REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wawer

drogi

 

Przed nami duży remont Czecha. Dwa miesiące utrudnień

  17 maja 2022

Przed nami duży remont Czecha. Dwa miesiące utrudnień
źródło: ZDM

Zarząd Dróg Miejskich przygotowuje się do remontu jezdni Traktu Brzeskiego i Czecha w kierunku Płowieckiej.

REKLAMA

Według zapowiedzi drogowców prace zostaną przeprowadzone do końca wakacji. Najpierw trzeba jednak wybrać wykonawcę a o kontrakt starają się firmy Colas Polska i Porr. Pierwsza jest gotowa podpisać umowę za 14,5 mln zł, druga za prawie 15 mln zł. Jak działają bitomaty? Jak działają bitomaty?
Ostatnio w Warszawie pojawiło się sporo nowych bitomatów, warto z nich korzystać i wymieniać kryptowaluty na gotówkę (lub gotówkę na kryptowaluty). W poniższym artykule krótko przedstawiamy, jak działają nowe bitomaty, które pojawiły się na terenie stolicy.

Planują remont Czecha

- Na północnej jezdni ciągu ulic Czecha i Trakt Brzeski nowy asfalt zostanie położony między skrzyżowaniami z Kościuszkowców i Kajki w Wawrze a 1 Praskiego Pułku i Jana Pawła II w Wesołej - zapowiada ZDM. - To dobra wiadomość dla podróżujących od najdalej na wschód wysuniętej dzielnicy w kierunku centrum miasta. Obecna nawierzchnia jest mocno wyeksploatowana, pełna ubytków i kolein, a z drogi korzystają tysiące kierowców. Przed oddaniem do użytku mostu Anny Jagiellonki i tunelu drogi ekspresowej S2 natężenie ruchu wynosiło ponad 25 tys. pojazdów na dobę, teraz jest nieco mniejsze.

Stara nawierzchnia zostanie całkowicie rozebrana. Wykonawca częściowo wymieni podbudowę i położy nowe warstwy asfaltowe, podnosząc jezdnię aż o 13 cm. Przy okazji usunie dotychczasowe krawężniki i wstawi nowe. Wyremontuje również chodniki.

REKLAMA

Dwa miesiące prac

- Wybrana firma od dnia podpisania umowy będzie miała 30 dni na roboty nawierzchniowe, a następnie pozostanie jej tyle samo dni na dokończenie prac brukarskich - zapowiadają drogowcy. - Planujemy, by inwestycja została zrealizowana do końca wakacji. To idealny moment na asfaltowanie ze względu na zmniejszony ruch z uwagi na brak zajęć szkolnych i okres urlopowy.

Dokładny termin prac będzie znany, kiedy ZDM podpisze umowę z wykonawcą a urząd miasta zatwierdzi czasową organizację ruchu.

(dg)

.
 

Polecamy

Komentarze (3)

# Robert Ł

17.05.2022 14:30

A co ze ścieżką rowerową? Jest sporo miejsca na jej wykonanie .

# Weźcie się za robotę

08.07.2022 14:18

I tak ch*j z tego będzie, znów wyleją ten g*wno warty czarny asfalt, dostanie temperatury od słońca i znów będą koleiny i dziury.

# Artur K

12.07.2022 11:53

Robert Ł - tu żyją cywilizowani ludzie i godzą się na to żeby rowerzyści jeżdzili po mało uczęszczanych chodnikach, zawsze schodzę rowerzyście z drogi i nie mam z tym problemu, nawet idąc z dziećmi. Zaśmiecanie miasta drogami rowerowymi to nie w naszej dzielnicy.

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA