REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bemowo

różne

 

"Słychać strzały i okrzyki". Fort przeszkadza sąsiadom

  11 sierpnia 2020

"Słychać strzały i okrzyki". Fort przeszkadza sąsiadom

XIX-wieczny zabytek w pobliżu Lazurowej i S8 to jedno z ulubionych miejsc warszawskich fanów paintballa.

REKLAMA

Fort Blizne to jeden z najmniej znanych elementów pierścienia dawnych rosyjskich umocnień, otaczającego Warszawę od połowy XIX wieku. Podczas gdy fort Bema stał się popularnym wśród mieszkańców parkiem, mniejszy obiekt przy Lazurowej jest w rękach prywatnych. Mieszkańcy Bemowa kojarzą fort głównie za sprawą nazwy pobliskiego przystanku tramwajowego, ale dla miłośników paintballa to prawdziwa mekka.

"Mieszkańcy się skarżą"...

- Mieszkańcy osiedli przy Lazurowej 183 i 185 skarżą się na uciążliwy hałas, w tym strzały, okrzyki, niecenzuralne słowa dobiegające z terenu fortu, zwłaszcza w weekendy i inne dni wolne od pracy - pisze radna Ewa Przychodzień-Schmidt. - Towarzyszą one organizowanym imprezom paintballa, wieczorom kawalerskim itp.

Według radnej codzienność sąsiadów fortu Blizne to "hałas, niszczenie zieleni i strach o samochody" a teren zielony na XIX-wiecznych rosyjskich umocnieniach jest "źle wykorzystywany".

REKLAMA

...a może przesadzają?

- Jeszcze w 2017 roku pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska przeprowadzili w godzinach wieczornych lustrację terenu zajmowanego firmę Fort Paintball - odpowiada wiceburmistrz Jakub Gręziak. - Organizatorzy paintballa poinformowali, że zajęcia w forcie w dni powszednie są przeważnie prowadzone od 17:00 do zmroku, w soboty i niedziele od 9:00 do zmroku. Po rozpoczęciu działalności firma oczyściła teren i obiekty forteczne z nagromadzonych przez dziesiątki lat odpadów; dba o czystość i porządek.

Według bemowskich urzędników problemem mieszkańców pobliskich bloków mogą być co najwyżej okrzyki fanów paintballa, ale do ratusza nie wpływają skargi w tej sprawie.

(lm)

 

Polecamy

Komentarze (15)

# Jelonkowy

11.08.2020 11:54

Znowu roszczeniowe towarzystwo. Na wsi przeszkadza im smród. Przy lotnisku - samoloty. Przy torze samochodowym - auta. Jak chcieli mieć ciszę i spokój, to trzeba było się wynieść do lasu. W mieście trzeba się dostosować do sąsiadów. Jakby tam był plac zabaw, to też pewnie by im dzieci przeszkadzały.

# Kos

11.08.2020 18:00

Niestety, sama mieszkam w jednym z bloków obok fortów. Halas faktycznie jest uciążliwy.

# Bemwaw

11.08.2020 18:10

Do lasu na drzewo z tą infantylną hołotą, tam niech się bawią swoimi pistolecikami.

REKLAMA

# ddd

11.08.2020 19:04

To jest paranoja. Każdy by chciał mieć wszędzie blisko, ale jednocześnie najlepiej, nie przy budynku, w którym mieszka. Jak się mieszka w stolicy europejskiego państwa, trzeba się liczyć z tym, że takie miasto żyje całą noc. I jak nie pasuje, to się trzeba przeprowadzić na wieś.

# Dzoanka

11.08.2020 21:06

Za chwilę będą skarżyć się na to że w ogóle są inni ludzie dookoła i że jakim prawem koło jego posiadłości w postaci 40m2 jest kilkadziesiąt innych mieszkań oraz kto na to pozwolił żeby tak budować!!! Spokoju nie ma, hałas straszny bo sąsiad zbyt głośno powiedział dzień dobry.

# O Boże, strzelają!

11.08.2020 22:47

No i dobrze że tak się bawią. To znak, że w Warszawie istnieją jeszcze prawdziwi mężczyźni, a nie same miękkie faje w rurkach.

REKLAMA

# indor

12.08.2020 08:32

Raczej ktoś chce działeczke dla developera sprzedać :) nigdy w zyciu pani "radna"

# wakas

12.08.2020 08:53

Ja weszłam do stodoły w kielcach. Stoją dwie kozy bez maseczek i ani me ani be. Obok krowa i koń też bez maski. To jest nie dopuszczalne.

# Bemowiak

12.08.2020 12:01

Mieszkam w pobliskim bloku.
W końcu ktoś zajął się tym terenem... Wcześniej strach było wejść na Fort. Bezdomni, narkomani, miejsce spotkań młodzieży przy piwku.
Teraz fajnie jest zabrać syna w weekend aby popatrzył na to jak chłopaki się ganiają. W końcu coś się dzieje w okolicy .wszyscy bardzo przyjaźni.
Pzdr
Bemowiak

REKLAMA

# Kolo

12.08.2020 12:33

Bemwaw wracaj na wiochę z której przyjechałeś do Warszawy. Takie ciule jak ty są zakała w Warszawie jeszcze rok wstecz stałeś za stodołą i dałeś ryja pod remiza a teraz "panicza rzniesz"

# Warsz

12.08.2020 16:08

Pewne jest, że większość z wypowiadających się tu, jest kasztanami ze wsi, bo tym już nic nie przeszkadza, oprócz "cywili", jak to mówią chłopcy przebrani za żołnierzyki, kiedy ktoś ogląda fort, a oni bawią się tam, gdzie nie powinni.

# Pocopoco

12.08.2020 19:25

Halas jedt i tyle. Do tego samoloty. ..Bemowo jest coraz gorsze do życia. Wstyd tu zaprosić kogoś z innej dzielnicy. Stare bloczyska, obsrane trawniki a gora samoloty

REKLAMA

# sąsiad

14.08.2020 15:47

nic prostszego ! zmienić miejsce zamieszkania za zielone, nad jeziorem i widokiem na góry ! a stacja metra pod domem i przystanki komunikacji tuż za rogiem ! bez dzieci bo hałasują , bez samochodów i samolotów w okolicy bo smrodzą ...

# Rikki

15.08.2020 08:27

#Bemwaw napisał(a) 11.08.2020 18:10
Do lasu na drzewo z tą infantylną hołotą, tam niech się bawią swoimi pistolecikami.

wypierd**aj deweloperku

# Bemowiak

26.08.2020 08:35

Witam serdecznie. Jestem mieszkańcem i balkon mam na fosę. Gdzieś dzieci się muszą bawić. Osobiście uważam że to nie jest problem. Jak przeszkadza hałas to można włączyć muzykę albo po prostu zamknąć okno. Zawsze też można pójść do kościoła i się pomodlić a nie czepiać. Fajnie jest zabrać rodzinę w weekend i zobaczyć jak się ludzie potrafią bawić. W końcu coś się dzieje.Paitnballe są bardzo przyjaźni. Wcześniej były pijackie krzyki. Niech się ludzie zajmą swoimi sprawami a nie czepiają porządnych ludzi. Ostatnio były mistrzostwa Polski w strzelaniu. I wcale nie było tak głośno. Grajcie i się bawcie.

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA