REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bielany

drogi

 

Jarzębskiego już po remoncie. Teraz parkujemy na jezdni

  10 stycznia 2023

Jarzębskiego już po remoncie. Teraz parkujemy na jezdni
źródło: ZDM

Drogowcy zakończyli remont ulicy Jarzębskiego. Była to ostatnia ulica, która przeszła zaplanowaną na 2022 rok przemianę pod szyldem "frezowania plus". Oprócz nowej nawierzchni jezdni, ulica zyskała także nowe chodniki. Zmieniła się również organizacja ruchu.

REKLAMA

Aby poprawić bezpieczeństwo, trzy lata temu Zarząd Dróg Miejskich zamontował na Jarzębskiego wyspy z prefabrykatów, oddzielające pasy ruchu w obu kierunkach. Chodziło o uniemożliwienie kierowcom wyprzedzania w rejonie przejść dla pieszych. W roku 2020 wymieniono jeszcze oświetlenie na ledowe. Ulice Warszawy coraz bezpieczniejsze. Najmniej wypadków od lat Ulice Warszawy coraz bezpieczniejsze. Najmniej wypadków od lat
W 2022 roku w wypadkach drogowych na warszawskich ulicach zginęło najmniej osób w historii dokładnych pomiarów. W ciągu trzech dekad liczba ofiar spadła ponad dziesięciokrotnie. Drogowcy zapowiadają dalsze zwężanie jezdni i montaż wysepek przy przejściach dla pieszych, zakładanie sygnalizacji świetlnych i ustawianie słupków uniemożliwiających parkowanie przy zebrach.

Jarzębskiego po remoncie

W ubiegłym roku przyszła pora na kolejne działania. W listopadzie drogowcy wymienili nawierzchnię jezdni, a przez całą jesień remontowali chodniki. Prace brukarskie trwały najdłużej, bo wiązały się również z wyłożeniem kostką zjazdów do garaży i na osiedlowe parkingi. Ponadto wymieniono azyle na przejściach dla pieszych.

"Ponieważ jednopasmowa jezdnia ul. Jarzębskiego ma aż 9,5 m szerokości (ponad 4 m w każdym kierunku), uznaliśmy, że nie ma przeszkód, by służyła nie tylko do jazdy. Po stronie wschodniej utworzyliśmy nowe miejsca postojowe. Do tej pory kierowcy mogli parkować auta jedynie na wysokości bloku nr 4, ale i tak postój możliwy był tylko dzięki tabliczce 'nie dotyczy samochodów osobowych', ulokowanej pod znakiem 'zakaz zatrzymywania się'" - podsumowuje ZDM.

REKLAMA

Parkowanie na jezdni

Teraz auta można zostawiać nie tylko tam, lecz także na wysokości bloku nr 8, za przejściem dla pieszych w kierunku Staffa oraz od tej ulicy na wysokości Urzędu Dzielnicy Bielany. W tej ostatniej lokalizacji drogowcy dołożyli kilka miejsc, tworząc je w sąsiedztwie istniejącej już zatoki parkingowej.

(jok)

.
 

Polecamy

Komentarze (7)

# romani

11.01.2023 05:19

Jakie miejsca postojowe?przygotowaliście juz miejsca pod parkomaty....

# rex

11.01.2023 13:15

I cyk za chwile płatne parkowanie.I cyk kasiorka leci.Czosnkowi lubia to...

# heszkiismieszki

11.01.2023 15:06

Kto mieszka zapłacici 30 zl na rok bo bedzie mial abonament mieszkanca, kto naleciał i trzyma auto zapłaci. I bardzo dobrze. Tam gdzie porobili strefy płatne miejsc jest jak nigdy. Powinni całą Warszawę zrobić z płatnym parkowaniem.

REKLAMA

# To ja

12.01.2023 22:16

A niby czemu Warszawiacy płacący podatki w Warszawie mają jeszcze płacić za parkowanie? Niech płacą przyjezdni na rejestracjach z innych województw, którzy oszczędzają na OC i nie odprowadzają podatków w Warszawie.

# Rafał

16.01.2023 00:29

Ojej, bidulki już się boją parkomatów. Powinny być na terenie całych Starych Bielan.

# ech...

16.01.2023 17:35

A potem płacz, że usługi padają, chodniki pozastawiane, a za dostawy trzeba płacić więcej

REKLAMA

# assfdsfgetwewg

22.01.2023 12:36

#Rafał napisał(a) 16.01.2023 00:29
Ojej, bidulki już się boją parkomatów. Powinny być na terenie całych Starych Bielan.
Starych Bielan, Marymontu-Kaskady i Słodowca, co najmniej do al. Reymonta, a od wschodniej strony - do Podleśnej.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA