REKLAMA

Białołęka

przestrzeń miejska »

 

Park czy parking? Spór na Nowodworach

  28 lutego 2023

alt='Park czy parking? Spór na Nowodworach'
źródło: Facebook / Filip Pelc

Planiści pracujący na zlecenie warszawskiego ratusza proponują, by na rogu Światowida i Ordonówny powstał parking, umożliwiający zostawienie auta i przesiadkę do tramwaju w kierunku stacji metra Młociny lub centrum Warszawy. Część mieszkańców Nowodworów protestuje.

REKLAMA

Lata mijają, a północne Nowodwory wciąż nie mają planu zagospodarowania przestrzennego. Choć okolica jest już w znacznej mierze zabudowana, dokument mający uregulować wygląd kwartału miasta pomiędzy Światowida, Ordonówny i Dróżką powstaje w bólach od.. Kolejny taki wypadek na Nowodworach. Kierowca wjechał pod tramwaj Kolejny taki wypadek na Nowodworach. Kierowca wjechał pod tramwaj
Na Nowodworach znów doszło do zderzenia z udziałem samochodu osobowego i tramwaju.
. siedemnastu lat.

Osiedlowi aktywiści nie chcą parkingu

W 2006 roku, kiedy rozpoczynały się prace nad planem zagospodarowania, mieszkańcy Nowodworów proponowali wpisanie do dokumentu ogólnodostępnych parkingów. W ciągu siedemnastu lat okolica zmieniła się jednak w ogromnym stopniu, powstała linia tramwajowa i nasiliły się ruchy antysamochodowe. Gdy warszawski ratusz rozpoczął kolejne konsultacje projektu planu, część mieszkańców zaprotestowała.

- Plan zawiera kilka zapisów, które budzą poważne wątpliwości, dlatego ważne jest, że doszło do wyłożenia planu. W ubiegłym roku Biuro Architektury podjęło próbę przeforsowania tego planu bez formalnego wyłożenia. Moje największe wątpliwości, a w zasadzie sprzeciw, budzi propozycja przerobienia na parkingi terenu zieleni wzdłuż ul. Ordonówny oraz propozycja budowy nowej ulicy kosztem lasu wzdłuż tzw. Dróżki, wzdłuż rowu Winnickiego - komentuje w mediach społecznościowych białołęcki radny Waldemar Kamiński.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Parking obok tramwaju

Mowa o niezabudowanym pasie terenu wzdłuż Ordonówny, ciągnącym się od Światowida do ronda O'svátha na skrzyżowaniu ze Strumykową. Gdyby pomysł projektantów został zrealizowany, powstałyby tam miejsca parkingowe dla okolicznych mieszkańców i ich gości, ale też dla osób przesiadających się do tramwajów linii 2 i 17. Byłby to więc swego rodzaju bezpłatny park&ride. Zdania co do niego są podzielone.

- Aktywiści już znaleźli coś, do czego mogliby się przyczepić. Oburza ich propozycja, aby teren przy ul. Ordonówny od Światowida do Strumykowej przeznaczyć pod parking - krytykuje Fundacja Starzyńskiego.

REKLAMA

Konsultacje we wtorek w południe

- Cały czas walczymy o to, by w planie zagospodarowania Nowodworów Północnych był park, a nie parking. Zrobiliśmy już w tej sprawie spacer konsultacyjny i wiemy, że mieszkańcy chcą zieleni, a nie parkingów - twierdzi radny dzielnicy Filip Pelc.

W ramach konsultacji społecznych warszawski ratusz zaprasza na spotkanie z projektantką planu. Odbędzie się ono w Urzędzie Dzielnicy Białołęka na rogu Modlińskiej i Światowida we wtorek 28 lutego w godzinach... od 13:00 do 16:00, a więc wtedy, gdy zdecydowana większość zainteresowanych będzie w pracy. Uwagi można też wysyłać do 16 marca na adres sekretariat.BAiPP@um.warszawa.pl, z podaniem swoich danych. W tytule i treści należy dodać "uwagi do MPZP Nowodwory Północne".

(jok)

.
 

REKLAMA

Komentarze (8)

# nnn

28.02.2023 09:09

To macie wybór, śmierdzące samochody czy śmierdzące pozostałości po psach.

# Ryuh

28.02.2023 09:44

Ja proponuję bloki. Więcej "Warszawiaków" którzy wygrali życie tam zamieszka.

# Pompka

28.02.2023 10:45

Znowu POmpowanie bezradnego Pelca. Ile kosztuje abonament na tym portalu??

REKLAMA

# Voyager

28.02.2023 17:25

Terenów zielonych jest wokół wystarczająco dużo. Utworzenie w tym miejscu niewielkiego P+R to dobry pomysł

# NieDlaParkinguwCentrumOsiedla

28.02.2023 19:38

Ale przecież jest olbrzymi niezagospodarowany teren przy nowym krańcu na Winnicy. Za chwilę będzie tam wjazd z Modlińskiej. Chyba tam jest lepsze miejsce na P&R niż w środku osiedla przy dwóch szkołach podstawowych?
Podobnie jest duży ugór, z dala od bloków przy przystanku tramwajowym Stare Świdry.
P&R powinny powstawać przy węzłach przesiadkowych anie w środku osiedla przy blokach i szkołach.

# Gra

28.02.2023 22:53

Nie wiem czy akurat to jest dobre miejsce, ale fakt. że powinno być znacznie więcej miejsc parkingowych przy przystankach komunikacji miejskiej jeśli władze Warszawy chcą ograniczyć wjazd aut osobowch do śródmieścia.
Na Zielonej Białołęce np. prawie nigdzie nie ma możliwości pozostawienia auta i pojechania dalej autobusem...
Ja też kocham zieleń ale trzeba trochę myśleć.

REKLAMA

# mmmieszkaniec

01.03.2023 13:51

Zdecydowane Nie dla parkingów...skoro tam są specjalnie niedawno posadzone drzewa z budżetu obywatelskiego. Łatwo ostatnio wydaje się (marnuje) nie swoje pieniądze na różne cele od "willa+" aż po P+R na Marywilskiej. Tam jest potrzebny CHODNIK nie parking!

# VELMA

01.03.2023 19:57

#mmmieszkaniec napisał(a) 01.03.2023 13:51
Zdecydowane Nie dla parkingów...skoro tam są specjalnie niedawno posadzone drzewa z budżetu obywatelskiego.

Regulamin budżetu obywatelskiego nakazuje trwałość projektu 1 rok, co oznacza, że drzewa zasadzone z budżetu obywatelskiego można po 365 dniach od zasadzenia przesadzić
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

City Break
City Break