REKLAMA

REKLAMA

Mokotów

drogi

 

Sobieskiego z jednym pasem. Będą ogromne utrudnienia

  9 lutego 2023

Sobieskiego z jednym pasem. Będą ogromne utrudnienia
źródło: UM Warszawa

Rozpoczyna się kolejny etap budowy tramwaju do warszawskiego Wilanowa. W nocy z piątku na sobotę 10/11 lutego wykonawca inwestycji wprowadzi czasową organizację ruchu na Jana III Sobieskiego. Kierowcy będą mieć do dyspozycji tylko jeden pas ruchu, a w kierunku Wilanowa nie będzie nawet buspasa.

REKLAMA

Już wkrótce wykonawca trasy tramwajowej do Wilanowa przejmie kolejne fragmenty ulicy Jana III Sobieskiego i al. Rzeczypospolitej między Beethovena a Branickiego. To umożliwi przebudowę wodociągu i odwodnienia, a następnie przeniesienie rur ciepłowniczych. Tramwaj do Wilanowa niewiele zmieni. Tory za 1,3 mld zamiast buspasa Tramwaj do Wilanowa niewiele zmieni. Tory za 1,3 mld zamiast buspasa
Budowa linii tramwajowej na Belwederskiej i Sobieskiego nie będzie rewolucją komunikacyjną, natomiast w gigantycznym stopniu obciąży zadłużony warszawski samorząd.
Wszystkie prace wiążą się z wykonaniem głębokich wykopów, które muszą zostać odpowiednio zabezpieczone. Z tego powodu na ulicach w rejonie placów budowy wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu. Roboty przygotowawcze już trwają, m.in. przy przystankach autobusowych.

Utrudnienia na Sobieskiego

Wraz z początkiem ferii zimowych w nocy z piątku na sobotę 10/11 lutego tramwajarze przełożą ruch w obu kierunkach na ul. Jana III Sobieskiego na jezdnię zachodnią, na odcinku od skrzyżowania z Beethovena do skrzyżowania z al. Witosa. Jadący do centrum będą przejeżdżali na drugą jezdnię przed skrzyżowaniem z Idzikowskiego. Ulica Beethovena będzie kończyła się ślepo.

Na Sobieskiego w kierunku centrum pozostanie tylko jeden pas ruchu dla samochodów; drugi będzie zarezerwowany dla autobusów, taksówek, pojazdów MTON, motocykli i pojazdów uprzywilejowanych. Jeszcze węziej będzie w stronę Wilanowa, gdzie zostanie jeden pas ruchu, wspólny dla samochodów i autobusów.

Zapraszamy na zakupy

Autobusy pojadą inaczej

Już od poniedziałku 13 lutego nowe połączenie Wilanowa z metrem zapewnią autobusy linii 217 na wydłużonej trasie od stacji metra Wilanowska przez Branickiego, Płaskowickiej, Cynamonową i Gandhi do stacji metra Imielin. Do tego przystanku podziemnej kolei będzie można dojechać również autobusami linii 263 i 319.

Po czterokilometrowym buspasie, który zostanie wyznaczony na całej długości Jana III Sobieskiego, autobusy linii 522 będą kursowały równie często, jak w tej chwili, a pojazdy linii E-2 będą woziły pasażerów także w ferie zimowe. Z powodu prac zmieniony zostanie końcowy odcinek trasy 172. Ponieważ niemożliwy będzie skręt z Jana III Sobieskiego w lewo w Bonifacego, autobusy skręcą w prawo i dojadą do pętli Stegny. 163 i 263 pojadą prosto Powsińską do Bonifacego i w prawo do pętli Stegny.

(jok)

.
 

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuMokotów

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA