REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Białołęka

wypoczynek

 

Za nami Dni Białołęki. Bawiło się kilka tysięcy mieszkańców

  14 czerwca 2022

Za nami Dni Białołęki. Bawiło się kilka tysięcy mieszkańców
International Food Festival, Fot. Urząd dzielnicy Białołęka

Uśmiechnięte twarze dzieci i zadowoleni rodzice. Nie zabrakło atrakcji dla seniorów. Za nami tegoroczne Dni Białołęki, w których bawiło się kilka tysięcy osób.

REKLAMA

Kulminacją tegorocznego święta były koncerty Roksany Węgiel i Andrzeja Piasecznego w minioną sobotę, ale atrakcji było znacznie więcej.

Za nami dwa weekendy zabaw, gier, prezentacji, rywalizacji sportowych i koncertów. Pierwszego dnia lokalne organizacje pozarządowe przygotowały w parku Henrykowskim pokazy naukowe, warsztaty cyrkowo-akrobatyczne, animacje sportowe i zajęcia plastyczne, zaś w Porcie Żerańskim odbył się Puchar Polski w SUP-ach z mnóstwem towarzyszących atrakcji dla amatorów sportów wodnych.

REKLAMA

Wielkie piłkarskie emocje

Drugiego dnia zabawa zaplanowana została w parku Picassa i na sąsiednim boisku Syrenka. W "miasteczku międzykulturowym" można było poznać, kulturę, muzykę, tańce różnych regionów świata oraz posmakować jedzenia z najciekawszych miejsc naszego globu.

W tym samym czasie na Syrence odbywały się "minimistrzostwa świata". Młodzi piłkarze reprezentowali poszczególne kraje a kibicom towarzyszyły wielkie emocje. Dzieci brykały na zjeżdżalniach i dmuchanym torze przeszkód. Było kręcenie balonów, gry i konkursy.

REKLAMA

Fani gwiazd dopisali

W minioną sobotę na parkingu przed Decathlonem na mieszkańców czekała "strefa sportów" a w niej: przeglądy rowerów i hulajnóg, joga, nordic walking, jazda konna oraz gry, zabawy, dmuchańce,. Głodni wrażeń mogli wziąć udział w treningu wioślarskim na ergometrach, który poprowadziła wicemistrzyni olimpijska Agnieszka Kobus-Zawojska. Pysznych i różnorodnych potraw można było spróbować w strefie foodtrucków. Dwa wieczorne koncerty, będące hitem tegorocznego święta dzielnicy, zgromadziły ogromną publiczność. Fani Roxie Węgiel i Andrzeja Piasecznego przybywali nie tylko z naszej dzielnicy.

Ostatniego dnia około 50 drużyn bawiło się w zdobywanie "korony Białołęki", czyli lokalnych górek saneczkowych powstałych z budżetu obywatelskiego. Tegoroczne święto dzielnicy zakończył magiczny koncert Skubasa w Białołęckim Ośrodku Kultury i pokaz filmu "I tak Cię kocham" w parku Picassa.

(red)

.
 

Komentarze (2)

# Buahaha

14.06.2022 16:28

Nieprzebrane tłumy zdobywają koronę Bialoleki

# lokals

14.06.2022 18:08

Jakbym mieszkał na Białołęce, to bym się upił z rozpaczy, a nie świętował.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA