REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Białołęka

inwestycje

 

Wiadukt na Mehoffera dopiero po wakacjach?

  19 kwietnia 2012

Wiadukt na Mehoffera dopiero po wakacjach?
Budowa wiaduktu na Klasyków jest na ukończeniu, dużo gorzej w przypadku sąsiedniej inwestycji - na Mehoffera.

Niestety nie zanosi się na to, żeby wiadukt przy Mehoffera został oddany w terminie. Nikt nie chce tego oficjalnie potwierdzić - wiemy jednak, że pozwolenie na budowę jest sprzeczne z dokumentacją techniczną i choć wiadomo to od samego początku budowy, inwestor nic nie zrobił w tej sprawie.

REKLAMA

- Wiadukty na Białołęce w porównaniu z innymi podobnymi inwestycjami, które realizujemy, są najbardziej opóźnione. Mieliśmy problemy z wywłaszczeniem właściciela działki przy ul. Klasyków. Z tego powodu straciliśmy przynajmniej sześć miesięcy. Później doszły kłopoty z infrastrukturą energetyczną należącą do RWE. Teraz już na szczęście wszystko zmierza ku końcowi, maj jest jak najbardziej realnym terminem zakończenia prac - mówił miesiąc temu Maciej Dutkiewicz z PKP Polskie Linie Kolejowe.

Wygląda na to, że optymizm rzecznika był po raz kolejny przedwczesny. Wiadukt przy Klasyków jest rzeczywiście prawie skończony i odbiory techniczne powinny rozpocząć się już w maju. Znacznie gorzej jednak z drugą inwestycją - przy Mehoffera.

Jak nieoficjalnie udało nam się ustalić - są problemy projektowe, które ciągną się od początku prac. Pozwolenie na budowę jest sprzeczne z resztą dokumentacji technicznej. Inwestor do tej pory nie zrobił nic, by to "wyprostować". Poza tym wciąż nie ma umowy pomiędzy PKP PLK a RWE na usunięcie kolizji energetycznej.

Inwestor nic w tej sprawie nie ma do powiedzenia. Nieco więcej dowiadujemy się w RWE. - W tym tygodniu otrzymaliśmy podpisaną ostatnią, czwartą umowę.

Pozwolenie na budowę wiaduktu na Mehoffera jest sprzeczne z resztą dokumentacji technicznej.
Biorąc pod uwagę potrzebę dopełnienia wszystkich procedur zakładamy, że do końca tygodnia sprawa zostanie z naszej strony zamknięta. Wtedy RWE Stoen Operator przekaże klientowi wszystkie wymagane pozwolenia - mówi Daniel Moczulski z RWE Polska S.A.

Pracownicy narzekają na bałagan w dokumentacji. - Na tej budowie co chwilę coś robimy na własną odpowiedzialność, ciągle czekamy na jakieś dokumenty, których brakuje - mówi jeden ze spotkanych robotników. - Nic więcej nie powiem. I tak za dużo powiedziałem i mnie stąd zaraz wyleją - dodaje.

Wiadomo, że atmosfera pomiędzy wykonawcą a PKP PLK jest napięta. Wielomiesięczne przestoje z winy inwestora spowodowały z kolei tarcia pomiędzy firmą Intop a jej podwykonawcami. Straty wszystkich firm są spore. Od pracowników słyszymy o problemach z wypłatami. Nie pomagają obu budowom częste kradzieże materiałów.

Tymczasem PKP PLK wciąż dyplomatycznie odpowiada na pytania, nie ustosunkowując się w żaden sposób do zarzutów dotyczących błędów w dokumentacji i kolejnych opóźnień na Mehoffera.

- Roboty według planu zakończą się na przełomie maja i czerwca - odpowiada krótko Maciej Dutkiewicz z PKP PLK.

Anna Sadowska

 

Czytaj na ten temat

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA