REKLAMA

Legionowo

kronika policyjna »

 

Gwałt w Legionowie zarejestrował monitoring. Przed ekranem nikogo nie było

  3 stycznia 2024

alt='Gwałt w Legionowie zarejestrował monitoring. Przed ekranem nikogo nie było'
Fot. DB

Brutalny gwałt na kobiecie, do którego doszło w nocy z 16 na 17 grudnia w okolicy ul. Ogrodowej w Legionowie został zarejestrowany przez kamerę monitoringu miejskiego. Tragedii można było zapobiec, gdyby ktokolwiek śledził obraz.

REKLAMA

Jak ustalili dziennikarze TVN Warszawa, to nie pierwszy raz, kiedy coś ważnego umyka oczom operatora monitoringu miejskiego w Legionowie. Jak zauważają, legionowska straż miejska ma aż pięć wakatów na stanowisku operatora, którego zadaniem jest oglądanie obrazu "na żywo". Chodzi zapewne o słabe zarobki, choć władze miasta otwarcie tego nie przyznają.

Gwałt w Legionowie

Jak podaje TVN Warszawa w nocy z 16 na 17 grudnia obraz "na żywo" z kamer był oglądany tylko przez jedną osobę. Akurat kiedy doszło do brutalnej napaści, jedyny dyżurny oglądał obrazy z innych części miasta. Na zabezpieczonym przez śledczych materiale wideo widać idącego za kobietą mężczyznę, który w pewnym momencie zaczyna ją kopać. Zarejestrowany ma być także ciąg dalszy tego zdarzenia, choć jedynie we fragmentach. Sprawca działał ponoć ze szczególnym okrucieństwem. Policjanci zatrzymali go kilka dni później - 21 grudnia.

Legionowski ratusz zaprzecza jednak informacjom podanym przez dziennikarzy TVN Warszawa. - Wierzymy, że zapisy monitoringu miejskiego pomogły funkcjonariuszom policji w prowadzonym dochodzeniu. Jednakże zaprzeczamy, że miejskie kamery zarejestrowały to przestępstwo. Zatem pracownik monitoringu nie mógł na nie zareagować, ani powiadomić policji - podają urzędnicy.

"Gazeta Powiatowa" podała z kolei, że w grudniu aż przez 8 dni ani jeden operator nie obsługiwał legionowskiego monitoringu.

Kup bilet

Gwałciciel nie przyznaje się do winy

Jak poinformowała redakcję portalu Legio24.pl prokurator Katarzyna Skrzeczkowska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga, podejrzanym o dokonanie gwałtu jest 33-letni obcokrajowiec. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Legionowie sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na trzy miesiące. Mężczyzna nie przyznaje się do zarzucanego mu gwałtu ze szczególnym okrucieństwem. Grozi mu nawet dożywocie.

DB

 

REKLAMA

Komentarze (5)

# Ob. Servator

03.01.2024 23:08

Nawet gdyby operator lampił się w monitor, to nie ma pewności czy odróżniłby gwałt od doggingu, często uprawianego w podwarszawskich mieścinach.

# nnn

04.01.2024 11:30

Czy dogging to bieganie z psem?

# Kocing

04.01.2024 14:22

#nnn napisał(a) 04.01.2024 11:30
Czy dogging to bieganie z psem?
Wikipedia podaje, że:
"Dogging - angielski eufemizm, określający podejmowanie aktywności seksualnej w miejscach publicznych (takich jak park lub kino) lub oglądanie osób podejmujących taką aktywność (stąd powiązanie z voyeuryzmem i ekshibicjonizmem). Osoby biorące udział w doggingu mogą być oglądane przez przypadkowych widzów lub przez osoby zaproszone przez internet".
Cieszę się, że mogłem pomóc

REKLAMA

# Bazyli

05.01.2024 08:21

Notorycznie to SKM jest spóźniona (minimum 4-5 minut), a potem 731 odjeżdza. Zliczcie z ich profilu (@skminfo) ile razy były awarie taboru czy inne problemy na torach (S1, s2, S3, S4). Srednio trzy, cztery w tygodniu. Macie temat na artykuł

# Chris

05.01.2024 10:49

Robi sie "wesoło". Emigranci gwałcą Polki jak wynika z tego artykułu i cisza..... medialna Będzie jak w Niemczech embargo na informacje, ludzie obudźcie się zanim będzie za późno.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuLegionowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuLegionowo

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024