REKLAMA

Legionowo

inwestycje »

 

Nowa podstawówka w Jabłonnie coraz bliżej. Jest umowa na projekt

  29 lutego 2024

alt='Nowa podstawówka w Jabłonnie coraz bliżej. Jest umowa na projekt'
źródło: LWS Architekci Sp. z o.o.

Gmina Jabłonna chce zbudować na osiedlu Przylesie szkołę podstawową z halą sportową. Placówka ma liczyć od 23 do 29 sal lekcyjnych, trzy miejsca do prowadzenia zajęć sportowych i stołówkę dla 300 dzieci. Wójt Jarosław Chodorski poinformował właśnie o podpisaniu umowy na wykonanie dokumentacji projektowej.

REKLAMA

Podpisana właśnie umowa na projekt nowej szkoły podstawowej w Jabłonnie, to efekt lawiny zdarzeń, które miały miejsce w drugiej połowie ubiegłego roku.

Nowa szkoła w Jabłonnie

Wszystko zaczęło się od konkursu na przygotowanie koncepcji szkoły podstawowej z halą sportową i zagospodarowaniem terenu przy ul. Akademijnej 14. Chcesz wziąć kredyt gotówkowy online? O tym musisz pamiętać! Chcesz wziąć kredyt gotówkowy online? O tym musisz pamiętać!
Kredyt gotówkowy online może wspomóc Cię w realizacji różnych planów - dzięki otrzymanej gotówce możesz pokryć koszty remontu czy naprawić samochód. O wsparcie finansowe z banku możesz ubiegać się na różne sposoby, także przez internet. O czym musisz pamiętać, jeżeli zdecydujesz się na kredyt gotówkowy online? W jaki sposób przygotować się do złożenia wniosku?
Autorzy wybranej koncepcji zostali zaproszeni do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki w celu opracowania dokumentacji projektowej i pełnienia nadzoru autorskiego w czasie realizacji robót budowlanych.

- Wczoraj zawarliśmy umowę z firmą LWS Architekci na opracowanie dokumentacji projektowej na budowę szkoły podstawowej z salą sportową przy ulicy Akademijnej 14 w Jabłonnie - poinformował na Facebooku wójt Jarosław Chodorski. - Już w ciągu najbliższych 60 dni przeprowadzone zostaną badania geotechniczne gruntu. Wykonawca ma łącznie 480 dni na uzyskanie pozwolenia na budowę - dodał.

Zapraszamy na zakupy

Szkoła na Przylesiu

Szkoła stanie niemal naprzeciwko centrum badawczego Polskiej Akademii Nauk i kościoła, który jest budowany przy ul. Politechnicznej. Dokumentacja projektowa będzie musiała umożliwiać wykonanie budynku szkoły podstawowej zaprojektowanej jako placówki pracującej w systemie jednozmianowym. Wymóg ten oznacza możliwość nauki w budynku 600 uczniów.

Budynek ma mieć 23-29 sal lekcyjnych (w tym 9 sal dla uczniów z najmłodszych roczników oraz cztery sale do języków obcych), trzy miejsca do lekcji wychowania fizycznego (do jednoczesnego prowadzenia zajęć dla 4-5 grup), w tym salę sportową o powierzchni ok. 1200 m2 mieszczącą boisko do piłki ręcznej, trzy boiska do koszykówki, boisko do siatkówki oraz dwie mniejsze salki o powierzchni umożliwiającej prowadzenie zajęć sportowych dla 30 osób każda, sale dydaktyczne dla oddziałów 25-osobowych, bibliotekę z czytelnią, kuchnię, stołówkę na 200-300 dzieci, świetlicę dla dzieci młodszych i starszych, salę wielofunkcyjną służącą m.in. do spotkań z rodzicami, gabinet medyczny, pokoje do pracy indywidualnej, pokoje specjalistów, sekretariat oraz gabinety dyrektora, wicedyrektora, kierownika administracyjnego, administracji, pokój nauczycielski z zapleczem, plac zabaw dla dzieci młodszych i salę widowiskową na 120 osób ze sceną, z siedzeniami lub trybuną.

REKLAMA

Inwestycja za 40 mln zł

Jak podał przed kilkoma miesiącami tygodnik "Mazowieckie To i Owo", Urząd Gminy Jabłonna szacuje, że koszt budowy nowej szkoły oscylować będzie w granicach 40 mln zł brutto. Kwota podana przez urzędników nijak się jednak ma do realiów. W sąsiedniej Białołęce budowana właśnie szkoła przy Świderskiej kosztować ma około 100 mln zł. Jest niemal pewne, że gmina samodzielnie takiego wydatku nie sfinansuje.

DB

.
 

REKLAMA

Komentarze (1)

# Nowo-Chodo

04.03.2024 19:30

Szkoła w Jabłonnie to lokalny mit ciągnący się od dwóch kadencji. Raczej mało kto wierzy, że Wójt ma coś wspólnego z tym projektem, chyba, że mówimy o celowym przeciągnięciu tematu do wyborów, żeby mieć asa w rękawie. Zadłużenie Gminy jest bardzo wysokie a wiele inwestycji nietrafionych... Pora na nową siłę.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuLegionowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuLegionowo

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break