REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wola

przestrzeń miejska

 

Piękna i... dwie małe bestie. Stare garaże szpecą odrestaurowaną kamienicę

  2 listopada 2022

Piękna i... dwie małe bestie. Stare garaże szpecą odrestaurowaną kamienicę
zdjęcie z interpelacji radnego Jarosława Lewandowskiego

Przykład z Nowolipia pokazuje, że starą kamienicę da się ładnie i gustownie odnowić. Jednak dużo trudniej usunąć pewne "detale" z jej otoczenia. Mogą one całkowicie popsuć końcowy efekt renowacji. Jak się ich pozbyć?

REKLAMA

Tym razem chodzi o obskurne garaże, a może bardziej szopy, swoim wyglądem nawiązujące do lat pięćdziesiątych minionego wieku. Stoją one tuż obok odświeżonej i gustownej kamienicy. Wszystko to, niemalże w centrum Warszawy, na Nowolipiu.

Szczury i inne gryzonie

Radny Jarosław Lewandowski zwrócił się o zabezpieczenie dwóch starych garaży znajdujących się na podwórku pomiędzy budynkami Nowolipie 25 i 27a.

Poprosił także o ustalenie ich stanu prawnego i umieszczenie na nich tabliczek z obowiązującymi adresami.

- Stare połamane drzwi od garaży ułatwiają wchodzenie na ich teren szczurów i innych gryzoni, co stanowi zagrożenie epidemiologiczne. Proszę również o ustalenie praw właścicielskich do tych budynków - napisał radny. Warto dodać, iż garaże te również bardzo ograniczają swobodny przejazd straży pożarnej. Na osiedlowych uliczkach bywa bowiem naprawdę ciasno.

ZGN chce przejąć garaże

Co ciekawe, dwa rozpadające się garaże nie znajdują się w zasobach wolskiego Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami. - Wybudowane zostały przez osoby fizyczne, które w 2022 roku dwukrotnie wzywane były do ich właściwego zabezpieczenia, poprawy stanu technicznego oraz zawarcia umowy dzierżawy - wyjaśnia wicedyrektor wolskiego ZGN Piotr Kandyba.

Niestety właściciele garaży nie odebrali tej korespondencji. Dlatego ZGN planuje podjęcie działań zmierzających do przejęcia i zabezpieczenie tych obiektów. Jak ZGN chce tego dokonać, tego nie wiemy. Miejmy jednak nadzieję, że działania te okażą się skuteczne i mieszkańcy kamienicy przestaną się bać przechodzić, zwłaszcza wieczorami, obok wylęgarni szczurów.

(db)

.
 

Polecamy

Komentarze (3)

# nnn

05.11.2022 15:51

Było odrestaurować garaże razem z kamienicą albo rozwalić jeśli to samowola i nie marudzić teraz.

# słaby

07.11.2022 07:26

Jeśli samowola to rozebrać kosztami obciążyć najemców - tylko litości nie tyle lat co wlczyliście z Kotem

# Buba

07.11.2022 09:08

No i co z tego że nie odebrali korespondencji. I nie odbiorą. A nie można wysłać urzędnika osobiście celem doręczenia, a jeśli nie to dwukrotne awizo i walor doręczenia. Toż to nie budowa elektrowni jądrowej czy kosmodromu, ale dwa zrujnowane garaże. Jeśli z takim czymś nie można sobie poradzić to sugeruje wziąć nowych prawników. Śmiech na sali. A tak w ogóle to na muranowie stoi pełno takich przybytkow. Już najwyższy czas to rozebrać i zrobić porządek. To jakiś ewenement na skalę europejską ze w centrum miasta stoi coś takiego albo te tzw ogródki działkowe a w zasadzie budy, szczęki, golebniki i graciarnie. Brak jest długofalowego myślenia i polityki przestrzennej.

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA