14-latka stosowała przemoc wobec koleżanki. Sąd skierował ją do MOW
dzisiaj, 07:56
Policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa III zatrzymali 14-latkę podejrzaną o stosowanie przemocy wobec swojej rówieśniczki. Decyzją Sądu Rodzinnego i Nieletnich dziewczynka została umieszczona w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym.
Policjanci z Wydziału ds. Nieletnich i Patologii Komendy Rejonowej Policji Warszawa III prowadzili postępowanie dotyczące przemocy stosowanej przez 14-latkę wobec koleżanki ze szkoły. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że nieletnia w ostatnim czasie poniżała, ośmieszała oraz groziła swojej rówieśniczce.
Oszuści matrymonialni grasują w internecie
Legendarny Kalibabka, matrymonialny oszust znany jako "Tulipan" na przełomie lat 70. i 80. ubiegłego wieku uwiódł i okradł dziesiątki kobiet. Skazany na 15 lat za oszustwa wyszedł po dziewięciu. W jego ślady jednak idą następcy - mają przecież do dyspozycji coś, czego nie miał poprzednik: internet.
Po wykonaniu niezbędnych czynności policjanci zatrzymali nieletnią. Usłyszała zarzuty dotyczące gróźb oraz uporczywego nękania.
Sąd skierował nieletnią do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego
Decyzją Sądu Rodzinnego i Nieletnich 14-latka została umieszczona w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym. Policjanci apelują do rodziców i opiekunów o rozmowę z dziećmi na temat odpowiedzialności za własne zachowanie, szacunku wobec innych oraz konsekwencji prawnych agresji i przemocy. Podkreślają również, że wspólne działania rodziców, szkoły i służb mogą zapobiegać eskalacji przemocy wśród młodzieży.
Policja apeluje o reagowanie na przemoc
Funkcjonariusze przypominają, że każdy przypadek przemocy wymaga reakcji. Zachęcają świadków takich zdarzeń do zgłaszania ich odpowiednim służbom, podkreślając, że nie ma zgody na przemoc.
Red
.




































