REKLAMA

olowkowa kraina swiatowida angielski 1olowkowa kraina swiatowida angielski 2olowkowa kraina swiatowida angielski 0
Białołęka

różne »

 

Pasłęcka: parkują, gdzie popadnie

  11 października 2011

alt='Pasłęcka: parkują, gdzie popadnie'

O tym, że w całej Warszawie brakuje parkingów, wiemy wszyscy. Wszyscy zdajemy sobie także sprawę z konsekwencji pozostawienia samochodu w niedozwolonym miejscu. Niestety, jednocześnie wszyscy jesteśmy świadomi faktu, że straż miejska nie przykłada się do swoich obowiązków. To zdaje się być odpowiedzią na pytanie czytelniczki - jak można tolerować parkowanie na Pasłęckiej i Strumykowej?

REKLAMA

cmp moje zdrowie 2cmp moje zdrowie 0
- Dlaczego nikt nie zajmie się uporządkowaniem okolic Pasłęckiej i Strumykowej? To samochodowy dramat! O mały włos nie wpadłam dziś pod samochód, przechodząc na pasach, bo przy samym przejściu stało auto, które zarówno mi, jak i jadącemu kierowcy zupełnie zasłoniło widoczność - skarżyła się zdenerowana czytelniczka.

W tych okolicach pojazdy parkowane są wszędzie: na pasie zieleni pomiędzy chodnikiem a parkingiem, przy samych skrzyżowaniach, na przejściach dla pieszych. Mieszkańcy są zmęczeni tą sytuacją. Obiecane przed referendum. Sześć nowych siłowni na Białołęce Obiecane przed referendum. Sześć nowych siłowni na Białołęce Nowe siłownie plenerowe stanęły na Białołęce. To efekt realizacji obietnic złożonych podczas kampanii referendalnej, kiedy mieszkańcy wybierali lokalizacje dla nowych siłowni w całym mieście. Od dawna proszą o pomoc - bezskutecznie.

- Przecież jeździ tędy straż miejska. Nie zauważają problemu? Nigdy nie widziałam tu blokady kół czy mandatu. Na Strumykowej jakiś czas temu została posiana trawa, nie zdążyła nawet urosnąć, bo rozjeździły ją samochody - dodaje.

Straż miejska o okolicach Pasłęckiej wypowiada się niekonkretnie: - Na Białołęce jest na stałe 20 strażników miejskich. Jeśli jest dużo interwencji i zachodzi taka potrzeba, to w ten teren delegowane są też patrole z innych dzielnic - mówi Katarzyna Dobrowolska z zespołu prasowego straży miejskiej.

Co z tego wynika? Nic.

Anna Sadowska

Dziurawa jezdnia, brak chodnika, zdemolowana wiata przystankowa?
Chcesz, aby nasi dziennikarze pomogli Ci w kontaktach z urzędnikami
- dzwoń 22 392-08-39.
.

Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie?
 Zapisz się do naszego newslettera 
 Obserwuj nas na Google News 
 

REKLAMA

olowkowa kraina swiatowida rekrutacja trwa 2olowkowa kraina swiatowida rekrutacja trwa 0

Komentarze (8)

# Miś

12.10.2011 14:43

To wina władz Białołęki. Wielokrotnie w tej sprawie pisane były pisma do Ratusza jak również poruszane na łamach forum internetowych a - największym skandalem jest to , że bezpośrednio z ronda / Pasłęcka- Ordonki/ samochody wjeżdzają na parking tzw błotko przez pasy dla pieszych następnie przez ścieżkę rowerową i chodnik. Jak dojdzie do tragedii moralnie winnym będzie Burmistrz p. Kaznowski ale widać ma pilniejsze sprawy niż bezpieczeństwo mieszkańców. Wstyd.

# cobra22

12.10.2011 22:08

Podobny problem jest w wielu miejscach Dzielnicy min.przy Ratuszu od strony przychodni cały pas jezdni zablokowany i każdy kładzie na to......

# asiak

13.10.2011 11:07

ale czy ktoś z narzekających wezwał straż miejską?
każdy kładzie na to .... ,nie tylko urzędnicy

REKLAMA

biedronka 050 2biedronka 050 0

# Miś

13.10.2011 15:49

wzywałem jak również pisałem w tej sprawie a ty asiak myślę, że nie kładziesz na to ..... i również powiadamiasz SM

# cobra22

13.10.2011 22:36

SM jest codziennie pod urzędem, a Urząd co robi w tych sprawach- nic, ale gdy starsza pani handluje kwiatami na skrzyżowaniu Światowida i Ćmielowskiej to zapewne dostaje mandat.Więc może nasi skuteczni radni ruszą do działania w tej sprawie, bo polityka to nie tylko hasła , ale i czynny.

# cobra22

13.10.2011 22:37

SM jest codziennie pod urzędem, a Urząd co robi w tych sprawach- nic, ale gdy starsza pani handluje kwiatami na skrzyżowaniu Światowida i Ćmielowskiej to zapewne dostaje mandat.Więc może nasi skuteczni radni ruszą do działania w tej sprawie.

REKLAMA

refleks chlodnictwo 2024-11-21 2refleks chlodnictwo 2024-11-21 0

# hjk

16.02.2015 16:27

wszystko fajnie tylko gdzie parkować?

# Ruuudy5

16.02.2015 17:13

Straż miejska woli przyjechac na osiedle zamkniete przy Mehoffera i tam wlepiac mandaty...gdzie powiedzmy sobie szczerze mało komu przeszkadza (ale przeszkadza) kilka samochodow i nie jest to baaardzo uczeszczana droga (zamkniete osiedle) jak wyzej opisane sytuacje...
więcej na forum

REKLAMA

autoreklama tustolica 1autoreklama tustolica 2autoreklama tustolica 0

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

norblin 02 2norblin 02 0

REKLAMA

sporteum polkolonie 2sporteum polkolonie 0

REKLAMA

olowkowa rekrutacja trwa 3olowkowa rekrutacja trwa 0

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA