REKLAMA

REKLAMA

Wola

budżet obywatelski

 

Bujane ławki podbiją Wolę? Chcieli ich mieszkańcy

  5 maja 2022

Bujane ławki podbiją Wolę? Chcieli ich mieszkańcy
źródło: UD Wola

W trzech wolskich parkach staną wkrótce ławki-huśtawki. To pomysł mieszkańców wybrany w budżecie obywatelskim.

REKLAMA

Park Szymańskiego, park Sowińskiego i park Moczydło - to wielka trójka wolskich terenów zielonych i ulubione miejsca do relaksu na świeżym powietrzu, z których korzystają nie tylko mieszkańcy Woli. Już niedługo wszystkie trzy parki wzbogacą się o nietypowe, bujane ławki.

Bujane ławki w Warszawie

- Rozpoczynamy realizację projektu z budżetu obywatelskiego, który zakłada montaż łącznie 15 bujanych ławek w tych trzech lokalizacjach - zapowiada burmistrz Krzysztof Strzałkowski. Skwer Wolnej Elekcji powstawał powoli. Czekaliśmy cztery lata na fontannę Skwer Wolnej Elekcji powstawał powoli. Czekaliśmy cztery lata na fontannę
W tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego pojawiły się nowe propozycje na uatrakcyjnienie skweru, który powstał za sprawą... budżetu obywatelskiego sprzed kilku lat.
- Sześć ławek zostanie zamontowanych w parku Szymańskiego, pięć w parku Moczydło i cztery w parku Sowińskiego. Łączny koszt inwestycji to 75 tys. zł.

Jedna z pierwszych bujanych ławek w Warszawie stanęła po remoncie Miodowej na tarasie widokowym przy tunelu Trasy W-Z pod Starówką. W ostatnich latach podobne huśtawki zamontowano m.in. na wolskim skwerze Lurie na rogu Działdowskiej i Wawelberga.

Zapraszamy na zakupy

Ławki po pięć tysięcy

- Zamówione ławki to solidny i trwały sprzęt - zapewnia wiceburmistrz Robert Rafałowski. - Siedziska o szerokości jednego i pół metra, wykonane z drewna i zamontowane do metalowych ram o wymiarach dwa na dwa metry gwarantują stabilność i bezpieczeństwo.

Wolski ratusz rozstrzygnął już przetarg i w najbliższym czasie podpisze umowę z firmą, która ustawi ławki. Koszt jednej sztuki to 5 tys. zł. Huśtawki zostaną zamontowane w parkach w ciągu czterech miesięcy, a więc najpóźniej we wrześniu.

(dg)

.
 

Komentarze (5)

# Errrrr

05.05.2022 13:09

Ławka zawieszona na łańcuchach od kilku lat jest na Kępie Potockiej (przy słoniu) i sprawdza się fantastycznie. Co do tych tutaj - nie wiem.

# Panjan

05.05.2022 16:47

Ok. Tylko ta cena. Ławka żeliwna (zatem bardzo trwała), pierwsza z brzegu znaleziona w internecie kosztuje 269 zł. Nazywa się TULIP, jakby ktoś chciał sprawdzić. Rozumiem, że wisząca musi być trochę droższa. Powiedzmy 3 razy droższa Jednak 19 razy droższa to chyba jakiś szwindel?

# Stop agenda2030

06.05.2022 08:53

Tymczasem Czaskoski spotyka sie z synem Sorosa i to jest wazna informacja dla Waeszawiakow - zeby wiedzieli ze ich prezydent reprezentuje interesy lewackiego psychopaty.

REKLAMA

 Garik

07.05.2022 07:40

[url]https://ulng.com[/url]

 Garik

07.05.2022 07:42

<a href="https://ulng.com">
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA