-
Absurd na siatkarskich igrzyskach. Polski mistrz olimpijski grzmi
- Nie wiem, kto o tym decydował. Na pewno nie ktoś, kto grał w siatkówkę - mówi w rozmowie z Przeglądem Sportowym Onet Lech Łasko. Mistrz olimpijski z Montrealu (1976) narzeka na FIVB i jej decyzje w kontekście igrzysk olimpijskich.
-
Pijesz wodę po kiszonych ogórkach? Uważaj na ten składnik
Kiszone ogórki to nie tylko smaczny dodatek do wielu potraw, ale także bogate źródło cennych składników odżywczych, takich jak witaminy C, K, E, A, magnez, fosfor i potas. Jednak, jak wskazuje ekspert, warto zachować umiar w ich spożyciu, ze względu na potencjalne ryzyko związane z zawartością soli - czytamy w Onecie.
-
Zakładasz do prac domowych gumowe rękawiczki? Sprawdź, jak zrobić to dobrze
Gumowe rękawiczki pozwalają chronić skórę dłoni podczas prac domowych, takich jak mycie naczyń czy sprzątanie łazienki. Nie wszyscy wiedzą, jak prawidłowo wykorzystać ochronę, którą dają nam takie właśnie rękawiczki. Oto garść przydatnych porad - czytamy w Onet Kobieta.
-
Polska spółka się zwija. Miliarder ratuje część biznesu
Rafako, firma niegdyś realizująca kluczowe inwestycje w polskiej energetyce, nie może wydostać się z pętli zadłużenia. Pomimo prób pozyskania inwestora, sytuacja nie ulega poprawie. Spółka należąca do miliardera Michała Sołowowa przejęła jedynie biznes projektowy Rafako, co rozwiązuje tylko część problemów. Zarząd spółki widzi szansę na przetrwanie w konwersji długów na akcje Rafako, ale rozmowy z instytucjami finansowymi utknęły w miejscu - czytamy w Business Insider Polska.
-
Polacy o zamieszkach na Wyspach. "Rzucili się na wszystkich przyjezdnych"
Wielka Brytania pogrążona w antymigracyjnych zamieszkach, które wybuchły po tragicznej śmierci trzech dziewczątek w Southport. Wśród protestujących znaleźli się także Polacy, którzy początkowo byli celem agresji. Teraz, kiedy gniew skierowany jest przeciwko migrantom z Bliskiego Wschodu, Polacy stają po stronie protestujących.
-
Jak "zetki" rozjuszyły "dziadków". "Nieprzyzwoita pensja nie istnieje"
Pokolenie Z, urodzone między 1997 a 2010 rokiem, stawia czoła nie tylko wytyczonym przez starsze pokolenia regułom rynku pracy, ale również stereotypom na swój temat. Czy są naprawdę roszczeniowi, leniwi i nieprzewidywalni? A może to właśnie ich podejście do pracy i życia sprawia, że są niezrozumiani przez starsze pokolenia?
-
Osoby 60+ powinny robić tyle kroków dziennie. Konkretna liczba
Aktywność fizyczna jest kluczowa dla zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia, niezależnie od wieku. W przypadku seniorów, lekkie ćwiczenia na świeżym powietrzu, takie jak spacery, są szczególnie polecane. Ale ile kroków dziennie powinien wykonywać człowiek po 60. roku życia? Odpowiedź na to pytanie przynosi serwis Medonet.
-
Wedel otwiera się na turystów. Byliśmy w środku
"Czekolada Wedel - historia pełna smaku i tajemnic!" - to hasło mogłoby zagościć na murach nowo otwartego muzeum czekolady w Warszawie. Maciej Herman, dyrektor zarządzający LOTTE Wedel, w rozmowie z Business Insider Polska z dumą opowiada o 170-letniej historii firmy, która powstawała w cieniu trudnych momentów polskiej historii.
-
Marian Banaś zalał KNF kontrolami
Najwyższa Izba Kontroli (NIK) pod kierownictwem Mariana Banasia intensyfikuje kontrole w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF), mimo zmiany władzy i przejęcia sterów rządu przez Donalda Tuska. Obecnie trwają trzy kontrole w UKNF, a kolejna ma rozpocząć się wkrótce - czytamy w Business Insider Polska. Kontrolerzy NIK skupiają się na spółkach, które w ostatnich latach były często wspominane w kontekście różnego rodzaju afer.
-
Uważaj, osoby z tej grupy są bardziej narażone na zakrzepy krwi
Zakrzepy krwi to poważne zagrożenie zdrowotne, które może prowadzić do groźnych dla życia powikłań. Jak podkreśla Medonet, mimo że pełnią one kluczową rolę w procesie gojenia się ran, ich powstawanie wewnątrz naczyń krwionośnych może mieć katastrofalne skutki. Dowiedz się, kto jest najbardziej narażony na powstawanie zakrzepów i jak skutecznie im zapobiegać.
-
Jak najlepiej mrozić grzyby? Podpowiadamy
Czy wiesz, jak poprawnie zamrozić grzyby? Onet podaje, jak zrobić to, aby zachowały swój niepowtarzalny smak! Oto nasz sposób, dzięki któremu uda Ci się uniknąć nieprzyjemnej goryczki. I nie, nie jest to takie skomplikowane, jak mogłoby się wydawać!
-
Co oznacza symbol żaby na produktach
"Plastikowa żywność Billa i Melindy Gates?" - tak brzmiał jeden z postów, które pojawiły się na social mediach na początku lipca. Właściciele giganta technologicznego Microsoft zostali w nim oskarżeni o sprzedaż produktów oznaczonych logo z żabą drzewną, które miałyby być szkodliwe dla zdrowia. Onet wyjaśnia, jak wygląda prawda.
-
Jak pokolenia dzieci pracowały w polu. "Marzyłem, żeby wakacje się skończyły".
Wakacje to dla wielu z nas czas relaksu, podróży i odpoczynku. Jednak dla wielu Polaków urodzonych w latach 60., 70., 80., a nawet 90., okres letni był związany z ciężką pracą w polu. Wspomnienia o wakacyjnej pracy na roli są częścią doświadczeń wielu dorosłych Polaków, a ich dzieciństwo i młodość były mocno związane z życiem na wsi i rolnictwem.
-
Sprawdziliśmy ceny na Węgrzech. Tu kanapka z masłem jest tylko dla bogaczy
Nie jest tajemnicą, że sklepy w przygranicznych regionach Polski cieszą się popularnością wśród naszych południowych sąsiadów. W Białce Tatrzańskiej, przed siecią Biedronka, codziennie można zobaczyć samochody z węgierskimi tablicami rejestracyjnych, wypełnione po brzegi produktami. Węgrzy twierdzą, że u nas jest po prostu taniej. Czy rzeczywiście? Onet postanowił to sprawdzić, odwiedzając naszych "bratanków" na Węgrzech.
-
"Iga Świątek nie ma wielu przyjaciółek w tourze". Ujawnia kulisy
- Iga Świątek z całą pewnością nie daje środowisku przesadnych powodów do tego, żeby ją uwielbiano - mówi Tomasz Wolfke w rozmowie z Przeglądem Sportowym Onet. Komentator tenisa w Eurosporcie twierdzi, że Polka "nie ma przesadnej liczby koleżanek w tourze".
-
Ruch na kanale przez mierzeję. Niemiecka bandera na czele
Czy Przekop Mierzei Wiślanej to atrakcja turystyczna czy tor wodny? Oto co mówią statystyki.
-
Zmiany w segregacji odpadów od 2025 r. Co nas czeka
Rewolucja w segregacji odpadów w Polsce. Od 1 stycznia 2025 roku, zgodnie z nowymi przepisami, czekają nas znaczące zmiany, które mają na celu zwiększenie odzysku surowców wtórnych i ograniczenie ilości odpadów na składowiskach. Czy nowe zasady przyniosą korzyści środowisku i gospodarce?
-
Nie nadaje się do smażenia, a Polacy używają go litrami. Na patelni zmienia się w truciznę
Olej słonecznikowy, dzięki swojej powszechnej dostępności i niskiej cenie, jest jednym z najczęściej stosowanych olejów w polskich kuchniach. Jednak dietetycy i naukowcy ostrzegają, że poddanie go obróbce termicznej, zwłaszcza podczas smażenia, może być niezdrowe, a nawet niebezpieczne - informuje serwis Medonet.
LINKI SPONSOROWANE