REKLAMA

Mokotów

inwestycje »

 

Planują nowy park w Warszawie. "Miejsce pełne zieleni"

  19 lipca 2021

alt='Planują nowy park w Warszawie. "Miejsce pełne zieleni"'
źródło: UM Warszawa

Jeszcze w tym miesiącu mają rozpocząć się poszukiwania firmy, która urządzi teren zielony na Służewcu.

REKLAMA

Nowy warszawski park powstanie na Służewcu, pomiędzy ulicą Suwak a radomską linią kolejową. Jak zapowiada ratusz, teren stanie się zielonym centrum rekreacji ze ścieżką rowerową, ławkami i ogrodami deszczowymi.

Park na Służewcu

- Według planu przedstawionego przez Zarząd Zieleni w 2021 roku zostanie wykonany projekt parku, prace budowlane rozpoczną się w 2022 roku, a zakończą latem 2023 roku - zapowiada urząd miasta. - Obecnie teren między blokami, biurowcami i hotelem a linią kolejową przy ul. Suwak jest zaniedbany. Docelowo ma stać się miejscem pełnym zieleni i estetycznej małej architektury, w którym będzie można odpocząć obok łąki kwietnej, na ławce lub leżaku, swobodnie przejechać rowerem, a nawet poopalać się na piasku.

Na terenie o powierzchni 20 tys. m2 powstaną alejki z nawierzchni mineralnej oraz droga dla rowerów i hulajnóg elektrycznych, wyraźnie rozdzielone żywopłotem. Usunięte zostaną pozostałości po ogródkach działkowych, takie jak ogrodzenia, fundamenty i altana letniskowa. Mieszkańcy Służewca będą mieć ułatwione zejście do parku z budynków położonych nieco wyżej, a osoby niepełnosprawne skorzystają z pochylni. Po spacerze będzie można odpocząć na jednej z 60 ławek, drewnianych leżakach czy hamakach. Cały park zostanie oświetlony z wykorzystaniem paneli słonecznych.

Kup bilet

Rowerem na Służewiec

- Ścieżka rowerowa z nawierzchni bitumicznej połączy trzy dzielnice: Ursynów, Mokotów i Ochotę - zapowiada warszawski samorząd. - Będzie zaczynała się przy ul. Suwak, w pobliżu stacji PKP Służewiec, a kończyła przy Woronicza. Rowerzyści będą mogli skorzystać ze stojaków rowerowych i wiat.

Bardzo istotnym elementem nowego zagospodarowania tego terenu będzie zieleń. W planach jest posadzenie 50 drzew (w tym 25 owocowych), o obwodach 16-18 cm. Będą to m.in. klon polny, klon tatarski, lipa drobnolistna, głogi dwuszyjkowy i szkarłatny, jarząb szwedzki i pospolity, ozdobne odmiany jabłoni i czereśnia ptasia. Na powierzchni 4200 m2 posadzone zostaną krzewy: derenie, forsycje, ligustry, irgi, hortensje, wiciokrzewy, jaśminowce, róże, lilaki i pęcherznice.

(dg)

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuMokotów

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break