REKLAMA

Mokotów

historia »

 

Ogłosili konkurs na... imię mamuta. Szkielet zadziwia od 64 lat

  14 lipca 2021

alt='Ogłosili konkurs na... imię mamuta. Szkielet zadziwia od 64 lat'
źródło: Wikimedia Commons / Adrian Grycuk

Muzeum Geologicznie postanowiło zachęcić warszawiaków do wizyty w nietypowy sposób. Do 12 września można zgłaszać propozycje imienia dla najbardziej znanego eksponatu.

REKLAMA

Znajdujący się w zbiorach Muzeum Geologicznego szkielet mamuta włochatego został zrekonstruowany latem 1957 roku i szybko został symbolem placówki. Do dziś nie doczekał się jednak imienia.

Mamut w Warszawie

Eksponowany w muzeum na rogu Wiśniowej i Rakowieckiej na Mokotowie szkielet ma 315 cm wysokości i 570 cm długości, a jego ciosy mierzą po 350 cm. "Myśleliśmy, że to kuń". Prehistoryczne znalezisko na Woli "Myśleliśmy, że to kuń". Prehistoryczne znalezisko na Woli
Znalezione w 2018 roku szczątki słonia leśnego nie były pierwszymi, jakie odkryto na Woli. Podobnego znaleziska dokonano za czasów Władysława Gomułki.

- Zapraszamy do konkursu na imię dla naszego ulubieńca - pisze placówka. - Zgłoś swoją propozycję imienia dla sympatycznej pani mamut czy też pana mamuta z Muzeum Geologicznego. W czasie trwania Festiwalu Nauki zorganizujemy głosowanie, które pozwoli wyłonić zwycięskie imię.

Kup bilet

Prehistoria w Warszawie

Muzeum Geologiczne Państwowego Instytutu Geologicznego-Państwowego Instytutu Badawczego powstało w 1919 roku; jego dzisiejsza siedziba powstała w latach 1925-1930 według projektu popularnego w ówczesnej Warszawie architekta Mariana Lalewicza. W placówce można obejrzeć okazy skał i minerałów, ale największe zainteresowanie odwiedzających budzą szkielety wymarłych zwierząt.

Oprócz mamuta włochatego na Mokotowie można zobaczyć nosorożca włochatego, niedźwiedzia jaskiniowego i dilofozaura, nazywanego pieszczotliwie "dinozaurem Dyziem".

(dg)

.
 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuMokotów

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024