REKLAMA
Bogata historia Kolonii Wawelberga i niezwykła architektura tego miejsca pozwala jego mieszkańcom marzyć o wymianie nowoczesnych lamp na stylizowane na XIX-wieczne gazowe.
Dość ponury i nudny zielony skwer pomiędzy Złotą a Sienną ma szansę na prawdziwą metamorfozę już w przyszłym roku. Co mogłoby się zmienić i jak do tego doprowadzić?
Jedna z mieszkanek w ramach tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego zaproponowała sport wraz z parkiem kieszonkowym zamiast betonowej powierzchni obok budynków przy ul. Gibalskiego 17 i 19. Co konkretnie miałoby powstać i czy mieszkańcy to "kupią"?
W ramach tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego jedna z mieszkanek proponuje stworzenie naturalnego, kameralnego, osiedlowego skweru na Młynowie.
Tramwaje w alei Jana Pawła II będą cichsze. Torowiska mają zostać obsadzone żywopłotami. Zieleń będzie nie tylko cieszyć oko, ale zatrzymywać też część dobiegającego z podwozi hałasu i zatrzymywać podnoszony kurz.
Niemalże centrum stolicy w XXI wieku europejskiego miasta a pobocza niektórych ulic Ulrychowa jakby z innej epoki. Krzywe, popękane, fragmentami nawet podziurawione stare płyty chodnikowe, pamiętające jeszcze czasy PRL. To rzeczywistość Redutowej. Jedna z mieszkanek chce jak najszybciej to zmienić. Czy jej się uda?
Podwórko pomiędzy blokami przy ul. Grabowskiej a ul. Tylną jest szare, ponure i obskurne. Przejdzie w końcu zasłużoną metamorfozę?
W parku Szymańskiego i na Moczydle stanie 100 nowych ławek, które zastąpią stare i zniszczone sprzęty. To realizacja pomysłu mieszkańców.
Propozycja upamiętnienia w ramach budżetu obywatelskiego prymasa Stefana Wyszyńskiego i Róży Czackiej została odrzucona.
W trzech wolskich parkach staną wkrótce ławki-huśtawki. To pomysł mieszkańców wybrany w budżecie obywatelskim.
W tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego pojawiły się nowe propozycje na uatrakcyjnienie skweru, który powstał za sprawą... budżetu obywatelskiego sprzed kilku lat.
Wśród propozycji zgłoszonych do budżetu obywatelskiego na przyszły rok znajdziemy pomysł budowy na ruchliwej arterii przejścia dla pieszych na szerokim progu zwalniającym.
Wśród pomysłów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego można znaleźć propozycję budowy dodatkowego przejścia dla pieszych na ruchliwej ulicy.
Zaniedbane tereny zielone przy Krępowieckiego, Mrocznej i Szańcowej być może już w przyszłym roku zmienią swoje oblicze. Wszystko za sprawą budżetu obywatelskiego.
Jeden z mieszkańców Woli proponuje kontynuację urządzania terenu obok Reduty Wolskiej, które rozpoczęło się w ubiegłym roku.
Za sprawą budżetu obywatelskiego w popularnych parkach przybywa miejsc do siedzenia.
W popularnym parku zamontowane zostały cztery skrzynki zawierające karmę dla ptaków. W głosowaniu nad budżetem obywatelskim pomysł poparło ponad półtora tysiąca osób.
Obok Reduty Wolskiej powoli dobiegają końca prace nad urządzaniem terenu zielonego.
W przyszłym roku na Woli może powstać grafika upamiętniająca kardynała Stefana Wyszyńskiego, nazywanego Prymasem Tysiąclecia.
Gdyby urzędnicy podjęli taką decyzję, jak ponad 1100 osób z Woli, w dzielnicy byłaby afera. Budżet obywatelski to jednak alibi doskonałe.
LINKI SPONSOROWANE