REKLAMA
Podczas patrolowania parku przy Gwiaździstej warszawscy policjanci zatrzymali 24-latka, przy którym znaleźli słoiki i torebki zawierające haszysz. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Grozi mu dziesięć lat więzienia.
Policjanci z wydziału kryminalnego z komendy na warszawskich Bielanach już po raz drugi w ciągu ostatnich dwóch miesięcy zatrzymali kobietę podejrzaną o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Tym razem 25-latka w mieszkaniu miała prawie 300 gramów różnego rodzaju narkotyków. Wraz z kobietą został zatrzymany jej 24-letni znajomy. Obojgu grozi po dziesięć lat więzienia.
Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją przedstawili 21-latkowi zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz złożenie obietnicy udzielenia korzyści majątkowej. Młody mężczyzna chciał wręczyć policjantom 2 tys. zł łapówki w zamian za odstąpienie od interwencji.
Policyjna kontrola na warszawskiej Chomiczówce doprowadziła do zatrzymania 17-latka. Chłopak użył gazu łzawiącego przeciwko policjantom, którzy chcieli zatrzymać go za palenie skręta. W mieszkaniu miał narkotyki. Usłyszał zarzuty za posiadanie znacznej ilości środków odurzających i czynną napaść na funkcjonariusza policji. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.
Dwa zarzuty usłyszał 37-letni mężczyzna, który podczas kontroli drogowej na warszawskim Wawrzyszewie chciał dać funkcjonariuszom drobne łapówki. Mężczyzna nie miał prawa jazdy, a w kurtce trzymał mefedron. Teraz grozi mu pięć lat więzienia.
Zakrwawionego i półprzytomnego 47-letniego mężczyznę znaleźli strażnicy miejscy przy pętli tramwajowo-autobusowej obok stacji metra na Młocinach. Pechowa sytuacja mogła zakończyć się tragicznie.
Ponad 92 tysięcy papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej zabezpieczyli policjanci z warszawskich Bielan. Funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą namierzyli mężczyznę na popularnym bazarze Wolumen. 67-latek oferował klientom produkty pochodzące z przemytu.
27 gramów marihuany, 10 gramów amfetaminy, 17 gramów 4CMC i 89 zakazanych tabletek - tyle nielegalnych substancji zabezpieczyli kryminalni z warszawskich Bielan. W ich ręce wpadł 42-letni mężczyzna mający związek z przestępczością narkotykową. Przy okazji okazało się, że był już poszukiwany listem gończym.
Strażnicy miejscy, którzy przed południem 23 stycznia kontrolowali pętlę komunikacji miejskiej na warszawskich Młocinach, zauważyli młodego mężczyznę, który nie stosował się do zakazu palenia na przystankach. Postanowili interweniować.
Dwie skulone z zimna kobiety zauważyli nocą 21 stycznia strażnicy miejscy patrolujący warszawskie Bielany. Kobiety nie chciały udać się do noclegowni. Dostały od funkcjonariuszy ciepłe ubranie i herbatę.
Policjanci z bielańskiego wydziału kryminalnego zatrzymali 28-latka podejrzanego o kradzieże sklepowe w Galerii Młociny. Jak wynika z ustaleń, zabrał perfumy o wartości prawie 700 zł, a kilka dni później jeszcze kosmetyki. Grozi mu pięć lat więzienia.
Policjanci z bielańskiej komendy zatrzymali 19-latka podejrzanego o handel narkotykami. Został "zgarnięty" przez funkcjonariuszy na Młocinach, przy ulicy Heroldów.
73-letni mieszkaniec Bielan spadł ze schodów, rozbił głowę i doznał urazu kręgosłupa. Pomocy przedmedycznej udzielili mężczyźnie strażnicy miejscy. Ranny mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala.
Wywiadowcy z Bielan zatrzymali 61-latka, który zabrał pieniądze swojemu starszemu sąsiadowi. Mężczyzna wyszedł z mieszkania z 1500 zł w gotówce. Teraz grozi mu pięć lat więzienia.
Tuż po północy 21 grudnia na pętli Młociny młody mężczyzna zażywał narkotyki. Miał "pecha", bo w tym momencie zauważył go patrol straży miejskiej.
Warunki atmosferyczne, które panują w stolicy, powinny skłaniać kierowców do ostrożniejszej jazdy. Niektórzy jednak nadmiernie ufają swoim możliwościom i pojazdom. Jak bardzo błędne jest to rozumowanie, przekonał się wieczorem 13 grudnia pewien kierowca fiata.
Policjanci z wydziału kryminalnego bielańskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. 31-latek przy sobie i w mieszkaniu miał ponad kilogram 3CMC, marihuanę i kokainę. Zatrzymany już usłyszał zarzuty. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.
Do dramatycznej sytuacji doszło w środę 7 grudnia na Wrzecionie. Kobieta zaczęła się dusić, jej tętno było coraz trudniej wyczuwalne, a po chwili straciła przytomność. Na szczęście w pobliżu byli strażnicy miejscy, którzy wezwali karetkę i rozpoczęli resuscytację.
Za uszkodzenie mienia odpowie 43-latek, który powybijał wszystkie szyby w samochodzie zaparkowanym przy Herbowej w Warszawie. Nietrzeźwy mężczyzna został zatrzymany kilka minut po zdarzeniu przez policjantów z Żoliborza. Spowodował straty sięgające około 4,5 tys. złotych.
36-letni kierowca ciężarówki na ulicy Dewajtis spowodował kolizję i uszkodził latarnię. Mężczyzna okazał stołecznym policjantom sfałszowane, ukraińskie prawo jazdy. Podczas przeszukania mundurowi znaleźli przy kierowcy marihuanę i morfinę. Przy okazji - badanie wykazało, że kierował pod ich wpływem.
LINKI SPONSOROWANE