REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Białołęka

komunikacja

 

Nowe Veturilo na Białołęce. 150 tysięcy mieszkańców, osiem stacji

  28 lutego 2023

Nowe Veturilo na Białołęce. 150 tysięcy mieszkańców, osiem stacji
źródło: Nextbike

Pięć wypożyczalni na Tarchominie i Nowodworach, dwie na Żeraniu, jedna we wschodniej części dzielnicy - tak prezentuje się na razie białołęcka sieć Veturilo w 2023 roku.

REKLAMA

- Wiosna przyjeżdża do Warszawy na rowerze. Miejski rower to nie tylko rekreacja, ale ułatwienia komunikacyjne. Rower nie stoi w korkach, a pozwala szybko przemieścić się w obrębie dzielnicy. Nowa propozycja dla rowerzystów. Rowerem do Nieporętu i Marek? Nowa propozycja dla rowerzystów. Rowerem do Nieporętu i Marek?
Śmiały rowerowy projekt za 6 milionów złotych, przeznaczony głównie dla mieszkańców Bródna i Białołęki, właśnie oceniają urzędnicy. Jednak ostatecznie to mieszkańcy zdecydują o jego dalszym losie.
To realizacja idei miasta 15-minutowego, w którym każdy z mieszkańców ma wszystkie potrzebne do życia usługi w zasięgu 15 minut podróży - zachwala wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski. - Veturilo łatwo połączyć z komunikacją zbiorową, np. z metrem. Wtedy szybko i wygodnie możemy przemieścić się na duże odległości. Zachęcam do takiego korzystania z rowerów miejskich w Warszawie - dodaje.

Nowe Veturilo w 2023 roku

W tym roku za Veturilo wciąż będzie odpowiedzialna firma Nextbike, która jako jedyna starała się o kontrakt na prowadzenie systemu do jesieni 2028 roku i otrzyma od Zarządu Dróg Miejskich prawie 105 mln zł. Wprowadzonych zostanie mnóstwo nowości. Wszystkie rowery są fabrycznie nowe, a wypożyczalnie mają teraz formę zwykłych stojaków bez elektrozamków. Zamiast elektrozamków każdy rower został wyposażony w zamek na tylnym kole oraz odbiornik GPS.

Nowe Veturilo wprowadza również pojęcie "strefy zwrotu". To dodatkowe punkty oprócz stacji, w których będzie można zakończyć wypożyczenie. Takich punktów na start będzie około półtora tysiąca a siatka została opracowana w oparciu o wybrane publiczne parkingi rowerowe. Mają zapewnić większą elastyczność w korzystaniu z usługi i jednoczesne zachowanie porządku.

Wstąp do księgarni

Veturilo na Białołęce

1 marca na Białołęce wystartuje osiem wypożyczalni finansowanych z budżetu warszawskiego samorządu. Pięć z nich będzie działać w najludniejszej, zachodniej części dzielnicy, czyli na Tarchominie i Nowodworach. Lokalizacje wypożyczalni to Białołęka-Ratusz, Myśliborska - al. Kuklińskiego, Ordonówny - Światowida, Światowida - Mehoffera i Świderska - Świętosławskiego.

Dwie wypożyczalnie będą mieć do dyspozycji mieszkańcy Żerania. Pierwsza będzie funkcjonować przy bardzo mało wykorzystywanym parkingu P+R Żerań w rejonie Płochocińskiej i Marywilskiej, druga na popularnym przystanku autobusowym Konwaliowa na rogu Modlińskiej i Żerańskiej. We wschodniej części dzielnicy zaplanowano tylko jedną wypożyczalnię Veturilo, na rogu Skarbka z Gór i Berensona. Niewykluczone, że kolejne będą ustawiane przez prywatne firmy.

(jok)

.
 

Komentarze (5)

# Rddgy

28.02.2023 19:47

Białołęka ma infrastrukturę na poziomie miasta powiatowego gdzie żyje 30 000 ludzi. No ale za to leży w Warszawie, a to przecież prestiż wart wyrzeczeń:).

# Czytelnik

02.03.2023 06:53

Białołęka to przegrana patodzielnica, tak jest i będzie.

# Hdhdje

02.03.2023 09:27

Na głównej cztery artykuły o V. Lepiej mieć własny rower bo można dostać kurzajek.

REKLAMA

# WrednyKot

02.03.2023 11:58

Powinni przywrócić tą przy zejściu do WKD koło 40tolatka, bo gołębiom smutno. :(

# trzaskowski pupilek sorosa

03.03.2023 09:40

Moe najpierw niech miasto zbuduje chodniki.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA