Kto wybuduje tunel w Międzylesiu?
30 maja 2014
Do 30 czerwca Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych czeka na oferty firm zainteresowanych budową tunelu w Międzylesiu. Inwestycja jest potencjalnie warta 240 milionów złotych.
Falenica chce nowej linii do metra. Ratusz mówi "nie"
Mieszkańcy Falenicy dzień w dzień odczuwają niedogodności związane z kiepskim połączeniem autobusowym z lewobrzeżną częścią miasta. Lokalni samorządowcy domagają się wprowadzenia dodatkowej linii autobusowej, która dałaby możliwość dojazdu do stacji metra na Ursynowie. Co na to warszawscy urzędnicy?
Co więcej, nowy przebieg ulic ma wymusić budowę dwóch rond: jedno powstanie na skrzyżowaniu z Mrówczą, drugie - z Dworcową. Kierowcy będą mieć do dyspozycji jezdnię z dwoma pasami w każdą stronę, piesi - dwa przejścia podziemne: pod torami i jezdnią ulicy Patriotów oraz w okolicach urzędu dzielnicy. Modernizowane fragmenty Zwoleńskiej od ul. Mrówczej do ul. Patriotów i ul. Żegańskiej od ul. Szpotańskiego do ul. Dworcowej będą umożliwiały dojazd do posesji oraz ulic zlokalizowanych w rejonie linii kolejowej.
Po rozstrzygnięciu przetargu wykonawca będzie miał dwa lata na wykonanie prac. Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych przeznaczył na tę inwestycję 240 mln zł.
(red)
.













































