REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Puls Warszawy

różne

 

"Zgłoś, czym ogrzewasz". Brak deklaracji grozi mandatem

  18 listopada 2021

"Zgłoś, czym ogrzewasz". Brak deklaracji grozi mandatem
źródło: Pixabay

Od 1 lipca 2021 roku właściciele i zarządcy budynków lub lokali mają obowiązek składać deklarację o używanym źródle ciepła do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Najłatwiej zrobić to online.

REKLAMA

Deklarację musi złożyć właściciel lub zarządca budynku lub lokalu, w którym znajduje się źródło ciepła o mocy do 1 MW. Ostateczny termin na wykonanie tego obowiązku mija 1 lipca przyszłego roku. W przypadku nowych budynków czas jest znacznie krótszy: deklarację należy dostarczyć w ciągu 14 dni od uruchomienia nowego źródła ogrzewania. Brak złożenia dokumentu grozi mandatem do 500 zł, a jeśli sprawa trafi do sądu - grzywnę do 5 tys. zł.

REKLAMA

Zgłoś, czym ogrzewasz

Deklarację można złożyć na dwa sposoby. Najłatwiej zrobić to za pomocą formularza na stronie zone.gunb.gov.pl. Do złożenia deklaracji przez internet konieczne jest użycie profilu zaufanego lub dowodu osobistego z warstwą elektroniczną. Deklarację można złożyć również w formie papierowej. Należy ją wysłać pocztą lub dostarczyć osobiście do urzędu dzielnicy.

(dg)

 

Komentarze (5)

# Annas

18.11.2021 23:06

Nic nie rozumiem, każdy mieszkaniec kawalerki tez musi to zrobic?

# abcde

19.11.2021 08:36

Przepis służący głównie temu, by powstały nowe miejsca pracy dla urzędników gromadzących takie deklaracje. Państwo polskie zżera samo siebie.

# ŻelaznA

19.11.2021 17:56

=>Annas
Masz wyraźnie napisane: "właściciele i zarządcy budynków lub lokali mają obowiązek...". Lokator kawalerki takowym nie jest. Zrobi to właściciel / zarządca kamienicy czy też bloku.
O co zakład, że ruch zacznie się w ostatnich dniach czerwca 2022? :))

REKLAMA

# Elzar

19.11.2021 22:05

Idę o zakład, że deklaracje wypełni maksymalnie 15% mieszkańców. I co później? Będą wysyłać mandaty? Kto i jak będzie weryfikował prawdziwość oświadczeń? To jest naprawdę bez sensu spis.

# jkk

23.11.2021 15:45

Innymi słowy to obywatel ma służyć urzędnikom a nie odwrotnie.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA