REKLAMA

Białołęka

budżet obywatelski »

 

Tężnia solankowa i lodowisko w parku Henrykowskim?

  11 lutego 2024

alt='Tężnia solankowa i lodowisko w parku Henrykowskim?'
Boisko w parku Henrykowskim. Tu Dominika Rybarczyk proponuje lodowisko. Fot. DB

Tężnia solankowa, a może zadaszone lodowisko? Jakie jeszcze nowe atrakcje i pomysły przygotowane zostały dla parku Henrykowskiego znajdującego się na rogu ulic Modlińskiej i Klasyków? Budżet obywatelski odkrywa karty.

REKLAMA

Elwira Karwińska w swoim projekcie złożonym do budżetu obywatelskiego Białołęki na 2025 rok proponuje instalację małej tężni solankowej na terenie parku Henrykowskiego. Przewidywany jej koszt to 750 tys. złotych. Jak inwestować po dokładnej analizie produktów bankowych? Jak inwestować po dokładnej analizie produktów bankowych?
W obliczu dynamicznych zmian na rynku finansowym, właściwa analiza produktów bankowych jest kluczem do efektywnej i zrównoważonej inwestycji. W naszej dzisiejszej dyskusji skupimy się na tym, jak inwestycje po analizie produktów bankowych mogą przyczynić się do rozwoju osobistych finansów oraz wpłynąć pozytywnie na środowisko i społeczeństwo. Wykorzystamy tutaj wiedzę na temat funduszy inwestycyjnych, zasad ESG (Environmental, Social, Governance) oraz praktyczne aspekty analizy finansowej. Warto pamiętać, że współczesny bank - zielony i nowoczesny - jest naszym partnerem na każdym etapie podróży inwestycyjnej, pomagając w wyborze ekologicznych rozwiązań i ocenie ich wyników.

Nowa tężnia w Warszawie

- Park Henrykowski jest, zwłaszcza w okresie letnim, tłumnie odwiedzany zarówno przez starszych, jak i młodszych mieszkańców Białołęki oraz przede wszystkim przez rodziców i opiekunów z dziećmi. Instalacja tężni zwiększy atrakcyjność tego miejsca i przyczyni się także do poprawy poziomu zdrowia mieszkańców okolicznych osiedli. Przebywanie w pobliżu tężni wpływa na poprawę zdrowia, zwłaszcza układu oddechowego, co dotyczy głównie dzieci - przekonuje pomysłodawczyni.

Badania naukowców wcale tego nie udowadniają. Z całą pewnością solankowe obiekty wpływają na dobre samopoczucie człowieka, można się bowiem przy nich zrelaksować i odprężyć, jednak nie można w żaden sposób porównywać osiedlowej tężni do np. ogromnej tężni w Ciechocinku, w kopalni soli w Wieliczce czy z działaniem klimatu nadmorskiego. O leczeniu układu dróg oddechowych czy chociażby profilaktyce wdychania solanki przy osiedlowych tężniach, których w ostatnich latach sporo ustawiono w Warszawie, nie może być mowy. Niemniej sam relaks wpływa na obniżenie poziomu stresu, zatem już samo to, wpływa korzystnie na nasze samopoczucie.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Mieszkańcy chcą lodowiska

Dominika Rybarczyk proponuje ustawienie na płytach boisk w parku Henrykowskim sztucznego zadaszonego namiotem lodowiska, wraz z infrastrukturą i obsługą. Tak działające lodowisko miałoby funkcjonować od początku stycznia do 23 marca 2025 roku, przez siedem dni w tygodniu w godzinach od 10:00 do 21:00. Koszt realizacji tego projektu to prawie 900 tys. złotych.

- Bezpłatne, ogólnodostępne lodowisko pozwoli na aktywne spędzanie zimowych dni mieszkańcom Białołęki, również podczas ferii. Będzie to miejsce dla wszystkich grup wiekowych, promujące aktywny wypoczynek i ruch na świeżym powietrzu - wyjaśnia autorka projektu.

REKLAMA

Pomysły na park Henrykowski

Oprócz dwóch większych projektów opisanych powyżej, jest jeszcze jeden dotyczący nie tylko parku Henrykowskiego, ale też placu zabaw pomiędzy ul. Brzezińską i Henrykowską, parku Picassa, skweru Jagmina, placu zabaw pomiędzy ulicami Światowida, Łączącą i Odkrytą oraz terenu rekreacyjnego w parku Magiczna.

Projekt radnego Filipa Pelca zakłada postawienie ośmiu bujanych ławek (huśtawek) i pięciu koszy na śmieci w tych właśnie miejscach. Dwie bujane ławki miałyby zasilić park Henrykowski, kolejne dwie - park Magiczna i po jednej w pozostałych miejscach. Koszt: 35 tys. zł. Która propozycja spotka się z uznaniem mieszkańców głosujących nad budżetem obywatelskim dzielnicy na 2025 rok? Przekonamy się w lipcu. Najpierw projekty muszą otrzymać pozytywną ocenę formalno-prawną. Ich ewentualna realizacja już w przyszłym roku.

MB

.
 

REKLAMA

Komentarze (3)

# Wawka_al

16.02.2024 15:03

A po 21 z lodowiska mogłyby korzystać dziki, której tej zimy wyjątkowo polubiły Park Henrykowski.

# Cezary

16.02.2024 16:18

Lodowisko, tężnia a na chodniki nie ma pieniędzy co to za gospodarowanie?

# Wpkdie

03.03.2024 12:24

A korty tenisowe będą? Czemu burmiatrz żałuje kasy na korty? Skoro jest zapotrzebowanie to zróbcie korty, w czym problem? Bo będzie konkurencja dla koleżki burmiatrza? Koleżka zawsze musi być górą nawet kosztem mieszkańców. Idą wybory nie dla obecnej władzy na bialomece ! Nie dla burmistrza i rudej ! Zapamiętaj nazwiska, zapisać i nigdy przenigdy na nich nie głosować! Czas na nas, musimy wybrać mądrze!!!!!!!!!!

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

Lato 2025
Lato 2025

REKLAMA

REKLAMA

Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni