma. Poinformowano nas, że niezabezpieczony właz to wejście do starej kotłowni, która oficjalnie należy do miasta.
- Ponieważ nie mamy jeszcze pełnej dokumentacji budynku, musimy skontak-tować się z Zakładem Gospodarowania Nieruchomościami w celu ustalenia, na czyj koszt właz ma zostać zabezpieczony. Zapewniam jednak, że w najbliższych dniach miejsce przestanie być niebezpieczne - powiedziała administratorka budynku.
Anna Przerwa
Dziurawa jezdnia, brak chodnika, zdemolowana wiata przystankowa? Chcesz, aby "Echo" pomog-ło Ci w kontaktach z urzędnikami - dzwoń 22 392-08-30.
.











































