REKLAMA

Żoliborz

Migawka z okolicy

 

Warsztaty znikają z Włościańskiej. Będzie nowa zabudowa?

  16 listopada 2023

alt='Warsztaty znikają z Włościańskiej. Będzie nowa zabudowa?'
Ostatnie chwile domów przy Włościańskiej 21 i 21A. Fot. HK

Dwa budynki - przy Włościańskiej 21 i 21A - są właśnie rozbierane. Czy to zapowiedź dogęszczania zabudową wielorodzinną terenów dawnego Burakowa?

REKLAMA

Budynki nie są ani stare, ani zabytkowe, ani ładne. Ot, dwa jednorodzinne "klocki" z pomieszczeniami gospodarczymi na parterze, gdzie przez całe lata działały warsztaty samochodowe.

Będzie deweloperka?

Na Włościańskiej intensywnie pracują ekipy rozbiórkowe. W ciągu kilku tygodni oba domy znikną z krajobrazu tej części Żoliborza. To zapewne oznacza, że dwie atrakcyjne działki zostaną zabudowane budynkami wielorodzinnymi - już dziś zachodnia strona Włościańskiej może pochwalić się nowoczesnym budownictwem - m.in. pod nr 23 i na rogu Gąbińskiej, pod 29. Niezależnie od gustów jedno jest pewne: dawna Włościańska z warsztatami i zakładami przechodzi do historii.

Zapraszamy na zakupy

Co powstanie przy Włościańskiej?

Zgodnie z obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego dla osiedla Sady Żoliborskie, działki znajdujące się pod adresem Włościańska 21 i 21A przeznaczone są pod usługi (bez szczegółowego określania ich profilu) oraz zabudowę mieszkaniową wielorodzinną.

- Do wydziału architektury i budownictwa Urzędu Dzielnicy Żoliborz do tej pory nie wpłynęło żadne zgłoszenie ani wniosek o pozwolenie na budowę na terenie tej nieruchomości - informuje rzeczniczka Donata Wancel.

HK/DB

 

Komentarze (1)

# Kocur

16.11.2023 13:36

Zrobili by drugą kładkę, bo światła na Bronka są bezdennie wk....ące, a do kładki przy pętli jednak jest kawałek, gdy się chce od glinianek do Gniazda Piratów, czy biedry, lub do Si Pizza przejść. ;)
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuŻoliborz

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuŻoliborz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA