REKLAMA
Co zrobić, gdy miejskie inwestycje rozpadają się po roku? Podatnicy załamują ręce, a urzędnicy... szukają wymówek.
Organizacja ruchu na niektórych skrzyżowaniach budzi wątpliwości kierowców. Na Marywilskiej kierowcy "rzucają mięsem", gdy od kwadransu dojeżdżają do świateł przy Odlewniczej.
Zrujnowany mostek w Kobiałce uświadomił mieszkańcom, co może czekać inne przeprawy w tym rejonie. Teraz są pełni obaw, jak długo przetrwają pozostałe mostki, bo ciężki sprzęt budowlany to codzienność na wschodniej Białołęce.
Mieszkańcy osiedli z rejonu Leszczynowej domagają się autobusów linii 503 oraz 509 na przystanku Płochocińska. Liczą na lepsze połączenie z Gocławiem i Krakowskim Przedmieściem.
Trwają przygotowania do prac przy budowie ulicy Talarowej. Odcinek, liczący blisko 100 metrów, powstanie od skrzyżowania z ulicą Mehoffera w kierunku ulicy Ćmielowskiej.
W lipcu Tarchomin i Nowodwory zostały ozdobione billboardami o tym, że w 2011 roku pojedziemy tramwajem przez nowy most.
Po wielu latach wyczekiwania zbudowano wreszcie rondo Małej Brzozy. Teraz mieszkańcy wschodniej Białołęki czekają na zakończenie prac przy poszerzaniu ul. Głębockiej i oczywiście na finał modernizacji Trasy Toruńskiej.
Prace na Trasie Toruńskiej idą pełną parą. W związku z tym występują zmiany w organizacji ruchu. Wkrótce pojedziemy inaczej od strony Marek.
Przed wakacjami pisaliśmy, że znalazły się pieniądze na tymczasowy most nad kanałem Żerańskim w Kobiałce. Dziś jest już niemal pewne, że wkrótce po postawieniu prowizorycznej przeprawy, będzie budowany nowy most.
Jesienią w naszej dzielnicy przybędą cztery nowe automaty biletowe.
Wąskie i kręte drogi, mało widoczne wyjazdy z bocznych ulic, to częste ograniczenia widoczności dla białołęckich kierowców, którzy w takich przypadkach proszą o zamontowanie na skrzyżowaniach lustra.
Władze Warszawy znalazły 6 mln na zbudowanie tymczasowej przeprawy nad kanałem Żerańskim w Kobiałce. Na jesieni mają ją postawić żołnierze, o ile na najbliższej sesji rada miasta zatwierdzi takie rozwiązanie.
Od 1 lipca ul. Obrazkowa jest całkowicie zamknięta dla ruchu, dlatego Tarchomin spotkała spora rewolucja komunikacyjna.
W związku z zamknięciem Obrazkowej wyznaczono objazd ulicą Światowida. Pojadą tędy nie tylko autobusy, ale też dużo więcej samochodów osobowych.
Już za niecałe dwa miesiące rusza targowisko przy ulicy Marywilskiej 44. Białołękę czeka komunikacyjny paraliż. Obiecywana przebudowa ulic Marywilskiej i Płochocińskiej możliwa jest najwcześniej za dwa lata.
Białołęccy rowerzyści nie mogą na razie liczyć na nowe ścieżki rowerowe. Zamiast tego czekają na nich inne atrakcje - np. jazda przez płotki.
W zamieszczonym w ostatnim wydaniu "Echa" artykule "Tramwaj się nie wyrobi" podaliśmy złą datę planowanego zakończenia budowy I etapu linii tramwajowej z Młocin do Winnicy.
Nadal z mapą trzeba szukać miejsca, z którego odpływa prom z Białołęki do Łomianek.
Na rozległym terenie Białołęki jest wiele ulic, które wymagają natychmiastowego remontu. Nie brakuje też takich, które nie zostały jeszcze utwardzone. A to oznacza kurz i pył w słoneczne dni oraz błoto po każdym deszczu.
Jedna dziura mniej. Załatano zapadlisko na Sprawnej, a mieszkańcy zgłaszają kolejne dziury, wyboje i dołki do usunięcia.
LINKI SPONSOROWANE