REKLAMA

Artykuł sponsorowany

Trzy kolory i kurtki skórzane damskie - który powinnaś wybrać i kiedy?

Trzy kolory i kurtki skórzane damskie - który powinnaś wybrać i kiedy?

Kurtki skórzane można podzielić na mnóstwo sposobów, jednak jednym z najbardziej popularnych pozostaje wciąż podział ze względu na barwę. Wymienianie każdego koloru mijałoby się jednak z celem. Dlatego w tym artykule kurtki skórzane damskie zostaną podzielone na ciemne, jasne oraz jaskrawe. W której barwie będzie ci do twarzy? Przeczytaj ten artykuł, a z pewnością odkryjesz garść modowych inspiracji do tworzenia jeszcze piękniejszych zestawień z kurtkami skórzanymi!

Kurtki skórzane damskie - barwa a osobowość

Wiele napisano i powiedziano już o tym, że to nie strój zdobi człowieka, a na pewno nie jego charakter. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by mógł go subtelnie podkreślać! W przesadzie nie ma wdzięku - zgodzić się z tym może bardzo wiele kobiet. Istnieją oczywiście wyjątki, jednak warto, przynajmniej w pewnym zakresie, postawić na umiarkowanie. Co z tym wszystkim mają wspólnego kurtki wykonane ze skóry? Jak nadawać ich barwom znaczenie?

To bardzo proste! Nie jest prawdą, że kurtki skórzane damskie w kolorze czarnym noszą wyłącznie kobiety o pochmurnym usposobieniu! I na odwrót: że biała kurtka ze skóry pasuje do wiecznie radosnych osób. Propozycja brzmi więc następująco: warto interpretować barwę kurtki nie tyle przez pryzmat jej koloru, ile historii samej kurtki.

Czarna ramoneska z wieloma metalowymi dodatkami kojarzy się sporej części populacji z... umiłowaniem wolności! Nie pochmurnością. Bynajmniej! Skórzana czarna kurtka i motocykl - to bardzo znany obraz. Przygoda, otwartość na doświadczenie, poszukiwanie wrażeń (także estetycznych!) i nieskrępowana wyobraźnia! A jasne barwy? Beże i biel? Kobieta o wykwintnym guście, lubująca się w wyrazistej, ale wciąż klasycznej estetyce z pewnością podkreśli swoje upodobania, wybierając kurtkę takiej barwy. A co z jaskrawymi kolorami? Niestandardowością? Kwiecistością i oryginalnością? No właśnie - oto gotowa odpowiedź!

Ostatecznie to kobieta, która nosi kurtkę danej barwy, decyduje, co ona dla niej znaczy, jaką cechę (lub nie!) jej charakteru podkreśla. Czym chce zwracać na siebie uwagę. Warto jednak pamiętać, że z pomocą kurtki skórzanej damskiej wywiera się niemal zawsze wyjątkowo silne wrażenie estetyczne: wdzięk i moc, delikatność i wytrzymałość, uzupełniające się przeciwieństwa. Jak więc nosić różnobarwne kurtki, by wyglądać obłędnie bez względu na okoliczności?

Kiedy czarna?

Odpowiedź na to pytanie pozostanie najbardziej szeroka. Czarna barwa kurtki skórzanej może oczywiście odpowiadać wszystkim innym barwom i świetnie się z nimi komponować. To nie oznacza jednak, że powinno się z czarnymi kurtkami zestawiać absolutnie wszystkie barwy w każdej sytuacji.

Czarna kurtka świetnie dopasuje się do ciemnych jeansów i białego, basic'owego podkoszulka, kwiecistej koszuli czy potężnych butów. Marne jednak sprawi wrażenie (zazwyczaj!), gdy się ją zestawi z tymi samymi rodzajami ubrań utrzymany w... zbyt ciemnych barwach!

Całkowicie czarny styl jest całkowicie okej. Brązy, cienie i czarna skórzana kurtka przywodzą na jednak na myśl modowe niezdecydowanie. Warto więc mieszać czerń z innymi barwami, ale nie dobierać do niej zbyt ciemnych elementów stroju, bo wszystkie wtedy stracą!


Kiedy biała?

Biel jest wymagająca. Znacznie bardziej niż czerń, gdyż pomyłek zazwyczaj nie wybacza. Klasyczna skórzana kurtka czarnej barwie daje się łatwo zestawiać z większością ubrań w wielu barwach. Biel natomiast, by tak rzec, lubi towarzystwo ubrań podobnych sobie.

Jest elegancka, więc powita białe wysokie obcasy z radością. Różowe dodatki? Kremowa, satynowa bluzka o niezwykle gładkiej fakturze, beżowa spódnica, złociste elementy? To z pewnością dobre zestawienie. Biel nie czuję się zbyt dobrze w towarzystwie elementów jaskrawych, które mogą ją przyćmiewać, choć lubi jaskrawe dodatki.

Co z ciemnymi barwami? Akceptuje je na zasadzie symetrii. Jeśli czerń, to pod spodem białej kurtki. Czarna bluzka i czarne spodnie? Pewnie! Warto jednak odpuścić stylizacje, które obfitują w czarne elementy nakładające się na białą kurtkę. Dlatego ciemna torebka niekoniecznie będzie odpowiednim towarzyszem białej, skórzanej kurtki!

Cała jaskrawość!

Gdy kobieta zakłada jaskrawą kurtkę wykonaną ze skóry, zwłaszcza czerwoną, zwróci na siebie uwagę. Na siebie, ale przede wszystkim na swój strój. O ile biała kurtka zazwyczaj błędów modowych nie wybacza, o tyle jaskrawe kurtki nie robią tego nigdy. Dlaczego?

Ze względu na swoją specyfikę. Jaskrawo widać, co pasuje do jaskrawej kurtki, a co nie. Gdy więc pozostałe elementy stroju zostaną dobrane w nieprzemyślany sposób, wybiją się nieprzyjemnie na plan pierwszy. I to nie w estetyczny sposób!

Trzeba dostosować kolor butów do koloru jaskrawej kurtki zwłaszcza czerwonej. W innym wypadku góra nie zagra dobrze z dołem. Gdy kobieta zakłada kurtkę czerwoną, powinna unikać innych niezwykle jaskrawych dodatków, zwłaszcza utrzymanych w barwach żółtych i czerwonych. Jeśli więc spodnie, to czarne. Zbyt dużo czerwieni to ta przesada, której warto uniknąć!


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA