Pijani rodzice na Bielanach. "Opiekowali się" miesięcznym dzieckiem
20 sierpnia 2025
Policjanci zatrzymali 32-letnią kobietę i 34-letniego mężczyznę, którzy opiekowali się miesięcznym synem. Byli kompletnie pijani. Badanie wykazało, że mieli 2,8 i 2,7 promila alkoholu we krwi.
Zgłoszenie od świadków przyszło około godziny 15:00. Przechodnie zauważyli pod jednym ze sklepów przy ulicy Staffa parę w stanie nietrzeźwości z wózkiem dziecięcym. Na miejscu policjanci zastali mężczyznę stojącego przy wózku oraz kobietę leżącą na chodniku, niezdolną do wstania.
Chaos i handel ubraniami. Co się dzieje w "Dzielni" na Bielanach?
Minął miesiąc, od kiedy Ośrodek Pomocy Społecznej otworzył nowy punkt typu "zero waste" w Warszawie. O bielańskiej "Dzielni" przy ul. Kasprowicza 18 rozpisały się media w całym kraju, a zainteresowanych nie brakowało. Niestety, czas pokazał, że nie wszystko działa tam tak, jak należy.
Na miejsce wezwano karetkę pogotowia. Miesięczny chłopiec został przewieziony do szpitala na badania.
Rodzice usłyszeli zarzuty
Nietrzeźwi obywatele Ukrainy zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnych celach. Badanie alkomatem wykazało, że mieli blisko trzy promile alkoholu. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi im do pięciu lat więzienia.
Prokurator Rejonowy Warszawa-Żoliborz zastosował wobec nich dozór policyjny. Decyzją sądu rodzinnego chłopiec trafił do pieczy zastępczej.
(red)
.











































