REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Mokotów

budżet obywatelski

 

Mieszkańcy Wierzbna chcą zielonych podwórek

  3 lutego 2023

Mieszkańcy Wierzbna chcą zielonych podwórek
źródło: bo.um.warszawa.pl

Mieszkańcy bloków przy Kolberga 8 i 10 oraz Joliot-Curie 6, 8, 10 i 12 na warszawskim Wierzbnie chcą zamienić betonowe i zniszczone przyblokowe place w zielone strefy odpoczynku i rekreacji. Czy budżet obywatelski przyjdzie im z pomocą?

REKLAMA

- Pokolenie dzieci lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku dobrze wspomina, jak na jeszcze nie wylanym asfaltem podwórku, ale na trawie i ubitej ziemi, stały metalowe przyrządy do ćwiczeń, cieszące się wielkim powodzeniem. Na skwerku od południowej strony było boisko do siatkówki stale zajęte, a zimą wylewana była ślizgawka. Oczywiście obecnie ani boisko, ani ślizgawka nie wchodzą w grę, ale przyrządy do ćwiczeń się przydadzą - mówi Helena Wiegner, autorka projektu na rewitalizację placów na Wierzbnie. Podstawówka walczy o wielofunkcyjne boisko Podstawówka walczy o wielofunkcyjne boisko
"Poodbijaj piłkę z Podbipiętą", czyli... jak zmienić smutny teren w nowoczesne boisko na Mokotowie - to propozycja budżetu obywatelskiego na przyszły rok.

Chcą zieleni zamiast betonu

Projekt zgłoszony do przyszłorocznej edycji budżetu obywatelskiego skierowany jest do mieszkańców okolicznych bloków. Polega na stworzeniu między Kolberga 8 i 10 oraz Joliot-Curie 6, 8, 10 i 12 warunków do odpoczynku dla osób starszych, rodzin, dzieci i właścicieli czworonogów.

- Planujemy usunąć stary, zniszczony, pofałdowany przez korzenie drzew asfalt, posiać trawę, zaprojektować dodatkowe chodniki, ławki i kosze na śmieci. Już kilka osób boleśnie się przewróciło. Są duże trudności z przejazdem wózków inwalidzkich i dziecięcych. Ponadto chcemy wyremontować asfaltowe, zniszczone, wybrzuszone chodniczki otaczające skwerek przy ul. Kolberga 8 - deklaruje pomysłodawczyni projektu wycenionego na blisko 680 tys. zł. W ramach tej kwoty zamontowano by też kilka urządzeń do ćwiczeń.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Przygnębiająca przestrzeń

- Nie ma nic bardziej przygnębiającego, jak martwa przestrzeń, którą widać z okien i drzwi klatki schodowej. Mieszka tu wiele starszych osób, które z reguły nigdzie nie wyjeżdżają lub nie mają balkonów i taka przyjazna przestrzeń może być dla nich miejscem do towarzyskich spotkań. Mamy nadzieję, że budżet obywatelski pomoże nam zrealizować nasze marzenia o pięknej, zielonej przestrzeni dla mieszkańców - przekonuje Helena Wiegner.

Zanim jej projekt trafi pod czerwcowe głosowanie mieszkańców, najpierw pod kątem formalno-prawnym ocenią go urzędnicy.

(db)

.
 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuMokotów

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA