REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sport

Deskorolkarze mają pomysły, potrzebują tylko światła
REKLAMA

REKLAMA

Deskorolkarze mają pomysły, potrzebują tylko światła

Wyczynowa jazda na deskorolce jest popularna w Legionowie od kilkunastu lat. Pierwsze próby przekonania władz do budowy skateparku podjęto 10 lat temu, ale traktowano je wtedy jako marzenie grupki dzieciaków a nie poważną propozycję inwestycji w infrastrukturę sportową miasta. Dziś młodzi skejci prześcigają się w pomysłach na zagospodarowanie młodzieży wolnego czasu i zachwycają kreatywnością.

REKLAMA
W 2004 roku pomysł budowy skateparku powrócił i pojawił się na forum Młodzieżowej Rady Miasta - przedstawił go radny MRM Tomasz Kacprzak, który jak sam przyznaje, został do tego zainspirowany przez znajomych uprawiających sporty ekstremalne.

- Młodzi ludzie, pozbawieni miejsca do spędzania wolnego czasu, gromadzili się pod oknami bloków (co przeszkadzało lokatorom), na pętli autobusowej przy ul. Sowińskiego (skąd po kilka razy dziennie przepędzała ich policja) czy na tyłach supermarketów, gdzie z kolei interweniowała ochrona sklepów - mówi Tomasz Kacprzak. Potrzebowali alternatywy! Przekonując miejskie władze, młody radny podkreślał funkcję społeczno-wychowawczą obiektu - który dziś jest azylem dla młodzieży z trudnych środowisk.

Pozytywną opinię młodej rady wraz z zebranymi przez nią 300 podpisami mieszkańców Legionowa przekazano władzom miasta, które zadecydowały o budowie skateparku na stadionie miejskim. Otwarto go w 2008 roku.

Nasz skatepark ma klimat

Dziś z obiektu korzysta od kilkunastu do kilkudziesięciu osób - poczynając od dzieci, poprzez licealistów i studentów, na trzydziestolatkach odreagowujących stres po pracy kończąc.

W czasie rozgrywanych kilka razu w roku zawodów - organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, we współpracy z fanami sportów ekstremalnych zrzeszonymi w "Operacji SkatePakt", "LS Legionowo" i "Boniek Falicki - Fractal Skateboarding" - gromadzi on ponad pięćdziesięciu uczestników i nawet stu kibiców. Deskorolkarze potrafili zbudować m.in. przeszkodę ze... starej kanapy, zorganizować pokazy "plucia ogniem", tańca ulicznego czy sprowadzić profesjonalny grill wraz z kilkoma skrzynkami kiełbasy wprost z zakładów mięsnych, jako catering dla uczestników i kibiców. Społeczeństwo obywatelskie w najlepszym legionowskim wydaniu! - opowiada Tomasz Kacprzak. Legionowski skatepark jest znany nie tylko w naszym powiecie - w ostatnich zawodach brali udział zawodnicy m.in. z Warszawy, okolicznych miast, a nawet z Zakopanego i Olsztyna!

- Oprócz niepowtarzalnego klimatu, który buduje lokalizacja wśród lasów, zdolnych zawodników (niektórzy wychowankowie obiektu znaleźli sponsorów wśród firm wytwarzających deskorolki, odzież etc.), równie znane w kraju są zdolności organizacyjne, kreatywność i poczucie humoru lokalnych fanów deskorolki - opowiada Kacprzak. - Potrafili zbudować m.in. przeszkodę ze... starej kanapy, zorganizować pokazy "plucia ogniem", tańca ulicznego czy sprowadzić profesjonalny grill wraz z kilkoma skrzynkami kiełbasy wprost z zakładów mięsnych, jako catering dla uczestników i kibiców. Społeczeństwo obywatelskie w najlepszym legionowskim wydaniu! - dodaje.

Są pomysły

Teraz Tomasz Kacprzak stara się o modernizację skateparku. Co można by w nim poprawić? Lista nie jest długa: zadaszenie obiektu, instalacja oświetlenia, dostawienie większej liczby koszy na śmieci i ławek, częstsza organizacja imprez sportowych. Pojawił się nawet pomysł na otwarcie "szkółki deskorolkowej" dla najmłodszych.

O ile zadaszenie obiektu nie będzie łatwe, chociażby ze względu na jego położenie, montaż oświetlenia wydaje się koniecznością. Skatepark jest czynny do godz. 22, tylko jak bezpiecznie z niego skorzystać, kiedy przed godz. 17 jest już ciemno?

Użyczają parking

Władze miasta wspierają deskorolkarzy użyczając im parking podziemny ratusza, jeśli podczas zawodów popsuje się pogoda. To wszystko.

- Złożyłem kilka wniosków o uwzględnienie w budżecie na przyszły rok kilku udogodnień dla skejtów. Chodzi mi o udostępnienie młodzieży jeżdżącej na deskorolkach parkingu podziemnego ratusza - tylko w sezonie jesienno-zimowym i w godzinach 17.00-20.00. Odbywałoby się to podobnie jak np. wypożyczanie sprzętu sportowego czy wynajmowanie boiska na stadionie - za okazaniem dowodu osobistego osoby odpowiedzialnej za porządek podczas użytkowania. Kolejny wniosek dotyczy zamontowania lamp w skateparku w godzinach wieczornych. Jedna przydałaby się na ścianie budynku z kortami tenisowymi, druga od strony trybun, trzecia na słupie po drugiej stronie skateparku - mówi Kacprzak.

Jaka jest szansa, że radni dostrzegą potrzeby młodych skejtów? Już niedługo dowiemy się, czy ich pomysły zostały ujęte w przyszłorocznym budżecie.

AS


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Legionowo

Deskorolkarze mają pomysły, potrzebują tylko światła

Deskorolkarze mają pomysły, potrzebują tylko światła

Skatepark to nie tylko miejsce dla deskorolek. Tutaj też swoje umiejętności ćwiczą fani bmx-ów


08.11.2013 12:03 #lwo
"Władze miasta wspierają deskorolkarzy użyczając im parking podziemny ratusza, jeśli podczas zawodów popsuje się pogoda."

uprawiałem w życiu kilka sportów i rzadko się zdarza, żeby władze tak wspierały niszowe dyscypliny - tak trzymać!
09.11.2013 16:43 #sk8
azyl dla dzieciaków które chcą wyjść z domu to jedno, ale na skateparku śmigają też młodzi prawnicy czy osoby robiące karierę w biznesie!
Skatepark - łączy ludzi!
10.11.2013 13:03 #LS CS
dobrze że mają takie miejsce - przynajmniej jakoś spędzają czas zamiast siedzieć pod blokami!
10.11.2013 18:39 #jagiellońska
szczerze przyznam, że jestem jednym z tych dzieciaków które z różnych względów starają się spędzać jak najmniej czasu w domu.
Skatepark jestem jednym z miejsc gdzie mogę spotkać się ze znajomymi, wyszaleć po szkole i poznać ciekawych ludzi - od rówieśników aż po młodych prawników, ludzi pracujących w firmach eventowych itd.
Odrobina normalności.

Pozdrawiam!
12.11.2013 12:52 #KaKa
KKK = Kolejna Kompromitacja Koterii
Ratusz Warszawy słowami pani prezydent H.G-W. wycenił straty spowodowane przez część uczestników Marszu Niepodległości na 120 000,00 zł [sto dwadzieścia tysięcy] !!!
Przypomnę, że zniszczeniu uległo: samochody osobowe (tylko dwa?), tęcza, stróżówka ambasady, okna i szyby wystawowe, chodniki dla pieszych i drzewostan, wzniecano pożary, niszczono mienie i infrastrukturę, sprzęt interweniujących funkcjonariuszy, etc.
Jestem przekonany, że rzeczywiste koszty burd ulicznych, są bardziej zbliżone do kwoty 1 200 000,00 zł !!! Ciekawe jest, czy pani prezydent "zgubiła" jedno ZERO, czy to ona całkowicie kompromituje się podając za swoimi urzędnikami, tak nierzeczywiste i fałszywe wyliczenia.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


więcej
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Nowości do -45%
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Usługi transportowe
 Wynajem autokarów klasy lux i busów/ wynajem autokarów Firma Ibatur oferuje wynajem autokarów klasy lux i busów: - zorganizowania wycieczki krajowe i zagraniczne - wynajem autokarów na pielgrzymki - wyjazdy na konferencję, kongresy, szkolenie, event firmowy, - przejazdu na wesela i inne imprezy rodzinne. - wyjazdy incentive - wyjazdy na kolonie i obozy Serdecznie zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą. www.ibatur.pl 795 404 404 / 85 7 404 404

Biuro do wynajęcia
 Oferta kredytu bez protokołu dla osób fizycznych Witam, proszę Pana / Pani Jestem inwestorem o znacznym kapitale Finansista. Jestem gotowy udzielić ci pożyczki pomiędzy 5 000 euro i 35 000 000 euro przy oprocentowaniu 2% rocznie. Kontakt mailowy: laurabettery@gmail.com

Porady prawne
 NTERNETOWY SYSTEM ZARABIANIA DOŁĄCZ DO NASZEGO ZESPOŁU I ZARABIAJ Dostęp do swojego Konta Partnera, w którym znajdziesz wszystkie niezbędne informacje do prowadzenia działań promocyjnych. Dostęp do indywidualnych materiałów promocyjnych, które pozwolą Ci zarówno pozyskiwać Klientów, jak i kolejnych współpracowników. Możliwość uczestnictwa w spotkaniach integracyjnych i stania się częścią społeczności osób, które z nami współpracują. WYBIERZ PAKIET WSPÓŁPRACY Pakiet STANDARD Opłata aktywacyjna: 0.00 zł + Opłata za pakiet: 0.00 zł miesiąc Łączny koszt: 0.00 zł Szczegółowe warunki świadczenia usługi telefon 798201032

Dam pracę
 Dołącz Do Klubu Betterware Chcesz kupować dla siebie bez 30% marży, kiedy chcesz? Chcesz podjąć współpracę, zarabiać na marży i rabatach? Twórz grupę - zyskasz jeszcze więcej! Rejestracja zawsze 0 zł. Brak Wpisowego! Kupujesz od razu ze zniżką 23 lub 30%! Program Łatwy Start Po zapisie otrzymasz KATALOGI NA START GRATIS! Zapraszam do kontaktu: BETTERWARE.BIZ@GMAIL.COM


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
oprawki-50%

Najnowsze wydanie

REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
Nowości do -45%
REKLAMA