REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bielany

samorząd

 

Burmistrz Bielan w samych superlatywach. Krytyczne komentarze znikają

  12 maja 2022

Burmistrz Bielan w samych superlatywach. Krytyczne komentarze znikają
- Szybkie 7 km przed pracą. Dobrego tygodnia - życzy burmistrz na oficjalnym profilu, gdzie próżno szukać wypowiedzi na temat ślimaczącej się przebudowy Sokratesa.
źródło: Grzegorz Pietruczuk - Burmistrz Dzielnicy Bielany

Referat promocji w bielańskim urzędzie to mała agencja prasowa i marketingowa. Ręce wszystkich pracowników skierowane są do pracy na rzecz promowania burmistrza w internecie. - Grzegorz Pietruczuk żyje tylko Facebookiem, komentarzami, fotkami i lajkami. Nic więc dziwnego, że otoczył się grupą wiernych pracowników, poświęcających cały czas na budowę jego wizerunku. I cenzurujących nieprzychylne komentarze - mówi nam jeden z radnych.

REKLAMA

W prima aprilis napisaliśmy artykuł o pomyśle z budżetu obywatelskiego, który polegałby na wyłączeniu burmistrzowi Bielan dostępu do mediów społecznościowych, pt. "Odciąć Pietruczuka od Facebooka". - Na początku myślałem, że to prawda. Czy burmistrz Bielan powinien przyjmować zaproszenia do TVP? Niespodziewane gromy od internautów Czy burmistrz Bielan powinien przyjmować zaproszenia do TVP? Niespodziewane gromy od internautów
Burmistrz Bielan Grzegorz Pietruczuk to jeden z najaktywniejszych medialnie samorządowców w Warszawie, chętnie wykorzystujący każdą okazję, by pokazać się w mediach. Wielokrotnie w ostatnich latach gościł w studio telewizji publicznej TVP3 Warszawa. Części mieszkańców przestało się to podobać.

Burmistrz Bielan zarabia więcej od prezydenta Warszawy? To nieprawda Burmistrz Bielan zarabia więcej od prezydenta Warszawy? To nieprawda
Według doniesień niektórych mediów burmistrz Grzegorz Pietruczuk zarobił w ubiegłym roku więcej niż prezydent Rafał Trzaskowski.
Dopiero później dotarło do mnie, że to żart z okazji 1 kwietnia - mówi nam jeden z dzielnicowych radnych. - Śmiech śmiechem, ale ten tekst pokazał mnóstwo prawdy. Burmistrz Grzegorz Pietruczuk jest cały czas wpatrzony w telefon i przegląda Facebooka, względnie koresponduje z kimś na messengerze. Tak jest podczas sesji rady, spotkań z interesantami, ważnych narad, a nawet w trakcie uroczystości czy imprez. Nie wiem, jak fotograf urzędowy wyłapuje momenty, gdy Pietruczuk nie gapi się w telefon - mówi nasz rozmówca.

Bo Facebook to podstawowe - jakkolwiek to zabrzmi - zajęcie burmistrza. Grzegorz Pietruczuk cały czas monitoruje, co się dzieje na tym portalu społecznościowym, a szczególnie w grupach związanych z Bielanami. Jest bardzo przeczulony na punkcie polubień postów i komentarzy. Każda negatywna reakcja użytkownika powoduje w nim dyskomfort - mówi radny Bielan.

Armia ludzi od Facebooka

Do prowadzenia konta służbowego oraz profilu urzędu zaangażowanych jest kilka osób: rzeczniczka prasowa urzędu Magdalena Borek, dwóch urzędników referatu promocji Bartłomiej Frymus i Michał Michałowski, a do tego naczelnik wydziału kultury Szymon Lasocki. Ponadto urząd ma zatrudnionych dwóch fotografów - w rejestrze umów figurują dwa kontrakty na robienie zdjęć: Sylwestra Korzeniewskiego na 22 tys. zł rocznie i Tomasza Ozdoby na 23 tys. zł rocznie. Fotoreporterzy robią zdjęcia, które następnie wykorzystywane są na profilu "Urząd Dzielnicy Bielany", "Grzegorz Pietruczuk - Burmistrz Dzielnicy Bielany", a także w wydawanym przez ratusz miesięczniku "Nasze Bielany".

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Liczą się tylko fotki i lajki

Burmistrz bardzo nie lubi krytyki, czego wielokrotnie doświadczyli mieszkańcy umieszczający krytyczne uwagi pod adresem Pietruczuka i bielańskiego urzędu w internecie. Komentarze takie bardzo szybko znikają a niejedna osoba doświadczyła zablokowania na oficjalnych profilach samorządu oraz w bielańskich grupach facebookowych, z których zdecydowana większość jest kontrolowana przez ludzi z otoczenia burmistrza. W ostatnich miesiącach Pietruczuk jest na celowniku działaczy sportowych klubu Hutnik. Jeden z nich założył stronę "Dyktatura na Bielanach" w proteście przeciwko cenzurowaniu wypowiedzi mieszkańców w internecie. Wielokrotnie domagał się wyjaśnień, kto prowadzi bielańskie grupy i dlaczego są one cenzurowane, gdy pojawią się treści nieprzychylne burmistrzowi. Nie otrzymał wyjaśnień.

Cenzura ku chwale burmistrza

Stowarzyszenie "Razem dla Bielan" to nie tylko burmistrz, jego zastępca Włodzimierz Piątkowski oraz radni. To także sympatycy i działacze, których zadaniem jest m.in. udostępnianie, klikanie polubień i komentowanie postów burmistrza. Kilka bielańskich grup na Facebooku jest moderowanych przez działaczy RdB, co skutkuje skutecznym cenzurowaniem postów i komentarzy mieszkańców mających uwagi niewygodne dla burmistrza. Bielany w tej części internetu właściwie nie mają żadnych istotnych problemów, a burmistrz jest najlepszy w historii. Miły, uczynny, zawsze się spotka z seniorkami, sportowcami, uczniami. Sadzi drzewa, krzewy i kwiatki, sprząta okolicę, otwiera place zabaw, w pocie czoła pomaga ukraińskim uchodźcom. Codziennie dba o formę: biega, pływa, jeździ na rowerze.

W internetowej przestrzeni Pietruczuk porusza tematy lekkie, łatwe i przyjemne, ale milczy np. na temat fatalnie prowadzonego remontu Sokratesa, zaś mieszkańcy, którzy takie tematy starają się poruszać - niejednokrotnie doświadczyli "bana". Cotygodniowe internetowe sprawozdania burmistrza mają sprawić wrażenie pełnej transparentności włodarza dzielnicy, ale i tu tematy dobierane są bardzo starannie, a nieprzychylne komentarze usuwane spod transmisji.

- Cenzurowanych jest coraz więcej osób. Ludzie to widzą i bardzo ich to irytuje, ale dla burmistrza i jego ekipy łatwiejsze jest zablokowanie kogoś czy skasowanie komentarza, niż podejmowanie trudnej dyskusji. To takie malowanie trawy na zielono - zaznacza radny z Bielan.

Przykłady można mnożyć: "Uwaga, cenzura na sąsiedniej bielańskiej grupie 'Warszawskie Bielany - Mieszkańcy' prowadzonej przez polityczne środowisko związane z burmistrzem! Wczoraj potępiłem wandalizm i dewastację kościołów na Bielanach. Post został usunięty i uznany za spam (to był jedyny post, jaki napisałem w tej grupie od tygodnia). Dlaczego protestujący wyżywają się na kościołach i panuje przyzwolenie na to wśród liderów protestów?" - pisze pan Mirosław w grupie "Mieszkańcy Bielan". "Wczoraj przekonałem się dobitnie, że obecna władza samorządowa, a w szczególności pan Grzegorz Pietruczuk nie toleruje krytyki. Niestety z racji tego, że nie napisałem, jak bardzo uwielbiam burmistrza, to mój komentarz został dziś rano usunięty a moje konto zablokowane na oficjalnym koncie burmistrza. I gdyby to było jego prywatne konto, to nawet bym się nie przejął, ale sytuacja miała miejsce na oficjalnym koncie burmistrza i stąd moje zdziwienie cenzurą" - dodaje członek tej samej grupy, pan Jan.

Po co to wszystko?

- No właśnie, tego nie wie nikt - mówi nasz informator. - Facebook jest coraz słabszy, posty mają coraz mniejsze zasięgi. Ludzie po kilkunastu latach są już znudzeni tym portalem. Ile razy można oglądać to, co znajomi jedli na obiad czy gdzie pojechali na wakacje? - zastanawia się. - Utrzymywanie wydziału, który robi propagandę burmistrzowi na gasnącym portalu jest po prostu nieopłacalne. Żeby to jeszcze przynajmniej była uczciwa promocja działań lokalnego samorządu, a nie wyłącznie dbanie o wizerunek jednej osoby. Ale cóż, przecież Pietruczuk nie płaci pracownikom referatu promocji ze swojej kiesy, tylko z podatków - kwituje smutno nasz rozmówca.

Ostatnio przedstawiciele warszawskiej Lewicy mówią, że Grzegorz Pietruczuk jest jednym z rozważanych przez nich kandydatów na prezydenta Warszawy.

(TJP)

.
 

Komentarze (15)

# Iwona Husarzewska

12.05.2022 15:00

Kto to w ogóle jest? Co za osobnik bez skrupułów, który za nasze pieniądze ma aż DWÓCH OSOBISTYCH fotografów. Za swoje niech sobie zatrudni. Za nasze podatki DWÓCH OSOBISTYCH fotografów, za nasze podatki prawnik, którym straszy mieszkańców, za nasze podatki wynagrodzenie dla "swoich" pracowników. to nie jest Razem dla Bielan, to jest Razem dla swoich. Fuuuu

# Mieszkaniec Bielan

12.05.2022 15:26

Grzegorz Pietruczuk to najlepszy burmistrz, jakiego miały Bielany.

# Wrzeciono

12.05.2022 15:41

#Mieszkaniec Bielan napisał(a) 12.05.2022 15:26
Grzegorz Pietruczuk to najlepszy burmistrz, jakiego miały Bielany.

A co takiego zrobił, bo jakoś nie widzę różnicy dziś a trzy lata temu?

REKLAMA

# Edek

12.05.2022 16:15

To jest komuch z SLD i takimi się otacza. Jego zastępca łży ludziom po pijaku na grupach. Tacy to ludzie beż etyki i moralności. Nabrali wyborców na rzekomą bezpartyjność razem dla bielan, a to zwykle komuchy.

# Maks

12.05.2022 19:11

Masakra ten burmistrz. Zajmuje sie drugirzednymi tematami.
Przypomne, ze to za jego kadencji Bielany staly sie zaglebiem smieciowym Warszawy i okolic ! Sortownie odpadow, kompostownie, tysiace smieciare na ulicach.
Remont Sokratesa to kolejny sukces...
Zapatrzony w siebie niestety niemilosiernie.

# Staryzubr

12.05.2022 22:24

To żeście się obudzili po tylu latach? Krystian jego kolega z RdB już dawno zlaozyl grupy na Facebooku o Bilanach , Chomiczowce i innych. Najśmieszniejsze było jak sam sobie tworzył problemy a potem rozwiązywał wysyłając pismo oficjalne jako radny do swojego szefa którym był Burmistrz. Kuriozalna sytuacja. Później RdB założyła różne stowarzyszenia i samorządy osiedlowe, które oficjalnie dostają dotacje z urzędu lub budżetu partycypacyjnego czy jk mu tam. Ot kiełbaski na dzień dzika chomika czy innego. Wszystkiego grupy na FB są nadzorowane przez burmistrza i jego ludzi z RdB. Na Rudzie Wrzecionie Chomiczowce i Młocinach to i jakieś pseudo organizjac typu Samorządy Mieszkańców są obsadzone przez ludzi burmistrza. Na chomiczowce to 13 osób na 14 jest z RDB buhahaha.

REKLAMA

# Top 77

13.05.2022 09:54

Tak się zastanawiam czy ten pan kiedykolwiek samodzielnie zrobił cokolwiek. Np. trzymał w ręku pędzel i pomalował ściany w swoim mieszkaniu?

# Prawdziwy Mieszkaniec Bielan

13.05.2022 10:50

Grzegorz Pietruczuk to najgorszy burmistrz, jakiego miały Bielany.

# Zbielan

13.05.2022 10:57

#Top 77 napisał(a) 13.05.2022 09:54
Tak się zastanawiam czy ten pan kiedykolwiek samodzielnie zrobił cokolwiek. Np. trzymał w ręku pędzel i pomalował ściany w swoim mieszkaniu?
Raczej nie, on jest z zawodu "działacz". Już na studiach znalezł miłe i dobrze płatne posadki przy "gwiazdach" SLD i tak zostało.

REKLAMA

# Rubel

13.05.2022 11:06

Złomy samochodowe blokują miejsca parkingowe. Na wysokości Kluczowej 4 i 6 stoi od miesięcy Renault Megane oraz od miesiąca Citrien Xsara.
Wywieść ten złom na śmietnik.

# Kolanko

13.05.2022 11:16

50k rocznie na 2 fotografów. Powinno się tym zająć CBA.

# Pablos

13.05.2022 15:49

#Staryzubr Od Krystiana to wara. Dużo dobrego dla osiedla Chomiczówka zrobił. Kiedyś na grupie Jesteśmy z Chomiczówki napisałem o dziurawym chodniku od Wólczyńskiej do Bogusławskiego i załączyłem zdjęcia. Wystarczyło dać post na grupie a Krystian zajął się tematem i od jakiegoś czasu mamy piękny chodnik. To samo inny radny Marcin, z jakimkoliwek tematem nie zwrócę się do Niego pisząc przez Messengera od razu działa np. zgłaszałem mu gniazda szerszeni przy ul. Brązowniczej.

REKLAMA

# MłodyŻubr

15.05.2022 16:11

#Staryzubr napisał(a) 12.05.2022 22:24
To żeście się obudzili po tylu latach? Krystian jego kolega z RdB już dawno zlaozyl grupy na Facebooku o Bilanach , Chomiczowce i innych. Najśmieszniejsze było jak sam sobie tworzył problemy a potem rozwiązywał wysyłając pismo oficjalne jako radny do swojego szefa którym był Burmistrz. Kuriozalna sytuacja. Później RdB założyła różne stowarzyszenia i samorządy osiedlowe, które oficjalnie dostają dotacje z urzędu lub budżetu partycypacyjnego czy jk mu tam. Ot kiełbaski na dzień dzika chomika czy innego. Wszystkiego grupy na FB są nadzorowane przez burmistrza i jego ludzi z RdB. Na Rudzie Wrzecionie Chomiczowce i Młocinach to i jakieś pseudo organizjac typu Samorządy Mieszkańców są obsadzone przez ludzi burmistrza. Na chomiczowce to 13 osób na 14 jest z RDB buhahaha.
Od Lisiaka to ty się odp****ol.
Zrobił więcej niż kilkanaście inych leni w dzielnicy.

# Ewelina 2

16.06.2022 11:54

Oczywiście. Znalazly się jakieś trolle, które nie mają pojęcia co się dzieje na Chomiczowce i sami rąk robotą nie skalają. I Burmistrz i Pan Krzysztof są super, aktywni i stale reagujący na potrzeby

# satyr

20.06.2022 08:38

Kiedyś na tym stadionie AWF mógł pobiegać każdy .Teraz jest ogrodzony wposażony w elektroniczną bramkę i kamery tak jak i pozostałe obiekty. Jak widać dostęp mają nieliczni. To tak na marginesie. Takie czasy.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA