REKLAMA
Przebudowa ważnego ciągu ulic na Bielanach wreszcie nabiera tempa. W poniedziałek 6 marca wieczorem skrzyżowanie Rudnickiego i Kochanowskiego zostanie wyłączone z ruchu. Samochody i autobusy zostaną skierowane na objazdy.
Warszawscy drogowcy wybudowali kolejną sygnalizację świetlną w al. Reymonta. Światła powstały na przejściu dla pieszych na wysokości Żbikowianki. To efekt przeprowadzonego audytu bezpieczeństwa, w trakcie którego zebra uzyskała bardzo niską ocenę.
Drogowcy zakończyli remont ulicy Jarzębskiego. Była to ostatnia ulica, która przeszła zaplanowaną na 2022 rok przemianę pod szyldem "frezowania plus". Oprócz nowej nawierzchni jezdni, ulica zyskała także nowe chodniki. Zmieniła się również organizacja ruchu.
Kierowcy poruszający się ul. Renesansową złorzeczą na głębokie, stanowiące zagrożenie dziury, którymi utkana jest nawierzchnia. Remont ulicy stanowi problem, ponieważ nie ma ona jednego właściciela, który mógłby wziąć koszt na siebie. Na szczęście samorząd właśnie porozumiał się ze spółdzielnią z Chomiczówki.
Zarząd Dróg Miejskich otworzył oferty w przetargu na zaprojektowanie nowych sygnalizacji świetlnych. Na liście lokalizacji znalazło się bardzo ruchliwe skrzyżowanie na styku Wawrzyszewa, Chomiczówki i Radiowa.
Remont ulicy Jarzębskiego dobiega końca. Prace przy chodnikach i wjazdach na posesje są już na finiszu. Przyszedł czas na ostatni etap, czyli wymianę nawierzchni.
Drogowcy podkręcają tempo przebudowy blisko dwukilometrowego ciągu ulic Rudnickiego, Perzyńskiego i Podczaszyńskiego na Starych Bielanach. W zeszłym tygodniu rozpoczęło się sadzenie drzew, a teraz wznowiono prace brukarskie. Na razie prace toczą się tylko na chodniku oraz drodze dla rowerów i hulajnóg.
- Przebudowaliśmy bielańską ulicę Sokratesa. Wybudowaliśmy dwa ronda, wszystkie przejścia dla pieszych skróciliśmy i zabezpieczyliśmy azylem, a chodniki poszerzyliśmy. Dodaliśmy też sporo zieleni, tworząc m.in. ogrody deszczowe - chwali się Zarząd Dróg Miejskich. Nie wszystkim zmiany przypadły do gustu. Co przeszkadza użytkownikom ulicy?
W poniedziałek 6 czerwca na Wawrzyszewie rozpocznie się drugi etap budowy kolektora. Będą duże utrudnienia.
To nie koniec prac na wawrzyszewskiej ulicy. Zarząd Dróg Miejskich znalazł firmę, która zajmie się uzupełnieniem zieleni.
Jeden z mieszkańców zwraca uwagę na błędy projektowe zwężenia ulicy Sokratesa. Jego zdaniem wykonano dużo zbędnej roboty, zaś efekt jest marny. Również ronda, które z założenia miały spowolnić ruch - niewiele wnoszą. Co na to drogowcy?
W Święto Narodowe Trzeciego Maja zakończyło się układanie nawierzchni na zwężonej jezdni na Wawrzyszewie. Kierowcy mogą już jeździć w obu kierunkach.
Na ruchliwym skrzyżowaniu przeciętym przez tory tramwajowe powstanie sygnalizacja świetlna. Drogowcy rozpoczynają przygotowania do montażu.
Skrzyżowanie obok górki śmieciowej na Radiowie zmieni się w rondo. To część większej inwestycji gminy Stare Babice.
Zarząd Dróg Miejskich zapłaci 17,7 mln zł za przebudowę ciągu ulic, którą obiecywał mieszkańcom, rowerzystom i kierowcom od lat.
Na Wrzecionie ruszają prace nad odcinkami dróg dla rowerów i hulajnóg, których chcieli sami mieszkańcy.
Rada Warszawy przyznała właśnie 16 mln zł na budowę dróg dla rowerów i hulajnóg. Na liście nie ma Pułkowej, choć konsultacje w tej sprawie odbyły się w 2016 roku.
Rada osiedla na Młocinach ostrzega kierowców przed głębokimi dołami na Dzierżoniowskiej i Żubrowej.
Wszystko wskazuje na to, że w tym roku wreszcie ruszy inwestycja zapowiadana na rok 2017.
Ruchliwą drogę dla rowerów i hulajnóg na Broniewskiego czeka remont. Na pierwszy ogień idzie zdewastowany odcinek na wysokości osiedla Zatrasie I.
LINKI SPONSOROWANE