REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wola

budżet obywatelski

 

Skwer Wolnej Elekcji powstawał powoli. Czekaliśmy cztery lata na fontannę

  14 kwietnia 2022

Skwer Wolnej Elekcji powstawał powoli. Czekaliśmy cztery lata na fontannę
źródło: bo.um.warszawa.pl

W tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego pojawiły się nowe propozycje na uatrakcyjnienie skweru, który powstał za sprawą... budżetu obywatelskiego sprzed kilku lat.

REKLAMA

Urządzenie skweru na rogu Obozowej i Młynarskiej to pomysł mieszkańców Woli, który w czerwcu 2017 roku zdobył w głosowaniu nad budżetem obywatelskim równo 800 głosów. Za ponad 750 tys. zł obok tzw. pomnika Electio Viritim (łac. wybór osobisty) miało powstać kameralne "miejsce spotkań" dla mieszkańców.

Skwer Wolnej Elekcji

Centralnym punktem jest placyk pokryty kocimi łbami, z niewielką fontanną z pięcioma dyszami. Realizacja projektu opóźniła się o ponad trzy lata. Były też poważne problemy z podłączeniem fontanny. Dopiero niedawno firma E.ON zainstalowała licznik energii elektrycznej, co pozwoliło podłączyć zasilanie do pomp. Fontanna powinna zacząć działać na przełomie kwietnia i maja.

Nie zrażając się tymi problemami jeden z mieszkańców zaproponował w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego kontynuację rozbudowy i doposażenie skweru Wolnej Elekcji. Za blisko 700 tys. zł miałyby się pojawić nowe atrakcje dla dzieci, roślinność i elementy małej architektury.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Będzie skwer 2.0?

Mieszkaniec proponuje nasadzenie wzdłuż chodnika Obozowej oraz między Młynarską i Ostroroga dwurzędowego, gęstego żywopłotu oraz jednorzędowego żywopłotu. Ponadto zaproponował zasadzenie ośmiu drzew liściastych wokół wybiegu dla psów, sześciu na terenie samego wybiegu i jeszcze ośmiu wokół nowej części placu zabaw. Sam wybieg dla psów powinien nieco się zmienić. Przewidziano utwardzenie terenu kratką trawnikową, drobnym żwirem lub inną bezpieczną dla zwierząt nawierzchnią oraz zmianą miejsca niektórych istniejących atrakcji dla czworonogów.

Kolejnym elementem projektu jest budowa placu zabaw dla starszych dzieci (obok istniejącego dla młodszych). Planowany jest zakup i montaż stożka/piramidy linowej (wysokość 4-5 metrów), opcjonalnie z jednej strony ze ścianką wspinaczkową, a także stworzenie wieży widokowej z rurą do zjeżdżania i zjeżdżalnią (wysokość 7-10 metrów) i trampoliny. Z elementów małej architektury pojawiłyby się trzy ledowe lampy przy dłuższej części ogrodzenia wybiegu dla psów, trzy kolejne przy planowanej nowej części placu zabaw oraz jedna doświetlająca siłownię plenerową. Zaplanowano też poidełka, które umiejscowione by były przy chodniku, pomiędzy placem zabaw i wybiegiem dla psów. Zanim projekt ocenią w czerwcowym głosowaniu mieszkańcy, najpierw musi przejść weryfikację. Ewentualne nowe inwestycje na skwerze w przyszłym roku.

(db)

 

Komentarze (2)

# Asa

14.04.2022 10:53

Bardzo mało drzew. Niestety w słonecznie dni bardzo trudno się schować przed słońcem. A szkoda.

# Michal

30.05.2022 22:00

Przydałby się sprzęt do Street workout. Gdzie można zgłosić taka propozycje?
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA