REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bielany

Samorząd

 

Urzędowe "Nasze Bielany" bez naczelnego. "Ludzie stąd uciekają"

  22 grudnia 2022

Urzędowe "Nasze Bielany" bez naczelnego. "Ludzie stąd uciekają"
źródło: FB Dyktatura na Bielanach

Wydawana za pieniądze podatników przez Urząd Dzielnicy Bielany wysokonakładowa gazeta "Nasze Bielany" znów nie ma szefa. Jej naczelny w wydaniu świątecznym pożegnał się z czytelnikami. - Ludzie stąd odchodzą, albo są na długich zwolnieniach lekarskich - słyszymy w ratuszu przy Żeromskiego.

REKLAMA

"Nasze Bielany" to gazeta, którą wydaje dzielnicowy urząd. Pełno w niej peanów na cześć burmistrza Grzegorza Pietruczuka (Razem dla Bielan), któremu wielu lokalnych działaczy zarzuca cenzurowanie nie tylko urzędowej gazety, ale także kontrolowanych przez jego zwolenników lokalnych grup w mediach społecznościowych. Niektóre z nich mają wiele wspólnego z kultem jednostki. Bielany przez różowe okulary. Burmistrz i jego ocenzurowana gazeta Burmistrz Bielan i jego ocenzurowana gazeta
300 tysięcy złotych - tyle w tym roku kosztować będzie sam druk i kolportaż wydawanej przez Urząd Dzielnicy Bielany gazety "Nasze Bielany". W porównaniu z zeszłym rokiem koszty bardzo wzrosły, głównie z powodu ogromnego skoku cen papieru. Burmistrz Grzegorz Pietruczuk ani myśli oszczędzać.

Burmistrz Bielan w samych superlatywach. Krytyczne komentarze znikają Burmistrz Bielan i jego ocenzurowany Facebook
Referat promocji w bielańskim urzędzie to mała agencja prasowa i marketingowa. Ręce wszystkich pracowników skierowane są do pracy na rzecz promowania burmistrza w internecie. - Grzegorz Pietruczuk żyje tylko Facebookiem, komentarzami, fotkami i lajkami. Nic więc dziwnego, że otoczył się grupą wiernych pracowników, poświęcających cały czas na budowę jego wizerunku. I cenzurujących nieprzychylne komentarze - mówi nam jeden z radnych.
W proteście przeciwko praktykom Pietruczuka powstał na Facebooku fanpage "Dyktatura na Bielanach".

Miesięcznik "Nasze Bielany" swoim wyglądem przypomina zwykłą, komercyjną gazetę. Nie ma w niej jednak ani jednego zdania krytyki pod adresem rządzącej Bielanami koalicji. Drukowanie i kolportaż magazynu, a także honoraria autorów kosztują kilkaset tysięcy złotych rocznie. Pisaliśmy o tym na początku września tutaj w artykule "Bielany przez różowe okulary. Burmistrz i jego ocenzurowana gazeta.

Kolejny naczelny odchodzi

Z końcem roku odchodzi redaktor naczelny Michał Michałowski. W wydaniu świątecznym (w grudniu ukazały się dwa numery "NB") pożegnał się z czytelnikami. To nie pierwsza roszada na tym stanowisku. W ciągu dwóch lat miesięcznik miał aż trzech redaktorów naczelnych.

Jak się dowiedzieliśmy od osoby blisko związanej z bielańskim urzędem, sytuacja kadrowa w Wydziale Kultury i Promocji, do zadań którego należy m.in. promowanie Grzegorza Pietruczuka (ten wydział zajmuje się m.in. gazetą), nie jest najlepsza. W ostatnim czasie z pracy zrezygnował kierownik referatu promocji oraz kierowniczka referatu kultury. Odeszło też kilkoro urzędników, a jedna z pracownic wydziału przebywa na wielomiesięcznym zwolnieniu lekarskim.

TJP

.
 

Polecamy

Komentarze (7)

# stary zecer

22.12.2022 08:59

Udało się odświeżyć pismo? Szkoda, że nie udało się opanować podstaw typografii. Bękart w artykule taki, że oczy bolą.

# Chris

22.12.2022 11:04

Żenada. co to za demokracja, ze nie mozna tego towarzystawa rozgonić w trakcie kadencji i wybrać tych co zajmują się robotą czyli budową infrastruktury społecznej , ulic itd zamiast propagandą

# Ubek

23.12.2022 10:41

Kilkaset tysięcy idzie na tanią propagandę, a nauczyciele proszą uczniów o ryze papieru bo szkoła nieposiada. Żenada.

REKLAMA

# kichol

24.12.2022 09:51

Takie gazety powinny być ustawowo zakazane. Wywalanie pieniędzy w błoto i manipulowanie ludźmi za ich własne pieniądze. Chore.

# Jack Merc

25.12.2022 14:21

A ja proponuję zerknąć tu https://p1rfqa.webwave.dev
Łatwo i przyjemnie zarabia się. Może nie dużo ale zawsze coś

# Sai

28.12.2022 07:38

A ja mam pytanie,.... do komentujacych. Czytając teksty komentarzy też znalazłem kilka błędów. Jeżeli tak bardzo znacie się na prowadzeniu gazety i potraficie pisać dobre krytyczne teksty, to czemu nie zgłosicie się do Ratusza do pracy? Mocno wierzę, że gazeta dzięki waszej pracy i umiejętnościom na pewno będzie lepsza. Chętnie przeczytam dobry artykuł o dzielnicy.

REKLAMA

# Sai

28.12.2022 08:21

.... to cenzurowanie to ciekawa sprawa. Jeżeli Burmistrz zrobi cos pozytecznego to nie powinno się tego zauwazać bo ...? no własnie dlaczego ? Bielany to dzielnica specyficzna i powinna podkreślać swoją specyfikę jeszcze bardziej. Moim zdaniem zazielenianie, promowanie komunikacji zbiorowej jest jak najbardziej słuszne. .... mieszkam na Bielanach bo nie chciałem mieszkać na Ursynowie, Mokotowie lub wąwozach mieszkaniowych na Kabatach. Moim zdaniem spędzanie wolnego czasu w "zamieszkanym lesie" jest dobre dla zdrowia i samopoczucia.. :-) Drodzy współmieszkańcy,.... (zwłaszcza "nowi" z kwartału wzdłuż Nocznickiego) sadzcie drzewa, na Bielanach nigdy ich za wiele....
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA