REKLAMA

Żoliborz

komunikacja »

 

Kiedy na Mickiewicza pojawi się ścieżka rowerowa?

  17 listopada 2023

alt='Kiedy na Mickiewicza pojawi się ścieżka rowerowa?'
Na Mickiewicza od ul. Generała Zajączka do placu Wilsona brakuje ścieżki rowerowej, źródło: ZDM

O tym, jak dokuczliwą kwestią dla cyklistów z Żoliborza i Bielan jest brak ścieżki rowerowej na ulicy Mickiewicza pomiędzy placem Wilsona a ulicą Generała Zajączka nikogo specjalnie nie trzeba przekonywać. Kiedy warszawski ZDM weźmie się za jej budowę?

REKLAMA

Fragment pomiędzy placem Wilsona a ulicą gen. Zajączka jest rowerową "dziurą", ponieważ w zasadzie z każdej strony placu Wilsona biegnie ścieżka rowerowa, która urywa się właśnie na drodze w kierunku Śródmieścia. Od strony centrum Warszawy droga dla rowerów kończy się na wiadukcie przy Dworcu Gdańskim. Profilaktyka w zdrowiu gardła - jak unikać problemów laryngologicznych? Profilaktyka w zdrowiu gardła - jak unikać problemów laryngologicznych?
Co możesz zrobić, by zapobiegać chorobom gardła, chrypce i innym dolegliwościom, które utrudniają normalne funkcjonowanie?
Zarząd Dróg Miejskich ma w planach budowę ścieżki wzdłuż ulicy Marszałkowskiej, przez plac Bankowy i ulicę Andersa, której koncepcja przebudowy jest gotowa. W ten sposób ma powstać długa i spójna trasa rowerowa w ramach tzw. "Zielonej Marszałkowskiej", stanowiącej element projektu Nowe Centrum Warszawy.

Kiedy ścieżka rowerowa połączy Żoliborz z centrum Warszawy?

Póki co, brak ścieżki rowerowej łączącej Żoliborz ze Śródmieściem skutkuje tym, że część rowerzystów jedzie chodnikiem mijając się z pieszymi. Nie wszyscy decydują się jechać po ulicy razem z samochodami. Jazda jezdnią stwarza zagrożenie dla rowerzystów, zaś poruszanie się chodnikiem jest niebezpieczne dla pieszych. Rowerzyści pomiędzy placem Wilsona a ul. Generała Zajączka nie mają swojego miejsca. W sprawie uporządkowania ruchu rowerowego w tej części dzielnicy już kilkukrotnie próbowali interweniować dzielnicowi radni.

- Wytyczenie drogi rowerowej na ulicy Mickiewicza od pl. Wilsona do Dworca Gdańskiego jest absolutnie konieczne. Należy połączyć istniejące fragmenty pasów dla rowerów w jedną wydzieloną i dogodną całość - mówi przewodniczący rady dzielnicy Piotr Wertenstein-Żuławski. - Byłoby to najlepsze bezpośrednie połączenie centrum Żoliborza ze Śródmieściem. Radni dzielnicy już w grudniu 2022 roku w specjalnym stanowisku apelowali o szybkie wykonanie tej inwestycji. Rosnąca rola roweru jako środka transportu w Warszawie nie pozwala nam dłużej czekać - podkreśla Wertenstein-Żuławski.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Kiedy? Odpowiedzi nie ma

Zarząd Dróg Miejskich też przyznaje, że fragment, którego brakuje, jest niezbędny w dopełnieniu sieci rowerowej. Połączyłby Żoliborz z centrum. ZDM już wcześniej wyznaczał ścieżki rowerowe na innych fragmentach ulicy Mickiewicza, np. w 2021 roku, kiedy to na odcinku od Potockiej do placu Wilsona wymalowano legalne miejsca postojowe na jezdniach a tuż obok nich stworzono dodatkowy jednokierunkowy pas ruchu dla rowerzystów. Jednak nadal brakuje ciągłości szlaku rowerowego na ulicy Mickiewicza. Co w tej sprawie się dzieje?

- Przygotowujemy dokumentację projektową. Póki nie będzie gotowa, nie jesteśmy w stanie podać terminów i szczegółów związanych z realizacją inwestycji - zdawkowo poinformował rzecznik prasowy ZDM Jakub Dybalski.

DB

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuŻoliborz

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuŻoliborz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe