REKLAMA

autoreklama tustolica 1autoreklama tustolica 2autoreklama tustolica 0
Białołęka

różne »

 

Ćmielowska - handlarze bezkarni przez... tramwaj

  9 października 2012

alt='Ćmielowska - handlarze bezkarni przez... tramwaj'

Jeszcze przed wakacjami pisaliśmy o notorycznie powracającym problemie nielegalnego handlu przy Ćmielowskiej. Artykuł wywołał prawdziwą burzę wśród okolicznych mieszkańców, którzy prześcigają się w pomysłach, jak pozbyć się straganów z przystanku autobusowego i jego najbliższego sąsiedztwa.

REKLAMA

olowkowa kraina swiatowida rekrutacja trwa 2olowkowa kraina swiatowida rekrutacja trwa 0
- Nie wiem, w czym problem. Nikt z urzędników nie był w wojsku? Trzeba zastosować dywersję jak na wojnie i przejąć teren poprzez postawienie tam czegoś - np. drzewka iglaste w donicach ładnie będą wyglądały - pisze jeden z mieszkańców. Tor wyścigowy dla zdalnych autek? Tor wyścigowy dla zdalnych autek? Pasjonaci motoryzacji - zwłaszcza tej miniaturowej - w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego znów znajdą coś dla siebie. Wydaje się, że do pełni szczęścia brakuje już tylko licznych głosów poparcia dla tej inwestycji. - Zrobić kategoryczny zakaz handlu metodą zero tolerancji - proponuje kolejny.

Radny Wojciech Tumasz zaproponował, by użyć do tego donic, które stoją po drugiej stronie Światowida. Do tego pomysłu przychyla się Zarząd Oczyszczania Miasta. W odpowiedzi na pytania radnego dyrektor Robert Szymański z ZOM zobowiązał się do kolejnych działań.

W ciągu dziewięciu miesięcy powinna rozpocząć się budowa linii tramwajowej. Zatem w czerwcu 2013 donice trzeba by było zabrać i postawić gdzie indziej - argumentują dzielnicowi urzędnicy.
- W przypadku przestawienia donic przez urząd dzielnicy ZOM zabezpieczy trawnik przed zniszczeniem, ustawiając wygrodzenie zieleni - informuje dyrektor Szymański.

Dzielnica: nie inwestujmy w tymczasowe

Niestety, radość mieszkańców jest przedwczesna. Urząd dzielnicy nie postawi, ani nie przestawi istniejących donic, ponieważ według urzędników walka z nielegalnym handlem jest w kompetencjach straży miejskiej, a ta - jak już pisaliśmy - poza wystawianiem mandatów, niewiele jak dotąd zdziałała. Kolejnym i koronnym argumentem na "nie" ze strony urzędu dzielnicy jest planowana budowa linii tramwajowej.

- W ciągu dziewięciu miesięcy powinna rozpocząć się budowa tej linii. Zatem w czerwcu 2013 donice trzeba by było zabrać i postawić gdzie indziej. Z tym, że i tak trzeba zabrać 9-10 donic, które stoją po wschodniej stronie ul. Światowida przy Ćmielowskiej... - komentuje radny Tumasz.

Czy przestawienie donic naprawdę tak dużo kosztuje, że nie można tego zrobić, nawet biorąc pod uwagę to, że wkrótce ruszy budowa tramwaju?

Anna Sadowska

.
Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie?
 Zapisz się do naszego newslettera 
 Obserwuj nas na Google News 
 

REKLAMA

olowkowa kraina swiatowida angielski 2olowkowa kraina swiatowida angielski 0

Czytaj na ten temat

Komentarze (9)

# Bialka

10.10.2012 08:47

Tramwaj na Bialoleke Wschodnia !

# antyurzędnik

10.10.2012 22:39

A ruszy budowa linii tramwajowej, czy przed wyborami pojawią się jedynie reklamy?

# Winnica

11.10.2012 09:00

Nie da się. Niech kto inny coś zrobi. Po co? To standardowe odpowiedzi urzędników w naszej kochanej dzielnicy Białołęka.

REKLAMA

biedronka 050 2biedronka 050 0

# lol

11.10.2012 13:53

walka z handlarzami przy pomocy donic to jakiś idiotyzm

# z Dąbrówki

11.10.2012 14:33

Czemu? Jak nie będą mieli się gdzie rozstawić przy chodniku, to się nie rozstawią. Pójdą gdzie indziej.

# klimbu

12.10.2012 17:44

Skąd ta sensacyjna wiadomość, ze do czerwca 2013 ruszy budowa lini tramwajowej. Nigdzie w internecie i prasie nie ma potwierdzenia tych słów. Nawet ZTM chyba o tym nic nie wie bo nic nie pisze....

REKLAMA

cmp moje zdrowie 2cmp moje zdrowie 0

# klimbu

12.10.2012 17:45

Skąd ta sensacyjna wiadomość, ze w ciągu 9 miesięcy ruszy budowa linii tramwajowej? Nigdzie w internecie ani w prasie nie nawet małej wzmianki o tym. I chyba nawet ZTM o tym nic nie wie...

# cobra22

12.10.2012 21:39

Tramwaj- to bardzo odległy termin.

# realistka

12.10.2012 21:48

Dziennikarz chyba pomylił miesiące z latami. Miało być 9 lat.

REKLAMA

olowkowa rekrutacja trwa 2olowkowa rekrutacja trwa 0
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

sporteum polkolonie 3sporteum polkolonie 0
Wstąp do księgarni

REKLAMA

refleks chlodnictwo 2024-11-21 1refleks chlodnictwo 2024-11-21 2refleks chlodnictwo 2024-11-21 0

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

smaki zycia 2024-09-03 2smaki zycia 2024-09-03 0

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni