Czy autobusy będą zabierać pasażerów spod ratusza Bemowa?
dzisiaj, 16:16
Mieszkańcy Bemowa skarżą się na tłok przy przystanku Lazurowa 01 i brak możliwości wsiadania do autobusów stojących pod ratuszem. ZTM zapowiada dodatkowe ławki, ale większych zmian na razie nie planuje.
Bemowska radna Marta Sylwestrzak zwróciła się do Zarządu Transportu Miejskiego z prośbą o poprawę warunków oczekiwania na autobusy oraz zmianę organizacji ruchu dla linii podmiejskich jadących w kierunku Grot i Starych Babic. Jak podkreśla radna, przystanek Lazurowa 01 w godzinach szczytu jest bardzo przeciążony. Korzystają z niego m.in. uczniowie bemowskich szkół oraz pracownicy okolicznych firm.
Mieszkańcy chcą wsiadać do autobusów pod ratuszem
Zdaniem mieszkańców obecna infrastruktura przystanku jest niewystarczająca. Na miejscu znajduje się jedynie kilka niewielkich ławek.
- Mieszkańcy zwracają uwagę na absurdalną sytuację: autobusy linii 714, 719 i 729 stoją puste pod ratuszem, a pasażerowie muszą biec kilkaset metrów na kolejny przystanek, by walczyć o miejsce siedzące - zauważa Marta Sylwestrzak. Radna zapytała ZTM o możliwość dostawienia dodatkowych ławek oraz uruchomienia wsiadania do autobusów już na przystanku technicznym przy ratuszu Bemowo.
Metro Bemowo 02 z dodatkowymi ławkami
Jak poinformował wiceburmistrz Maciej Wójtowicz, ZTM planuje ustawienie dwóch dodatkowych ławek na przystanku Metro Bemowo 02. Po zmianach pasażerowie będą mieli do dyspozycji pięć ławek oraz wiatę przystankową.
ZTM nie planuje nowego przystanku dla pasażerów
Większych zmian jednak nie będzie. Jak wyjaśnia urząd, przystanek techniczny przy ul. Powstańców Śląskich nie posiada infrastruktury umożliwiającej bezpieczną obsługę pasażerów. Aby autobusy mogły zabierać tam podróżnych, konieczna byłaby budowa pełnoprawnego peronu przystankowego.
Metro do Karolina zmieni układ komunikacyjny
Wiceburmistrz przypomina, że obecny przystanek techniczny ma charakter tymczasowy. Po uruchomieniu budowanego odcinka II linii metra do stacji Karolin autobusy linii 149, 714, 719 i 729 mają kończyć trasy przy stacji metra Lazurowa. Z tego powodu ZTM nie planuje przebudowy przystanku technicznego w sposób umożliwiający obsługę pasażerów.
DB

































