REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wawer

społeczeństwo

 

Plaża utonęła w śmieciach. Przybędzie... pięć koszy

  13 maja 2022

Plaża utonęła w śmieciach. Przybędzie... pięć koszy
MD

Mieszkańcy licznie odwiedzający plażę przy Rychnowskiej nie mają jak pozbywać się śmieci. W rezultacie najczęściej lądują one na ziemi, zaśmiecając pięknie urządzony teren nad Wisłą. Po majówce plaża dosłownie tonęła w odpadkach.

REKLAMA

Przypomnijmy: Zarząd Zieleni urządził plażę Romantyczną za przeszło 3 mln zł. Wykonano m.in. dużą polanę rekreacyjną oraz wyspę piasku z naturalnymi kłodami.

Powstały alejki spacerowe, zaś na całym terenie plaży posadzono aż 354 drzewa oraz 1204 krzewy. Postawiono też ławki, na których można przysiąść przy zadaszonym stole. Słowem: bajka. Nie zaplanowano jednak odpowiedniej liczby koszy na śmieci.

REKLAMA

Plaża utonęła w śmieciach

- Podczas realizacji prac zamontowaliśmy siedem koszy na śmieci, a także wykonaliśmy miejsce na ustawienie dodatkowych, mobilnych koszy - poinformowała nas przed kilkoma tygodniami rzeczniczka Zarządu Zieleni Karolina Kwiecień-Łukaszewska.

Jak dodała, Zarząd Zieleni nie będzie dostawiał żadnych koszy, gdyż plaża została już przekazana we władanie urzędu dzielnicy. Siedem koszy na śmieci na tak dużym i tak uczęszczanym terenie to gwarancja ich ciągłego przepełnienia. Co było do przewidzenia, po majówce śmieci dosłownie zalały plażę Romantyczną i jej okolice. Nikt chyba jednak nie spodziewał się aż tak dużej skali bałaganu.

REKLAMA

Umowy nie będzie

Jak przekazała nam wcześniej rzeczniczka wawerskiego ratusza Aleksandra Słowińska, większość śmieci na plaży Romantycznej to torby z logo McDonald's. Urzędnicy chcieli przekonać pobliski bar, by... ufundował własne kosze na nadwiślańskim terenie. Postanowiliśmy sprawdzić, co dzieje się w tej sprawie.

- Odpady odbierane są z plaży Romantycznej trzy razy w tygodniu. Nie doszło do porozumienia dzielnicy z restauracją - wyjaśnia rzeczniczka wawerskiego ratusza dodając, że ZGN Wawer w najbliższych dniach dostawi pięć dodatkowych koszy, co zdaniem urzędników powinno "zniwelować" problem.

(db)

.
Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie? Zapisz się do naszego newslettera.
 

Komentarze (5)

# coś na uspokojenie proszę

13.05.2022 09:04

To jest żałosne. Trzy urzędy zajmują się plażą, wydają trzy miliony i podstawowej sprawy nie są w stanie załatwić. Masakra.

# swojak

13.05.2022 10:07

Teren nie należy doajenta prowadzącego fast food (McDonald to nie restauracja), więc dlaczego ma stawiać kosze? Jeśli dzielnicy nie pasuje, to niech przeniesie plażę o 2-3 km od fast foodu i po problemie.

# Ziomek

13.05.2022 21:24

Mentalnie nasze społeczeństwo tkwi jeszcze w głębokiej komunię, co widać po podejściu do wspólnego dobra. Zaśmiecanie, dewastacja i wandalizm to codzienność w naszym mieście. Dotyczy to zarówno plaż, jak i parków, czy lasów. Potrzeba kolejnych 30 lat na edukację i wychowanie kolejnych pokoleń.

# Komandorek

14.05.2022 07:46

Niech ZGN pojedzie sobie nad Świder i zobaczy jak w prosty i niemal bezkosztowy sposób rozwiązuje się takie problemy... Żałosne tłumaczenia. Wystarczy chcieć!

# Mmm

16.05.2022 22:50

Podobny problem na ul. Biegunowej. Zbudowali ulice i chodniki ale koszy nie postawili. W efekcie mamy syf zwlaszcza przy skrzyzowaniu z ul. Miedzyosiedlowa. Na pisma w sprawie koszy burmistrz pitoli ze nie ma kasy. Przeciez elementem chodnika jest kosz na smieci. No ale grunt ze na Kurier Wawerski kaska jest. Jak do tego dodac to co wyprawiaja w architekturze (salon Toyoty, czworaki na Miedzyosiedlowej) to slowo daje zaglosuje na PiS.

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA